شکوفه های زیتون- علیرضا تابش رئیس سازمان بنیاد مسکن کشور در رابطه با رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان استان در حین بازدید از مناطق سیل زده شهرستان تالش اعلام کرد : در مرحله کنونی دوران نجات و امداد رسانی و پاکسازی بستر رودخانه ها از طریق در اختیار گذاشتن ماشین آلات با همکاری فرمانداران و بخشداران و دستگاه های مرتبط در حال انجام است و در مرحله بعدی بررسی میزان دقیق خسارات وارده کارشناسی و اعلام می شود.

رئیس سازمان بنیاد مسکن کشور گفت: در صورت تصویب نهایی در مجموع حدود ۵۰ میلیون تومان وام و تسهیلات جهت ساخت هر واحد منزل مسکونی به خسارت دیدگان پرداخت می شود.

وی افزود : اعطای وام و تسهیلات مربوط به خسارات لوازم منزل در موارد مشابه حدود ۵میلیون تومان وام بلا عوض و در بخش واحدهای مسکونی احداثی برای هر خانوار ۴۰میلیون تومان وام برای منازل شهری و ۳۰میلیون تومان برای منازل روستایی تامین اعتبار خواهیم کرد

اعطای تسهیلات به واحدهای مسکونی سیل زده شهرستان تالش

رییس بنیاد مسکن کشور خاطر نشان کرد : حدود ۱۲میلیون تومان نیز وام تعمیرات با سود اندک و ۱۰میلیون تومان وام برای تهیه زمین به خسارت دیدگان تعلق خواهد گرفت .

تابش همچنین تاکید کرد : به منازل مسکونی که در حاشیه و بستر رودخانه اقدام به ساخت مجدد کنند هیچگونه وام و تسهیلاتی تعلق نمی‌گیرد. /ایلنا

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :