شکوفه های زیتون- نشست هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص اعزام کاروانهای پیاده گیلانی عازم مرقد مطهر حضرت امام (ره)  با حضور مسئولین و دست اندرکاران دو استان گیلان و قزوین در سالن اجتماعات شهید یونس رودباری در محل  فرمانداری رودبار برگزار شد. انصاري

در این نشست علیرضا انصاری معاونت سیاسی و اجتماعی  فرمانداری رودبار ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه وسالروز آزاد سازی فتح خرمشهر ودر پیش بودن میلاد منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج) وعرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن رحلت ملکوتی بنیانگذارکبیر جمهوری اسلامی ، با اشاره به رویدادهایی که در طول تاریخ انقلاب و هشت ساله دفاع مقدس در خردادماه اتفاق افتاده است بیان داشتند : خرداد در تقویم تاریخی و مناسبتی ما دارای ارزش و اهمیت خاصی است چون بذر انقلاب اسلامی در ۱۵ خرداد ۴۲ با قیام مردم ستمدیده ما علیه مستبدان در ذهن و ضمیر ایرانیان کاشته شد و در بهمن ۵۷ به بار نشست .

ایشان همچنین با اشاره به سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر افزودند : عملیات بیت المقدس که به آزاد سازی خرمشهر انجامید تبلور ایمان و اراده رزمندگان ما برای دفاع از سرزمین اسلامی و غلبه برخاسته از ایمان و معنویت بر ماشین مجهز جنگی دشمن است .

انصاری با اشاره به ۱۴ خرداد سالروز عروج ملکوتی امام و وداع شکوهمند ایرانیان بیان داشتند : از فرصت ایام ارتحال امام باید برای تبیین افکار و اندیشه ها و بازخوانی سیره عملی امام استفاده کنیم و اعمال و رفتار خود را در ترازوی رهنمودهای امام بسنجیم تا به میزان پایبندی خود نسبت به خط و میراث امام پی ببریم . وی شخصیت امام را چند وجهی و الگوی مناسبی برای اسلام معرفی کردند و خاطر نشان ساختند : امام سیاست مدار پوپولیست و مردم فریب نبود بلکه یک سیاست مدار مردم دوست ، مردم باور و صادق بود و در حالی که  از یک شخصیت محبوب و ممتازی برخوردار بود امور کشور داری را بر مدار قانون اداره می کرد . انصاری در پایان از روسا و مدیران ادارات خواست که با آمادگی به استقبال برگزاری مراسم های مربوط به مناسبت های خرداد بروند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :