شکوفه های زیتون- سودابه کاظمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه برکت رودبار در گفتگو با شکوفه های زیتون ضمن آرزوي سالي خوش براي تمامي همشهريان در خصوص عملکرد این صندوق در سال گذشته گفت: با ياري خداوند در سال ۱۳۹۶ به تعداد ۳۴۶ نفر از همشهريان محترم، تسهيلات قرض الحسنه با موضوعات كمك هزينه دانشجويي، اجاره ، تعميرات مسكن، درمان، جهيزيه و اضطراري جمعا به مبلغ ۱۰/۹۱۸/۰۰۰/۰۰۰ ريال اعطا گرديد. وی با بیان اینکه صندوق قرض الحسنه بركت با یک شعبه در حال حاضر تنها صندوق داراي مجوز استان گيلان مي باشد افزود: مراحل تمديد مجوز صندوق بركت هر دو سال يكبار مي باشد كه  در ابتدا اسناد مالي توسط بازرسين محترم بانك مركزي نظارت مي گردد.

کاظمی اصلي ترين منبع تعيين كننده اعطاي تسهيلات صندوق را همكاري عموم همشهريان از طريق افتتاح حساب پس انداز عنوان نمود و اظهار داشت: طبق اساسنامه و تاييد بانك مركزي، دريافت نقدينگي و كمك هاي بلاعوض از دولت و نهادهاي ديگر به صندوق هاي داراي مجوز، بلامانع مي باشد اما تاكنون از هيچ نهادي،  بودجه يا كمكي بدين منظور تامين نگرديده است. با توجه به اينكه صندوق بركت تنها صندوق خصوصي غير انتفاعي استان گيلان با مجوز بانك مركزي است؛  انتظار همكاري بيشتري از نهادهاي دولتي و … در راستاي حمايت از صندوق هاي قرض الحسنه داراي مجوز می رود.

سودابه کاظمی در پاسخ به این سوال که مردم چگونه و از چه طریقی می توانند به این صندوق در ارائه خدماتش کمک کنند، خاطر نشان کرد: صندوقهاي خانگي ، مساجد و ديگر نهادهايي كه مسئوليت اعطاي وام دارند و همچنين اشخاص داراي تمكن مالي  مي توانند با تجمع سپرده خود نزد صندوق بركت و افتتاح حساب پس انداز وجوه اداره شده، اشخاص مورد نظر خود را براي دريافت وام ارجاع دهند. همچنين همشهريان مي توانند با سپردن اندوخته خود در صندوق بركت حتي با مبالغ جزئي در روند تسريع وام صندوق نيز دخيل باشند.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه برکت در ادامه با بیان اینکه این صندوق خودگردان می باشد گفت: هر روزه شاهد استقبال بیشتر متقاضیان جهت دریافت تسهیلات در این صندوق هستیم که اعطای تسهیلات قرض الحسنه در سال جدید با اولویت وام به سرپرستان خانوار صورت می گیرد. وی افزود: از وام گیرندگان خواستاریم که نسبت به بازپرداخت به موقع تسهیلات دریافتی اقدام نمایند تا جوابگوی به موقع سایر متقاضیان نیز باشیم.

کاظمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه برکت با اشاره به نامگذاري سال ۹۷ به حمایت از کالای ایرانی گفت: صندوق قرض الحسنه بركت در راستاي حمایت از کالای ایرانی  با حمایت از اشتغالزايي جوانان بومي كه نياز به سرمايه دارند حداكثر تلاش خود را همانند روال سابق دارد و البته سقف وامهاي قرض الحسنه تا ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ريال مي باشد و بديهي است طرحهاي اشتغالزايي نيازمند تامين بودجه بالاتر است که متقاضیان باید برای دریافت تسهیلات با مبالغ بالاتر به نهادهای دولتی که بودجه ای مشخص برای این کار دارند مراجعه نمایند.

وی در ادامه گفت: امیدوارم در سال ۹۷، شاهد همکاری بیشتر مردم عزیز و مسئولین محترم با افزایش افتتاح حساب قرض الحسنه و کمک به همنوع باشیم و ان شاء الله با همیاری یکدیگر، ریشه نزول و ربا از جامعه رخت ببند و برکت و آرامش در زندگی هموطنان عزیز جاری گردد.

سودابه کاظمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه برکت رودبار در پایان گفت: وظیفه خود می دانم از مسئولین محترم بانک مرکزی و واحد‌های تابعه، اعضای محترم هیئت امنا، هیئت مدیره و همچنین شهروندان محترمی که سهم بسزایی در افزایش خدمت رسانی صندوق برکت داشتند، کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم و اميد داريم در سال جاري، جوابگوي درخواست تسهيلات متقاضيان بيشتري باشيم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :