آقای احمدی پور معاون سیاسی  استانداری گیلان در مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بندر انزلی گفت: «جایگاه و موقعیتی که امروز داریم برای دعوا کردن نیست؛ بلکه برای خدمت است و اگر عده ای به دعواهای سیاسی علاقه دارند، باید بدانند که این خیانت به مردم است.» (!)

این سخنان معاون سیاسی اجتماعی استانداری گیلان با توجه به سوابق خدمتی ایشان و نیز وضعیت سیاسی استان محل ابهام و تأمل است. شنیدن چنین سخنانی از آقای احمدی پور با توجه به اینکه از آغاز مسئولیت خود تاکنون برنامه و عملکرد قابل اعتناء و مثبتی در عرصه مدیریت سیاسی استان نداشته اند و اصولاً زمینه ای برای تعامل و گفتگوی بین نخبگان و فعالان سیاسی فراهم نساخته اند و نیز توجهی به تنوع دیدگاهها و احزاب و جریانهای سیاسی استان نداشته اند؛ بسیار عجیب و پرسش برانگیز است!

نمی دانیم آقای محمد  احمدی پور از کدام دعوای سیاسی سخن می گویند! عملکرد ضعیف و نامناسب و البته انتقاد برانگیز ایشان در گذشته بویژه در جریان سفر استانی رییس جمهور به استان و آن رفتار خودمحورانه و انحصارگرایانه ایشان که منجر به حذف و یا کناره گیری بسیاری از افراد تأثیر گذار از برنامه دیدار سازنده با رییس جمهور شد، محل نقد و تحلیل جدی بسیاری از کارشناسان استان است. اکنون کدام دعوای سیاسی در این فضای رخوت آور و خنثای سیاسی استان که محصول عملکرد ایشان است در گرفته که موجب نگرانی و دلواپسی ایشان شده است؟!!

اما شاید داستان چیز دیگری باشد. به نظر می رسد که جناب احمدی پور از آنجا که خود را در معرض انتقادات و نارضایتی های زیادی می بیند، خواسته که با نوعی فرافکنی یا فرار رو به جلوی سیاسی، هرگونه چالش یا تنش سیاسی احتمالی در سال جاری را که دو رویداد سیاسی مهم یعنی انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی پیش رو دارد، پیشاپیش با اتهام واهی « دعوای سیاسی» و « خیانت به مردم»، خنثی و مرتفع نماید! از سوی دیگر ایشان – چنانچه تاکنون نشان داده- توانایی و ظرفیت ورود به عرصه تعاملات و گفتگوهای سیاسی یا مشارکت سیاسی و نقد و تحلیل جدی وضعیت را ندارد؛لذا با طرح داستان « دعوای سیاسی» که اساساً در این فضای رخوت آور سیاسی استان که حتی احتمال درگرفتن گفتگوی ساده ای هم وجود ندارد، با ژستی مصلحانه و آمرانه، همگان را از دعوای سیاسی نهی می کند!؟ باید از آقای احمدی پور پرسید که در صورت بروز احتمالی دعوای سیاسی یا حداقل رقابت ها و تنش های سیاسی که از الزامات جبری فعالیت های سیاسی بویژه در ایام قبل از انتخابات است، ایشان چه برنامه ای برای تلطیف فضا و یا مدیریت چالش های سیاسی در استان دارند؟ آیا مگر تاکنون برنامه یا نقش تأثیر گذاری در این زمینه داشته اند؟! اکنون این نگرانی وجود دارد که نکند داستان ملا نصرالدین تکرار شود. گفته اند روزی ملا نصرالدین با دروغ یا توهمی با صدای بلند اعلام کرد که آهای مردم در فلان محله آش نذری می دهند! و چون هجوم مردم به آن مکان را دید خود نیز دچار تردید شد و ظرفی برداشت و به سوی آن محله دوید و در راه چنان با تنه زدن و لگد زدن مردم را از راه خود کنار می زد که گویا داستان آش نذری واقعیت دارد!!

اکنون این نگرانی وجود دارد که نکند آقای احمدی پور با طرح یک دعوای فرضی قصد دارد که از هم اکنون عده ای را به بهانه ایجاد دعوای سیاسی مورد اتهام و در نهایت حذف و طرد قرار دهد؟!

در صورتیکه مسئولین ارشد سیاسی از هم اکنون به فکر ترمیم و اصلاح مدیریت سیاسی استان نباشند، قطعاً در سال جاری با مشکلات و چالش های جدّی در عرصه سیاسی استان، بویژه در ایام فعالیت های انتخاباتی مواجه خواهیم شد./ اعتدال شرق

 

 

 

اخبار, رودبار, شکوفه های زیتون , پایگاه خبری , اسپرو , پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون , زیتون, پایگاه اطلاع رسانی اسپرو, ایرج ندیمی,محمد مهدی رهبری املشی,غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی,محمدحسین قربانی,حسن تامینی,جبار کوچکی نژاد,مهرداد لاهوتی,ناصر عاشوری,حمیدرضا خصوصی,حسن خسته بند,محمود شکری, صفر نعیمی رز,عطاالله حکیمی,گیلان, شهر نیوز , دکتر روحانی, رشت, گیلان, نیوز,

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :