شکوفه های زیتون-  جلسه شورای اداری شهرستان رودبار به ریاست اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان رودبار و با حضور ائمه جمعه، معاونین فرماندار، بخشداران، شهرداران، فرماندهان نظامی و انتظامی، روسای ادارات در سالن شهید سید یونس رودباری فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، سید اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار در بخش اول سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و حضرت امام خمینی (ره) طی سخنانی اظهار داشت: قطعا علاوه بر نظارت دستگاه های نظارتی مردم بر عملکرد ما نظارت خواهند داشت.

فرماندار شهرستان رودبار افزود: اگر مردم نسبت به عملکرد ما رضایت داشته باشند خداوند متعال هم رضایت خواهند داشت، سال ۹۷ که سال حمایت از کالای ایرانی است نشان داد در همین ابتدا هم مسئولین و هم مردم اقبال به استفاده از کالای با کیفیت ایرانی دارند و حتی با کالای خارجی نیز رقابت می کنند و این با رونق تولید در کشور رو به افزایش است.

رئیس شورای اداری شهرستان رودبار در ادامه خاطرنشان کرد: سعی و تلاش داریم نسبت بر عملکرد ادارات بر اساس حق و حقانیت و رعایت عدالت تصمیم می گیریم و ادارات موظف هستند نسبت به برنامه ریزی در سال ۹۷ برنامه های خود را اعلام نمایند.

وی افزود: آنچه که مشروعیت نظام را تضمین نموده همراهی ملت با دولت و نظام است که نشانه وحدت و همدلی است و این امر در ابعاد مختلف جامعه جاری است.

سید اسماعیل میرغضنفری افزود: تخریب و اتهام زدن ها جز آب به آسیاب دشمن ریختن تاثیر دیگری نخواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی از نگرانی های که امسال وجود دارد مربوط به کمبود بارندگی است که امسال این نگرانی وجود دارد و تمامی دستگاه های اداری مکلف و موظف هستند تمامی امکانات و ماشین آلات در اختیار شهرستان قرار می گیرد و حضور میدانی مدیران در کارها امید را به مردم هدیه خواهد کرد و مردم اعتماد را در خادمان خود خواهند دید.

فرماندار شهرستان رودبار افزود: برخی از واحدهای دولتی متاسفانه از تولید و کار خارج شده اند و برگشت این کارخانجات می تواند اشتغال را رونق ببخشد که در این میان تسهیلات اشتغال بوم گردی، تکاپو می تواند نسبت به اشتغال مولد نقش داشته باشد.

میرغضنفری ادامه داد: ماه مبارک رمضان ماهی است که خودسازی است و خداوند به ما فرصت خواهد داد تا اشتباهات زندگی خود را جبران و در این ماه درب های رحمت خداوند بر بندگان باز خواهد بود.

رئیس شورای اداری شهرستان رودبار در ادامه جلسه شورای اداری این شهرستان ادامه داد: ما نباید نگرانی را در جامعه و مردم افزایش دهیم.

وی افزود: علیرغم تقسیم اعتبارات آهنگ رشد در زمینه توسعه و پیشرفت امورات شهرستان رو به جلو است که در این مسیر تعامل با نماینده محترم و ائمه محترم جمعه این آهنگ را تندتر می کند.

 

وی افزود: برخی جابجایی ها در خصوص مدیران شهرستان امری طبیعی است و هیچ انگیزه سیاسی در پشت آن نیست و تمامی جابجائی ها ممکن است تبدیل به احسن نشود اما ما مجبور به برخی تغییرات خواهیم بود.

میرغضنفری افزود: اظهار نظر، انتقاد کردن آزاد است اما تخریب دولت به ناکارآمدی یعنی پاسخ به ندای دشمن.

در ادامه جلسه شورای اداری شهرستان رودباررحجت الاسلام بابایی امام جمعه شهر لوشان طی سخنانی اظهار داشت: ماه رمضان ، ماه جبران نواقص و برکت و رحمت است.

وی افزود: جدی نگرفتن مباحث دینی در جامعه در حال افزایش است به طوری که تا نیمه های شب صدای ناهنجار موسیقی در عروسی ها آرامش مردم را بر هم می زند.

امام جمعه شهر لوشان افزود: مردم نیاز به آرامش دارند، آرامش و راحتی هنجار شکستن نیست.

بابایی افزود: برنامه ریزی در ماه مبارک رمضان باید بر اساس شئونات دینی باشد، برخی تحت عنوان مسافر حرمت ماه مبارک رمضان را می شکنند.

وی افزود: سخنان مقام معظم رهبری را مکرر شنیدم، اگر بخواهیم بر حفظ اصول خودمان پافشاری کنیم باید خیلی مسائل را رعایت کنیم.

حجت الاسلام بابایی تاکید ورزید: دشمن دست از سر ما نکشیده، ما باید در درون خودمان را اشباع کنیم و دیگر جرات این را ندارد سر به سر ما بگذارد.

در ادامه سید اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان رودبار در پایان جلسه شورای اداری شهرستان رودبار تاکید نمود: ترامپ یک کاسب بیشتر نیست و در کسب وکار خودش بد عهدی نمود.

وی افزود: آمریکا خود را از برجام متضرر دید و گرنه در این برجام می ماند.

فرماندار شهرستان رودبار ادامه داد: مسئولین متولی امر در هنگام مذاکرات هستی می گفتند بر اساس پروتکول های دوجانبه هر دو طرف باید برد می کردند و امروز آمریکا در این خصوص متضرر واقعی به لحاظ سیاسی و دیپلماسی است.

رئیس شورای اداری شهرستان رودبار ادامه داد: آنجه در این میان پایدار ماند، نظام مقدس جمهوری اسلامی است، ما در تاریخ سراسر افتخار شیعه داشتیم، شعب ابی طالب یکی از این موارد در تاریخ است که حقانیت دین ما را به اثبات رساند و امروز هم حقانیت نظام مقدس ما بر همگان آشکار و واضح شد.

فرماندار شهرستان رودبار تاکید نمود: رئیس جمهور عزیز با شجاعت و با نظر رهبری و نظر مردم ایران در مقابل زیاده خواهی ترامپ خواهند ماند.

وی افزود: هر تریبونی که در نظام روشن می شود نباید به دنبال تخریب باشد، تخریب دردی را دوا نمی کند، مردم حتی در زمان هایی که نگرانی داشتند ورود کردند، مردم از تبعیض ناراحت می شوند و این موضوع به عملکرد من و شما بر می گردد.

میرغضنفری در پایان جلسه شورای اداری افزود: موضع گیری ها باید بر مدار حقانیت باشد، موضع گیری های مقام معظم رهبری که بارها از زحمات تیم دیپلماسی تشکر نمودند و فرمودند: تیم مذاکرکننده زحمت خود را کشیدند نشان دهنده تلاش دیپلماسی ایران است.

وی ادامه داد: مردم نباید نگران باشند، مگر چند سال قبل ما چه داشتیم؟ مگر این بدعهدی و نامردی ها قبلا وجود نداشت؟

وی افزود: ترامپ عروسک خیمه شب بازی رژیم صهیونیستی است و تنها کشوری که حمایت نمود رژیم منحوس صهیونیستی است که ما این کشور را به رسمیت نمی شناسیم.

میرغضنفری ادامه داد: مسئولین باید پاسخگو باشند، مسئولین نباید از پاسخگویی بترسند، حضور به موقع در اداره و تکریم ارباب رجوع از موضوعات مهمی است که باید جدی گرفته شود.

سید اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان رودبار افزود: برخی از مردم از مدیران ادارات گله مند هستند، برخی از مدیران تقاضای مردم را فقط در راهروها و دفتر فرماندار می دانند، در بخش تکریم مردم از ادارات گله مند هستم.

وی افزود: دستگاه های اجرایی طبق قانون حق شکایت از یکدیگر را ندارند.

رئیس شورای اداری شهرستان افزود: متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خوبی نتوانسته نسبت به تعهدات خود عمل کنند، من شرمنده مردم در بعضی موضوعات بهداشتی هستم.

میرغضنفری تاکید نمود: برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام (ره) از مهم ترین موضوعات است که هرسال باید پربارتر برگزار شود.

فرماندار شهرستان رودبار در ادامه تاکید نمود: ارتباط با خبرنگاران امری مهم و لازم است، برخی مدیران شهرستان ارتباط خوبی با خبرنگاران ندارند، ارتباط با رسانه ها می تواند بازوان قدرتمندی برای مدیران و مردم می باشند./دیار یونس

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :