شکوفه های زیتون- «ورزش ضامن سلامتی است» این نکته فقط یک شعار نیست بلکه به صورت علمی، کارشناسانه و تجربی به اثبات رسیده است. آمارها نشان می دهد افرادی که ورزش می کنند سالم تر از افرادی هستند که به ورزش توجهی ندارند و در زندگی موفق تر و شاداب تر هستند. شهرستان رودبار در همه زمینه بویژه ورزش حرفی برای گفتن داشته و دارد و این ادعا با افتخارآفرینی ورزشکاران این دیار در آوردگاه ها و میادین ملی و بین المللی به اثبات رسیده است. شهرستان رودبار پرورش دهند علیرضا جهانبخش اسطوره فوتبال در لیگ های اروپایی، فاطمه اعتدادی خانم گل لیگ آسیا و قهرمان آسیایی و ده ها نخبه ورزشی است که پرچم «دیار زیتون» را در آوردگاه های مختلف به استحزاز در آوردند. در ادامه گفتگوی کوتاه مان را با فاضل بازیار رئیس ورزش و جوانان شهرستان رودبار می خوانید.

ابتدا گزارش کوتاهی از عملکرد اداره ورزش و جوانان شهرستان رودبار ارائه دهید؟

خوشبختانه با توجه به تعامل و همدلی خوبی که بین فرماندار و نماینده شهرستان و همچنین تیم مدیریتی شهرستان وجود دارد، اتفاقات ارزشمندی در حوزه ورزش و جوانان شهرستان افتاده است.

در حوزه عمرانی می توان به؛ گازکشی سالن ورزشی بره سر، کف سازی، نصب سسکو و تعریف صندلی ها در سالن ورزشی توتکابن، اجرای محوطه سازی سالن شهدای رودبار، تعمیرات بخشی از سالن ورزشی افتخار منجیل و شهید درویشوند لوشان، تامین اعتبار برای تعمیرات سالن شهید ساغری لوشان و همچنین تعمیرات بخشی از سالن ۳۱ خرداد و… اشاره نمود.

پروژه استخر شنای رودبار که بیش از ۱۱ سال متوقف شده بود با رایزنی های دکتر جمالی نماینده شهرستان و همچنین مساعدت و پیگیری های فرماندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان، اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای تکمیل استخر شنای رودبار در نظر گرفته شد و در آینده نزدیک قرارداد شروع کار با پیمانکار منعقد می شود.

پروژه استادیوم رستم آباد که هم اکنون در حال احداث می باشد با پیگیری های نماینده و فرماندار تامین اعتبار شده و بیش از ۷۰ درصد پروژه پیشرفت فیزیکی داشته است و انتظار می رود تا دو ماه آینده به بهره برداری برسد.

با تلاش و پیگیری های نماینده، فرماندار و معاونین فرمانداری شهرستان بالغ ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای پروژه استادیوم اختصاص یافت که این مهم در تاریخ ورزش شهرستان کم نظیر بوده است، که جای تقدیر و تشکر ویژه دارد.

در حوزه فرهنگی؛ ایجاد کارگاه های آموزشی به منظور توانمندسازی جوانان اقدامات ارزشمندی صورت گرفت.

در بخش برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی، سال گذشته ۸ پیاده روی خانوادگی در سطح شهرستان با کمک نماینده، فرماندار و بخشداران و مسئولین برگزار کردیم و در دو ماه گذشته سالجاری نیز، سه جشنواره برپا کردیم، که در نوع خود بسیار ارزشمند است.

در حوزه افتخارآفرینی در بخش مختلف ورزشی؛ می توان به آقای گلی علیرضا جهانبخش در لیگ هلند، قهرمانی تیم بانوان کشور در آسیا با حضور خانم فاطمه اعتدادی علی آبادی و خانم گلی این بانوی توانمند رودباری در این مسابقات، قهرمانی مهدی کریمی در مسابقات آسیایی قایقرانی اسلاولو، قهرمانی تیم پرسپولیس در لیگ برتر با حضور شایان مصلح رودباری، قهرمانی تیم هاکی شهرستان در لیگ برتر و انتخاب خانم زیبا یحیوی بعنوان فنی ترین بازیکن این مسابقات و… اشاره نمود.

در بخش های دیگر چه اقداماتی صورت گرفته؟

همانطور که مستحضرید دامنه ورزش و جوانان در شهرستان رودبار بسیار وسیع است. در حوزه ورزش بانوان شهرستان رودبار اتفاقات ارزشمندی رقم خورد و امید به اردوی بانوان ورزشکار برگشته است که با تکمیل استخر شنای بانوان رودبار، بخشی از مشکلات در این بخش حل می شود. در بخش فوتسال بانوان به منظور آماده سازی و همچنین محک افراد، تیم فوتسال بانوان شهرستان به مسابقات سوپر لیگ استان اعزام شد. برگزاری نشست ها و دیدارهای رسمی فرماندار، نماینده و مسئولین اداره کل ورزش و جوانان گیلان در حوزه ورزش شهرستان سبب شده تا ضمن ایجاد نشاط و امید در بین ورزشکاران و جامعه ورزشی شهرستان، منتج به توسعه و تحول ورزش شهرستان شود. در حوزه ورزش روستایی اقدامات خوبی در شهرستان صورت گرفته و تلاش کردیم به اکثر روستاها لوازم ورزشی اهدا کنیم.

هیئت های ورزشی شهرستان در چه وضعیتی قرار دارند؟

هیئت های ورزشی، بعنوان بازوان اداره ورزش و جوانان هستند و خوشبختانه تلاش های موثر و ارزشمندی از سوی این هیئت ها در شهرستان رودبار صورت گرفته که جای تقدیر دارد. نکته جالبی که در حوزه هیئت های ورزشی، رودبار را نسبت به سایر شهرستانها متمایز کرده عدم دخالت نماینده و فرماندار شهرستان در انتصابات ورزشی است. خوشبختانه انتصابات در هیئت های ورزشی شهرستان رودبار سیاسی نیست.

 

مراسم تجلیل از مفاخر ملی و بین المللی رودبار در حوزه ورزش افرادی چون علیرضا جهانبخش و خانم اعتدادی و… چه زمانی برگزار می شود؟

ابتدا جا دارد آقای گلی علیرضا جهانبخش اسطوره فوتبال ایران و افتخار شهرستان رودبار و استان گیلان در لیگ اروپایی را تبریک بگویم و همچنین قهرمانی سرکار خانم فاطمه اعتدادی به همراه سایر هم تیمی ها در مسابقات فوتسال آسیا را تبریک عرض کنم. بنا بود طی همایشی بزرگ با حضور مردم و مسئولین از تلاش ها و موفقیت ارزشمند این دو عزیز با حضور مسئولین ارشد استان و شهرستان تجلیل کنیم، که به علت همراهی علیرضا در اردوی تیم ملی، فقط از خانم اعتدادی با حمایت فرماندار شهرستان و باحضور سرپرست اداره کل ورزش و جوانان و معاونین وی در دفتر فرمانداری برگزار شد. و قرار است بعد از اتمام دوره مقدماتی جام جهانی، از علیرضا هم تجلیل ویژه به عمل آید.

احداث خانه ورزش روستایی یکی از اقداماتی بود که از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان رودبار پیگیری می شد، این پروژه به کجا رسید؟

با توجه به پتانسیل و توانمندی هایی که در حوزه ورزش روستایی در شهرستان وجود دارد، تصمیم گرفیتم خانه ورزش روستایی را در اولویت قرار دهیم و این پروژه با کمک نماینده و فرماندار شهرستان در حال پیگیری و انجام است و بزودی به نتیجه خواهد رسید. اجرای این پروژه می تواند به تقویت ورزش در روستاها کمک شایان نموده و سبب استعدادیابی در زمینه های ورزشی شود. حمایت شوراها و دهیاران و فراهم نمودن فضا برای ایجاد خانه ورزش روستایی، به روند اجرای این پروژه سرعت می بخشد.

با توجه به اینکه به فصل تابستان و فصل اوقات فراغت نزدیک می شویم، اداره و ورزش و جوانان شهرستان رودبار چه برنامه هایی برای پُر نمودن اوقات فراغت افراد دارد؟

همانطور که مستحضرید متولی اوقات فراغت فقط اداره ورزش نیست و سایر ارگان ها هم در این امر دخیل هستند، اما این اداره تلاش کرده با اجرای برنامه هایی از قبیل برگزاری مسابقات ورزشی مختلف، کلاس های آموزشی ورزشی و… تا حدودی خلاء های موجود در این زمینه را پُر نماید.

ایجاد سایت ورزش های ساحلی در شهرستان به کجا رسید؟

خوشبختانه شرایط اقلیمی و آب و هوایی شهرستان رودبار به گونه ای است که استعداد برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در این شهرستان وجود دارد. ایجاد سایت ورزش های ساحلی در شهرستان می تواند سبب رونق بخشی ورزش گردد. این سایت ورزشی قرار است با کمک نماینده، فرماندار شهرستان و هیئت والیبال استان، بخشدار رحمت آباد و بلوکات و اعضای شورای اسلامی و شهردار توتکابن در این شهر ایجاد شود. انتظار می رود با احداث این سایت، میزبان مسابقات کشوری والیبال ساحلی باشیم.

برنامه هایی که در اینده خواهید داشت؟

اجرای پروژه های مهم استخر شنای رودبار و استادیوم ورزشی رستم آباد در اولویت اداره ورزش و جوانان رودبار قرار دارد. میزبانی مسابقات اعزامی اردوی آسیایی آب های خروشان و قایقرانی از دیگر برنامه های اداره ورزش شهرستان است که می تواند کمک شایانی به تقویت این حوزه در شهرستان نماید.

در تلاش هستیم با فراهم نمودن امکانات و زیرساخت ها، شرایط میزبانی مسابقات هاکی لیک برتر کشور در شهرستان رودبار فراهم کنیم و با توجه به پتانسیل هایی که در این زمینه وجود دارد، تحقق این مهم دور از انتظار نیست.

 تعداد ورزشکاران سامان دهی شده شهرستان رودبار؟

تعداد ۳۵۰۰ نفر ورزشکاران شهرستان ساماندهی شدند که در تلاش هستیم این تعداد را افزایش دهیم.

ناگفته ای هست بفرمایید.

در پایان ضمن تقدیر ویژه از نماینده شهرستان، فرماندار، معاونین فرمانداری، هیئت های ورزشی و ورزشکاران، از اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان نیز تقدیر و تشکر دارم./دیارزیتون

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :