در این میان تلاش دولتمردان و مدیران برای ارتقاء سطح معیشت و اقتصاد مردم با همه کمبودها و کاستی ها قابل ستودن و تقدیر است.

هر چند در این مسیر نواقصی به لحاظ اجرایی وجود داشت اما حضور مردم در کنار مسئولین به غلبه بر مشکلات کمک کرد. فرمانداری شهرستان رودبار مکانی است که تصمیمات نهایی و اجرایی دولت در آن با مدیریت فرماندار شهرستان گرفته می شود و به مدیران اجرایی ابلاغ می شود. یکی از مکان های همیشه شلوغ و پرکاری که شاید به لحاظ تبلیغی کمتر به آن توجه می شود، فرمانداری است که در طول سال شاهد حوادث و اتفاقات و تصمیم گیری ها در سطح کلان و حتی ملی است.

با توجه به حضور سید محمد احمدی در طول ۲۷ ماه که به عنوان فرماندار در این شهرستان مشغول به خدمت به مردمان فرهیخته این کهن دیار، است برآن شدیم تا نیم نگاهی به این مجموعه و اتفاقات پیرامون آن با نماینده عالی دولت که با تلاش فراوان سعی در حل مشکلات پیش روی شهرستان دارد داشته باشیم.

در ابتدای گفتگو جا دارد از مساعدت و همکاری سید محمد احمدی فرماندار سخت کوش و رسانه ای شهرستان برای این مصاحبه، انصاری معاون سیاسی اجتماعی فرماندار و روابط عمومی فرمانداری تقدیر و تشکر نموده و نظر شما همراهان همیشگی را به این گفتگو جلب نمائیم.


فرماندار

عیدی فرماندار به مردم شهرستان رودبار
به نظرم بهترین عیدی و قولی که می توانم به مردم شهرستان بدهم این است که با همه توان، امکانات و بضاعتی که در اختیار دارم درصدد رفع مشکلات مردم بکوشم و سعی کنم با اعمال مدیریت جهادی منویات مقام معظم رهبری و برنامه های راهبردی دولت تدبیر و امید را در شهرستان جامه عمل بپوشم .

مدت زمان ماندگاری گردشگران در شهرستان رو به افزایش است

مهمترین اتفاق سال ۹۴
به نظرم مهمترین اتفاق در سال گذشته در عرصه جهانی موضوع برجام و توافق در زمینه مسئله هسته ای بود که با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و مدیریت رئیس جمهور محترم و پایمردی و تدبیر تیم مذاکره کننده بحمدالله توانستیم به حق مسلم خود دست یابیم که دنیا این توافق را پیروزی بزرگی برای ملت ما می داند که این پیروزی مرهون مقاومت مردم صبور ما در مقابل زیاده خواهی کشورهای قدرتمند است . مهمترین اتفاق سال ۹۴ در عرصه داخلی هم برگزاری شکوهمند دو انتخابات همزمان مجلس و خبرگان در ۷ اسفند بود که با مشارکت بالا در کشور و با حضور بیش از ۸۰ درصدی مردم فهیم شهرستان برگزار شد که حضور حداکثری مردم قوام بخش نظام و ضمانت کننده مشروعیت و کارآمدی نظام خواهد بود .
تلخ ترین اتفاق سال ۹۴
البته خدمت به مردم خوب و فهیم شهرستان همیشه برایم شیرین و دلپسند است اما هرگاه نتوانستیم مطالبات و درخواستهای به حق مردم را بخاطر کمبود منابع و یا فراهم نبودن شرایط برآورده کنم احساس شرمندگی می کردم که برایم تلخ و ناگوار بود .
مهمترین برنامه در سال ۹۵
به نظرم اولین و مهمترین اولویت سال ۹۵ تحقق همان دغدغه های مقام معظم رهبری است که در قالب شعار سال یعنی (اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل) بیان فرمودند که مسلما دولت محترم با برنامه ریزی دقیق جهت جامه عمل پوشاندن به این شعار از طریق احیا و تقویت تولیدات داخلی و نگاه ویژه به صنایع کوچک و متوسط اقدامات موثری بعمل خواهد آورد .

در شهرستان هم استفاده از همه ظرفیت ها و برطرف کردن موانع تولیدی و رسیدگی به واحد های تولیدی دو شهرک صنعتی لوشان و خرشک و ایجاد فرصت های شغلی جدید مورد توجه و اهتمام ما خواهد بود . انشاالله ما در سال ۹۵ آغاز عملیات اجرایی سه پروژه مهم را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادیم . اولین پروژه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در لوشان است که شرایط برای آغاز پروژه فراهم است . پروژه دوم احداث نیروگاه بادی در بخش مرکزی است و سومین پروژه هم آغاز عملیات اجرایی سد دیورش است که ان شاءالله با احداث این پروژه ها وضعیت شهرستان دگرگون می شود و ضمن اینکه فرصت های شغلی زیادی ایجاد خواهد شد موجبات رونق کسب و کار هم در شهرستان فراهم خواهد شد .
پیام به مردم
مردم فهیم و آگاه ما ثابت کرده اند که با درک شرایط کشور همیشه بنا به اقتضاء زمان به بهترین نحو در صحنه ها حضور پیدا کرده اند و بهترین عمل و اقدام را انجام داده اند . اقتضاء امروز کشور اتحاد و همدلی و حمایت مردم از خادمانشان است که امیدوارم مردم ما همانطور که در انتخابات مرحله اول پای صندوق های رای حاضر شدند در مرحله دوم هم با حضور حداکثری خود یک بار دیگر وفاداری و حمایت خود را از نظام مقدس اسلامی اعلام کنند .
 بهترین خاطره
بهترین خاطره من حضور در جمع خانواده های معظم شهدای شهرستان است . در نوروز ۹۵ با مادر شهیدی در روستای ناش ملاقات کردم و از ایشان پرسیدم مادر از مسئولین چه درخواستی دارید که پاسخ داد فقط یک کیسه آرد نیاز دارم . این روحیه قناعت و این بزرگواری و عظمت روح مادر شهید واقعا مرا به تفکر و تامل واداشت که چطور است که وقتی مادری همه سرمایه اش و جان عزیز فرزندش را نثار اسلام و انقلاب می کند در عین حال کمترین توقع و درخواست را از مسئولین دارد .
چه اقداماتی برای حضور مثبت گردشگران در سال جدید داشتید ؟
یکی از منابع درآمدی استفاده بهینه از صنعت توریسم و گردشگری است. بحمدالله شهرستان رودبار بضاعت و ظرفیت مناسبی در این زمینه دارد منتها شناساندن و معرفی این ظرفیت ها و جاذبه ها کاری است که باید صورت گیرد البته در این سالهای اخیر کارهای خوبی صورت گرفته است . احداث بزرگراه و اتخاذ تدابیر لازم جهت روان سازی ترافیک موجب جذب گردشگران بیشتری شده است و آمارها نشان دهنده این است که مدت زمان ماندگاری گردشگران در شهرستان رو به افزایش است . اقداماتی هم در زمینه اقامت و ماندگاری گردشگران صورت گرفته که به عنوان نمونه می توان به احداث اقامتگاهها و مسافر کاشانه ها و تجهیز مدارس اشاره کرد . امیدوارم با فراهم کردن شرایط و مقدمات شاهد حضور بخش خصوصی جهت احداث هتل و مسافرخانه هم باشیم که در این زمینه هم شاهد ساخت هتل در شهر رودبار هستیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :