شکوفه های زیتون- سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی یک شهروند گیلانی مبنی بر هک و از دسترس خارج کردن صفحه درج آگهی تبلیغ او در اینستاگرام با یک میلیون فالوور و ارزش ۵۰۰ میلیون ریال و درآمد ماهیانه ۴۰ میلیون ریال ، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عاملان هک صفحه درج آگهی تبلیغ شهروند گیلانی در اینستاگرام که زنی ۲۶ ساله اهل و ساکن تهران و مردی ۲۸ ساله اهل و ساکن خوزستان بودند، شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس پلیس فتا گیلان با بیان اینکه متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف کردند، از معرفی آنان به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت خبر داد.
به گفته سرهنگ محمدخانی، طبق ماده ۱ فصل یکم جرایم علیه محرمانگی داده ها و سامانه های رایانه ای و مخابراتی قانون جرایم رایانه ای، هر کس به طور غیر مجاز به داده ها یا سامانه های رایانه ای یا مخابراتی دسترسی یابد، به حبس از ۹۱ روز تا یک سال یا پرداخت جزای نقدی از پنج میلیون تا ۲۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
وی با تاکید بر ضرورت هوشیاری شهروندان در استفاده از پیام رسان های موبایلی شرکت های بیگانه و استفاده از خدمات آنها ، گفت: مردم در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir ، ایمیل این پلیس به نشانیGfata@police.ir و شماره تماس ۲۱۸۲۳۴۰ گزارش دهند./گیل خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :