در این گزارش با اهالی کوی کارگران-ردیف سوم، کوچه شاهد شهر منجیل که با مشکلات شایان ذکری دست و پنجه نرم می کنند به گفتگو پرداخته ایم که در ادامه ماحصل آن را خواهید خواند.

 

سایت تحلیلی خبری شکوفه های زیتون (اسپرو)-همواره رفع مشکلات مردم شهر و روستا از دغدغه های مسئولین با وجدان و پرتلاش است. هفته نامه شکوفه های زیتون نیز با اطلاع رسانی و تهیه مصاحبه و گزارشات میدانی در تلاش بوده تا با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به سهم خود بتواند گامی در این راستا بردارد.

 

علی مردان کاظمی، یکی از ساکنین کوچه شاهد کوی کارگران شهر منجیل ضمن بیان اینکه تاکنون مسئولین در کنار مردم و برای مردم تلاش های بی دریغی را برای بهبود و سامان بخشیدن وضعیت عمرانی شهر انجام داده اند، اذعان کرد: متأسفانه فاضلاب شهر منجیل از چندین جهت وارد سفیدرود می شود و این کوچه نیز یکی از آن چند مسیر است که بوی نامطبوع و آلودگی محیط، رفته رفته شرایط را برای ساکنین سخت می کند. آلودگی آبی که برای مصارف کشاورزی استان گیلان صرف می شود باید دغدغه مسئولین کشوری باشد اما متاسفانه بعضا بدلیل سهل انگاری، رسیدگی و بررسی به این معضل بدست فراموشی سپرده شده است.

رمضان صفریبا ابراز اینکه علیرغم شرایط نامناسبی که فاضلاب برای این ناحیه ایجاد نموده، ریزش کوچه از دیگر مشکلات ما است، اظهار داشت: بعد از وقوع زلزله تاکنون هنوز این معضل پا برجاست و هربار با مراجعه به نهادهای اجرایی، مسئولین ذیربط عدم وجود بودجه کافی را علت به تعویق افتادن سامان دهی به این مهم قلمداد می کنند. این در صورتی است که اگر در واقع رفع این کمبود جزء الویت هایشان بود قطعا مجدانه در این راستا گام برمی داشتند.

خانم شریفی، از دیگر ساکنین افزود: ۲۷ سال است که در کوچه شاهد کوی کارگران سکونت دارم و طی این مدت با گذشت زمان شاهد ریزش این کوچه و همچنین تشدید شرایط نابسامان آن بوده ام. با توجه به بوی نامطبوع فاضلاب، همیشه درب و پنجره منازل ساکنین این کوچه بسته است. آلودگی این ناحیه، مأمنی برای مگس و سایر حشرات ناقل بیماری است. وی در ادامه درخصوص نحوه عملکرد مسئولین در راستای بهبود بخشیدن به شرایط مذکور عنوان کرد: توجه مسئولین در رفع معضلات این کوچه، گاه مساعد و گاه مورد کم توجهی است و بگونه ای یکی به نعل و یکی به میخ می کوبند. عدم بودجه کافی دلیل کافی برای عقب افتادن بررسی این مشکل نیست.

خانم حاجی زاده، در مصاحبه با خبرنگار ما با اشاره به اینکه بدلیل نزدیکی موقعیت این کوچه به سفیدرود، ریزش کوچه و همچنین عدم وجود حصار، نوه ام در حین بازی به داخل آب کشیده و در شرف غرق شدن بود گفت: با کمک اهالی توانستیم جان او را نجات دهیم. این مادر خانه دار در ادامه ابراز کرد: بوی بد فاضلاب و وضعیت کوچه که روز به روز نامساعدتر می شود شرایط زندگی را برای ساکنین دشوار کرده است. از مسئولین خواستاریم با درایت و توجه بیشتر مرهمی بر این زخم دیرینه بگذارند.

علیپور، سرپرست شهرداری منجیل در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر چگونگی پیگیری این مهم، اذعان کرد: رفع مشکلات مردم تکلیفی است که بر عهده مسئولین می باشد. شهرداری و تمامی مسئولین ذیربط در تلاش هستند که بار محرومیت را از شانه های مردم بردارند. با توجه به مشکلات این کوچه بودجه چندصد میلیونی برای دیواره چینی و قطعا حمایت بی بدیل مدیران ارشد شهرستان و استان لازمه بررسی و بهبود وضعیت فاضلاب شهر منجیل است. برآورد هزینه ای که برای این مهم صورت گرفت بسیار هنگفت و نیازمند اعتبارات ملی است. در صورتی که شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان تعاملات لازمه را با ما مبذول نماید می توانیم اقدامات قابل قبولی را به منصه ظهور برسانیم.

حیدری، رئیس شورای شهر منجیل ضمن اظهار اینکه رفع مشکلات کوچه شاهد کوی کارگران قطعا در نگاه مدیریت شهری است، مردم را ولی نعمت و مسئولین را سنگ زیرین آسیاب قلمداد نمود و خاطر نشان کرد: قطعا خواسته بحق مردم ترمیم زیرساخت ها است و همانطور که اشاره شد نیازمند مساعدت ویژه مدیران شهرستان و استانی بالاخص  استاندار و شرکت سهامی آب منطقه ای استان هستیم. وی در ادامه تاکید کرد: راغب هستیم بعد از ماه مبارک رمضان جلسه هم اندیشی مسئولین با ساکنین کوچه شاهد کوی کارگران را در مسجد صاحب الزمان برگذار نماییم تا با بررسی بیشتر این مهم، هم صدا با مردم بتوانیم درصدد رفع این مشکلات تعاملات لازم را با مسئولین مربوطه داشته باشیم.

 

  

 

علیپور سرپرست شهرداری منجیل,حیدری رئیس شورای شهر منجیل,کوی کارگران منجیل

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :