شکوفه های زیتون

اشاره:

و در مدتی کمتر از ۱۰ سال به ۶۵۰ مرکز رسید. در شهرستان رودبار نیز در سال ۹۳ دارالقرآن شهید شعبانی با هدف ترویج فرهنگ قرآن آموزی و نخبه پروری فعالیت خود را آغاز نمود. با ما همراه باشید و در ادامه گفتگوی ما را با خانم اظهری مدیریت این مرکز را از نظر بگذرانید.


*خودتان را برای خوانندگان این نشریه معرفی بفرمایید.

شهلا اظهری، کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی و دانشجوی ترم اول دکترای مدیریت دولتی هستم و دارای مدارک قرآنی و مربی قرآن نیز می باشم.

* شنیده ایم مدیریت دارالقرآن شهید شعبانی رودبار بر عهده شما است از چگونگی تشکیل این دارالقرآن می فرمایید؟

سال تحصیلی ۹۳-۹۴ با هدف ترویج فرهنگ قرآن آموزی و نخبه پروری در سطح شهرستان بر آن شدیم این مرکز را احیا نموده و با کمک شورای قرآنی و اولیاء مربیان این مرکز را با وجود کمبودها به حول و قوه الهی فعال نماییم.

* چرا به سمت ترویج قرآن و علوم مرتبطه آن رفته اید؟

از آنجاییکه پرورش شاکله اصلی وجودی هر انسانی بوده و جزیی مهم جهت تعلیم و آموزش می باشد، تصمیم گرفتیم با توجه به گسترش این مقوله به آموزش قرآن به صورت اختصاصی بپردازیم. با توجه به پراکندگی منطقه با توکل به خدا توانستیم از سال تحصیلی ۹۴ شروع به کار نماییم و با کمکهای خیرین و قرآن دوستان، مقدمات کار را فراهم آوریم. از آنجایی که تربیت و پرورش اعتقادات زیربنای همه موفقیت ها و سرلوحه زندگی می باشد فرزندان این مرز و بوم را با توجه به استعداد و علائق شناسایی نمودیم و با حضور در مدارس و تبلیغ این فرهنگ نخبه پروری را شروع و با توجه به ثبت نام دانش آموزان با بهره گیری از مربیان مجرب و متخصص رشد چشمگیری را در این زمینه شاهد بودیم.

*از حمایت ها ی اولیا و خیرین بگویید

در این راستا چند تن از اولیاء کمکهای خود را از ما دریغ ننمودند و دست یاری به ما رساندند و باعث شکوفایی نوآموزان شدند و با اشاعه فرهنگ قرآن آموزی و استفاده از آن در زندگی خود شاهد موفقیت های فرزندان خود بودند. قرآن بهترین کتاب راهنمای زندگی بوده و با استفاده از خواص آیات و سوره با توجه به خواسته ها و حل مسائل و مشکلات می توان به اعجاب آن پی برد.

* در دارالقرآن شهید شعبانی چه خدماتی برای چه رده سنی صورت می پذیرد؟

در این مرکز کلاس های آموزش قرآن از قبیل؛ روخوانی، روانخوانی، تجوید، ترتیل، صوت و لحن، تفسیر و احکام ثبت نام به عمل آمده و در جلسه اول با توجه به تست مربیان در کلاس مورد نظر ثبت نام می شود. البته کلاس های طراحی و نقاشی، ورزش، اردو های تفریحی و زیارتی ، آموزشی و تربیتی هم برگزار می گردد. جهت تشویق دانش آموزان بلیط استخر و سینما و کتابخانه و مراکز بازی و تفریحی به آنها داده می شود.

کلاس ها برای خانم ها در چند ترم برگزار گردیده و ادامه دارد. در سال تحصیلی جدید نیز مهد پیش دبستانی سن ۳ تا ۶ سال دایر شده و با توجه به امکانات تابلوی هوشمند و استخر توپ –چرتکه- پارک بازی- سینمای خانوادگی(ویدئو پروژکتور) آموزش قرآن و مشاوره دوره ای از نو گلان منطقه ثبت نام به عمل آمده است. لازم به ذکر است تمام کلاس ها مرکز برای آقایان و بانوان می باشد.

* مهمترین دغدغه و مشکلات شما چیست؟

مهمترین دغدغه و مشکل مرکز نداشتن بودجه ای مشخص است و تا بحال با توجه به کمک های مردمی توانسته ایم این مرکز را اداره کنیم . در حال حاضر نیز با کمبود های زیادی دست و پنجه نرم می کنیم و خواهشمندیم مسئولین نگاه ویژه ای به این مرکز داشته باشند و برای رشد، توسعه و فرهنگ قرآنی الطاف خود را شامل حال مرکز نموده و باعث شکوفایی نخبه های قرآنی شوند. خیرین و عاقبت اندیشان می توانند با تشریف فرمایی خود به این مرکز از نزدیک وضعیت این دارالقرآن را ملاحظه نمایند و با رفع کمبودهایی که باعث عدم پیشرفت ما می شوند، نظاره گر روند رشد و تعالی فرزندان منطقه باشند.

*آدرس و راه ارتباطی با این دارالقرآن ؟

آدرس: خیابان شهید پیروی- کوچه پروین اعتصامی- پشت هنرستان سیزده آبان-دارالقرآن شهید شعبانی

شماره تماس: ۰۹۱۱۹۳۲۶۵۸۸  اظهری

*خیرین و عاقبت اندیشان چگونه می توانند به این مرکز ترویج قرآنی کمک نمایند؟

خیرین عزیز می توانند از طریق شماره حساب ۴۱۵۰۱۷۷۴۳۴۰۰۲  می توانند کمک های مالی خود را به این مرکز واریز نمایند.

* چرا خانواده ها باید فرزندان خود را با قرآن مانوس نموده و خود درپی فراگیری کلام الهی باشند؟

از همشهریان و مردم فهیم تقاضا دارم که با توجه به اعتلای فرهنگ قرآن و به کار بستن فرامین صحیح آن در زندگی و به جهت بهبود و موفقیت در زندگی فرزندان خود را ترغیب به یادگیری علم قرآن نموده و با حمایت های خود از مرکز سبب رشد و شکوفایی اخلاق در تمام مقاطع و سنین شده و ما را یاری نمایند.

همچنان که فرزندان خود را به سوی کلاس های زبان، هنر، موسیقی، ورزشی، آموزشی و … ترغیب نموده و هزینه های سنگین می پردازیم با کمی تأمل بر موضوع  اخلاق مداری که از مهمترین ارکان شخصیتی در طول زندگی می باشد را با آموزه های قرآنی عجین کنیم و فرزندان خود را به سوی آموختن آن هدایت نماییم و موجبات سعادت آنها در جهان را فراهم آوریم.

در طول مدت فعالیت خود در این مرکز که اینک در چهارمین سال آن قرار داریم به لطف خداوند توانسته ایم قرآن آموزان خوبی را پرورش دهیم که از جمله این دانش آموزان ایلیا امیری است که با توجه به مدت اندک حضور ایشان در این دارالقرآن توانسته در مراسم هاو برنامه های مختلف درسطح شهرستانی بدرخشد و در چندین دوره از مسابقات رتبه های اول را کسب نماید.

*سخن پایانی:

از تمام سرورانی که همیشه ما را در این امر مهم یاری می نمایند از جمله انجمن تخصصی قرآنی و ریاست انجمن و خیرین محترم و البته رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان رودبار و معاونت پرورشی اداره و مربیان دلسوز، فهیم و اولیاء محترم و دیگر نهادها در ادارات تقدیر و تشکر می نماییم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :