شکوفه های زیتون- استاندار گیلان، گفت: انتظار دارم مجموعه شهرداری رشت خلاقانه عمل کنند، زیرا رشت الگوی توسعه استان است و هرچه رشت رشد کند، مبنای حرکت و رشد سایر شهرهای استان خواهد بود.

منطقه گیلان، دکتر مصطفی سالاری در دیدار با اعضای شورای شهر رشت، اظهار کرد: نظرات مطرح شده در این نشست برای توسعه شهر رشت که پیشران در توسعه استان محسوب می‌شود، بسیار اثرگذار است.

وی قبول مسئولیت را باری سنگین بر دوش مسئولان نظام در همه مراتب خدمتی قلمداد کرد و با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما بوده و ما حقوق بگیرشان هستیم، گفت: تنها چیزی که موید موفقیت ما خواهد بود رضایت مردم است.

استاندار گیلان، توسعه سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذار را امری ضروری دانست و با بیان اینکه گیلان با ایجاد فضای امن سرمایه‌گذاری می‌تواند به مراتب حال و روزی بهتر از امروز داشته باشد، گفت: وظیفه داریم به کسانی که به هر طریق به امنیت سرمایه‌گذاری لطمه می‌زنند تذکر جدی دهیم.

سالاری، به فرهنگ کم نظیر مردم گیلان اشاره کرد و متذکر شد: فضای امروز گیلان به گونه‌ای است که مردم ریشه‌دار و متمدن این دیار گله‌مند هستند و باید در این خصوص اقدامات موثری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: نباید صرفا به دنبال منابع مالی و اعتباری دولت باشیم بلکه می‌توان با یک برنامه‌ریزی صحیح علاوه بر رفع مشکلات، درآمدزایی و اشتغال ایجاد کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان عنوان کرد: در بسیاری از شهرهای دنیا رودخانه‌ای که از وسط شهر عبور می‌کند عامل اصلی رونق گردشگری و توسعه اقتصادی منطقه است و باید از این موضوع الگویی متناسب با اقلیم و فضای موجود در استان گرفته و بهره آن را به مردم برسانیم. با رونق گردشگری استان، مردم نیز غنی تر شده و رضایتمندی حاصل می‌شود.

این مقام مسئول افزود: پیوند تالاب عینک با رودخانه‌های زرجوب و گوهررود می تواند منشاء درآمد پایدار برای رشت و استان باشد که این مهم وظیفه ما در قبال حل مشکلات دو رودخانه بزرگ و قدیمی رشت را سنگین‌تر می‌کند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه دولت در لایحه بودجه سال آتی ظرفیت بهتری را متصور است، گفت: باید فضا را برای دریافت اعتبارات احتمالی آماده کنیم و در کار وقفه ایجاد نشود.

استاندار گیلان، شهرداری را یک نهاد مستقل و غیر دولتی عنوان کرد و گفت: شهرداری به عنوان یک سازمان خدمات رسان همواره باید فعال باشد. خدمات عمومی خدمات مستمر است و این اصل بدیهی مبین آن است که همه باید کمک کنیم هیچ‌گاه خدمات آن دچار وقفه نشود.

سالاری خاطرنشان کرد: انتظار دارم مجموعه شهرداری رشت خلاقانه عمل کنند، زیرا رشت الگوی توسعه استان است و هرچه رشت رشد کند، مبنای حرکت و رشد سایر شهرهای استان خواهد بود.

استاندار گیلان، با اشاره به کمیته‌های تخصصی ۴۸ گانه اظهار کرد: بخش عمده کمیته‌های مذکور به رشت مرتبط است و حضور شما در کمیته ها می‌تواند راهگشا باشد.

وی مردم را سرمایه اصلی کشور دانست و خاطرنشان کرد: هر چه از توان مردم در امور استفاده کنیم موفق‌تر خواهیم بود. بی تردید با تعامل و همکاری دو طرفه می توانیم بسیاری از مشکلات را مرتفع کرده و در مسیر توسعه رشت گام‌های خوبی برداریم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :