شکوفه های زیتون- حجت‌الاسلام احمد حاتمیان در مراسم یادبود شهیدان غلامحسین و محمد صورتی که در مسجد امام حسن مجتبی (ع) لاکه برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) با بیان اینکه شهادت فی سبیل الله بالاترین مرتبه است، اظهار کرد: شهادت در راه خدا یک ارزش و فضیلت است.

وی ادامه داد: در مواجه با آسیب ها که کرامت و حقیقت انسان را تهدید می کند جامعه به دو طیف تقسیم می شوند، عده ای دست از حیات خویش می شویند و تعلقات دنیایی را نادیده می گیرند و عده ای هم سرگرم به زندگی روزمره خود می شوند

مدیرکل دفتر فرق، مذاهب و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی، بیان داشت: شهادت یک حرکت به سوی موفقیت قعطی، سعادت و رستگاری قطعی است.

حجت الاسلام حاتمیان با اشاره به فضیلت شهادت از منظر فردی، افزود: شهید با خدا معامله کرده است و این منزلت و مقام از هیچ کس دور نیست.

وی با اشاره به ویژگیهای اخلاقی شهیدان صورتی، اظهار کرد: شهید غلامحسین صورتی در زمانی که در جبهه بود از حقوق بیت المال استفاده نکرد و می گفت: عهد کرده ام تمام مدتی که در جبهه هستم حقوق شرکتی که در آن مشغول کار هستم را نگیریم.

مدیرکل دفتر فرق، مذاهب و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی، روح اخلاص شهدا را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: اگر روح اخلاص و ایمان قوی در سطوح مختلف مسئولان و مدیران نظام وجود داشته باشد شاهد فساد و تبعیض ها نخواهیم بود.

حجت الاسلام حاتمیان ادامه داد: شهید غلامحسین صورتی وقتی برادرش مجروح و به شهادت رسید دست از مبارزه برنداشت و در جبهه باقی ماند.

وی با بیان اینکه هرجا عبادت گاهی برپاست محصول خون شهیدان است، بیان داشت: هر شهیدی که در خون خود می غلطد حافظ دین خدا در همه حوزه ها را رقم می زند

مدیرکل دفتر فرق، مذاهب و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی، بیان کرد: شهدا جلوی ستم ها و تجاوزها و خون ریزی ها و فسادهای فراوان جامعه که به خاطر خودخواهی ها ایجاد می شود رامی گیرند.

حجت الاسلام حاتمیان به نابودی حکومت داعش اشاره کرد و گفت: داعشی ها به نام قرآن جنایت ها کردند اما به برکت شهامت ها و شجاعت شهدای مدافع حرم ریشه ستمگری و ها و کودک کشی ها ریشه کن شد.

وی ادامه داد: اگر جریان داعش جهادی و سیاسی فروپاشیده شد ثمره تلاش و مجاهدت رزمندگان اسلام است.

مدیرکل دفتر فرق، مذاهب و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی، با بیان اینکه استمرار روح جهاد و ایثار در راه خدا مسلتزم میدان جنگ نیست، گفت: در مسیر شهدا بودن استمرار حرکت شهداست.

مداحی کربلایی یاسر شهابی از دیگر بخشهای این مراسم بود.

منبع: زیتون خبر

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :