شکوفه های زیتون- نشست هماهنگی و بررسی امور کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار به ریاست مهندس پورعلی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری روبدار و جمعی از مسئولین در سالن اجتماعات فرمانداری رودبار برگزار شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رودبار در این نشست ضمن قبولی طاعات و عبادات، به تشریح اهمیت کتاب و کتتابخوانی و نهادینه شدن این فرهنگ در جامعه پرداخت و بیان کرد: سرانه مطالعه کتاب در کشور بسیار پایین بوده و نگران کننده است.

مهندس علی اکبر پورعلی با اشاره به تاکید اسلام بر اهمیت کتاب، به تشریح جایگاه کتاب در دین مبین اسلام پرداخت و اظهار کرد: خداوند با نزول آیات قرانی و کتاب قرآن، اهمیت کتاب را در دین اسلام بر همگان آشکار نموده است.

وی با بیان اینکه کشورهای پیشرفته برای کتاب ارزش ویژه ای قائل هستند، گفت: کتاب سبد اصلی مردم کشورهای پیشرفته است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رودبار با اشاره به فرهنگ و تمدن شهرستان، اظهار کرد: مردم شهرستان رودبار با  دارا بودن پیشینه قوی و غنی، از دیرباز به کتاب و کتابخوانی توجه ویژه داشتند و این مهم را می توان از تمدن و فرهنگ این شهرستان جُست.

مهندس پورعلی تصریح کرد: بجای قدم زدن در فضای مجازی، نیاز است تورقی به کتاب های درون قفسه های کتابخانه ها داشته باشیم، یقیناً استفاده مفیدتری خواهیم برد.

وی یادآور شد: اشاعه فرهنگ کتابخوانی در اماکن عمومی سبب تقویت فرهنگ کتابخوانی در جامعه می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رودبار از عضویت ۳۴۰۰ نفر در کتابخانه های عمومی در شهرستان خبر داد و اضافه کرد: از جمعیت ۹۲ هزار نفری شهرستان روبدار فقط ۴ درصد کتابخوان هستند.

مهندس پورعلی با بیان اینکه بره سر تنها شهر شهرستان که کتابخانه ندارد، از استقرار زودهنگام کتابخانه عمومی در این شهر خبر داد وگفت: اگر نهاد کتابخانه های استان همکاری لازم را داشته باشد، شهرستان آمادگی دارد فضای فیزیکی جهت استقرار کتابخانه در بره سر در اختیار قرار دهد.

به گفته وی، شهرستان رودبار دارای ۶ کتابخانه شهری و یک کتابخانه روستایی می باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رودبار با تاکید بر تقویت المان های فرهنگی از سوی مدیران شهری شهرستان، اظهار کرد: مدیران شهری برای تقویت فرهنگ کتابخوانی از المان های فرهنگی در فضاهای شهری استفاده کنند.

مهندس پورعلی تصریح کرد: شهردارای ها مبالغ ماهیانه ای به منظور هزینه های جاری به کتابخانه ها بپردازند./دیار زیتون

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :