شکوفه های زیتون- حمید درخشانیان در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان تأمین اجتماعی و ثبت احوال که با حضور سیدتقی نوربخش مدیرعامل تأمین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: سازمان ثبت احوال کشور امروز به یک سازمانی نوین و الکترونیک تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان ثبت‌ احوال کشور در حوزه الکترونیکی نسبت به سایر ادارات بهتر عمل کرده است، گفت: تاکنون ۲۸ میلیون کارت ملی هوشمند تولید شده است و در ماه ۲٫۵ میلیون کارت هوشمند تولید و توزیع می‌شود.

درخشانیان افزود: کارت‌های قدیمی ملی تا پایان سال جاری اعتبار دارند و از هموطنان تقاضا می‌شود نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند خود تا قبل از پایان سال به ادارات ثبت احوال و یا دفاتر پیشخوان اقدام کنند.

رئیس سازمان ثبت‌ احوال کشور درباره تفاهم‌نامه‌ای که امروز با سازمان تأمین اجتماعی منعقد شد، اظهار داشت: ثانیه‌ای ۶ هزار استعلام از سازمان ثبت احوال دریافت و پاسخ داده می‌شود.

وی بیان داشت: چند هفته پیش دولت مصوبه‌ای را داشت که تمامی کارت‌های هوشمند در کارت هوشمند ملی اطلاعاتش تجمیع شود.

درخشانیان با تأکید بر اینکه کارت هوشمند ملی کلید ورود به دولت الکترونیک است، گفت: وزارتخانه‌ها و ارگان‌های مختلف هر کدام دارای کارت‌های هوشمندی هستند که اطلاعات تمامی این کارت‌ها در کارت هوشمند ملی تجمیع خواهد شد و هموطنان با دریافت یک کارت هوشمند خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

رئیس سازمان ثبت‌ احوال کشور بیان داشت: تفاهم‌نامه‌ای با سازمان‌های مختلف درباره تجمیع کارت‌های هوشمند ملی در حال انجام است که به زودی کارهای فنی آن انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه کارت‌هایی در کارت هوشمند ملی تجمیع می‌شود، گفت: به عنوان مثال کارت بیمه سلامت، تأمین اجتماعی، گواهی‌نامه‌ها و یا کارت ماشین می‌توانند در این کارت تجمیع شوند.

درخشانیان بیان داشت: شروع  این اقدام را با سازمان تأمین اجتماعی آغاز کرده‌ایم و در حوزه فنی نیز اقدامات آن انجام می‌شود.

در ادامه درخشانیان بیان داشت: میانگین تولید کارت‌های هوشمند و تحویل آن نهایتاً به ۱۵ روز رسیده است و شهروندان می‌توانند در ۱۵ روز این کارت‌ها را دریافت کنند لذا بهترین فرصت است که شهروندان با مراجعه به قسمت‌های مختلف نسبت به دریافت کارت هوشمند ملی خود اقدام کنند./آفتاب

این خبر را به اشتراک بگذارید :