شکوفه های زیتون- با حضور احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزارت راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، میرغضنفری فرماندار و دکتر جمالی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی و همچنین جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در شهرستان ۱۰۸۸ واحد مسکن مهر گیلان به طور همزمان در مسکن مهر رستم آباد افتتاح شد.

*مسکن مهر زاویه پنهان ندارد
فرماندار رودبار در مراسم افتتاح این پروژه گفت: مسکن مهر رستم آباد یکی از پروژه های طولانی مدت است که مردم سالها منتظر افتتاح این پروژه و برخورداری از آن بودند.
اسماعیل میرغضنفری با بیان اینکه مسکن مهر زاویه پنهان ندارد و با چالشهای زیادی همراه بوده است گفت: در دوسال اخیر دو تا سه بار این پروژه در برنامه افتتاح قرار داشت ولی بررسی ها حاکی از تکمیل نبودن کامل آن می داد که از افتتاح آن جلوگیری کردیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان رودبار تکمیل نشدن پروژه های مسکن مهر منجیل و جیرنده را از دغدغه های جدی مردم دانست و اظهار داشت: مردم در سه شنبه ها و ملاقات عمومی اعلام می کنند که نگران پولهای واریزی خود هستند که هنوز تعیین تکلیف نشده است. لذا از قائم مقام وزارت راه و شهرسازی خواستار حل این مشکل هستیم.
میرغضنفری همچنین گفت: در مسکن مهر رستم آباد واحدهای تجاری و خدماتی پیش بینی شود تا مردم بهتر برخوردار شوند.

*۱۰ هزار واحد نیمه‌کاره مسکن مهر در گیلان وجود دارد
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان نیز طی سخنانی اظهار داشت: هزار و ۸۸ واحد مسکن مهر در هفت شهر گیلان بطور همزمان در رستم آباد رودبار افتتاح شد.
شعبانعلی خاوری افزود: برای اجرای این پروژه ها در شهرهای رشت، تالش، آستانه اشرفیه، لنگرود، رستم آباد، انزلی و لوشان ۷۵۹ میلیارد و یکصد میلیون ریال هزینه شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۶۳ هزار و ۳۳۵ واحد مسکن مهر به مردم استان گیلان تحویل داده شده است افزود: ۱۰ هزار واحد نیمه‌کاره مسکن مهر در گیلان وجود دارد که فقط ۴ هزار واحد آن متقاضی دارد و امیدواریم زودتر دغدغه متقاضیان واحدها منجیل و جیرنده برطرف شود.
خاوری با اشاره به مشکلات مالی شرکت‌های زیرساخت گفت: پرداخت سود دوران مشارکت یکی از مشکلاتی است که متقاضیان واحدهای مسکن مهر با آن مواجه هستند و نیازمند چاره اندیشی برای رفع این مسئله است.

*حل مشکلات مسکن مهر رودبار، منجیل و جیرنده باید در اولویت کاری باشد
نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تاکید بر لزوم رسیدگی سریع‌تر به مسئله مسکن مهر رودبار، جیرنده و منجیل خاطرنشان کرد: امیدواریم تا هرچه سریع‌تر به این مسئله رسیدگی شود تا دغدغه مردم کاهش پیدا کند.
منوچهر جمالی با بیان اینکه کارهای فراوانی در رودبار شروع شده است گفت: پروژه های آزاد راه رشت-قزوین ، احداث سد دیورش و ساماندهی عوارضی و مناطق حفاظت شده، آسفالت راههای روستایی، آب گاز و برق رسانی از جمله آنهاست.

*رودبار سرزمین فرصت هاست
سید محمد احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در آیین افتتاح همزمان هزار و ۸۸ واحد مسکن مهر استان با اشاره به وجود بیش از ۳ هزار پروژه نیمه تمام در آغاز کار دولت یازدهم تصریح کرد: هنگامی که دولت یازدهم با رای قاطع مردم زمام امور را به دست گرفت عهده دار بیش از ۳ هزار پروژه نیمه تمام با برآورد ریالی حدود۵۰۰ هزار میلیارد تومان شد.
فرماندار اسبق شهرستان رودبار به نقش تعادل بخشی مسکن مهر در بخش مسکن اشاره کرد و افزود : طرح مسکن هر چند که نقدهایی بر آن وجود دارد اما از جمله پروژه های مهمی است که رییس جمهور از همان روز نخست شروع به کار دولت یازدهم بر ضرورت تکمیل آن تاکید داشت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع در ادامه تصریح کرد : الحمدالله با وجود تلاش گسترده تمامی دست اندرکاران اجرای طرح مسکن مهر، این پروژه علی رقم محدودیت ها و مشکلات زیرساختی مراحل نهایی خود را طی می کند.
وی اجرای پروژه راه آهن استان با اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان و همچنین تخصیص اعتبار هزار میلیارد تومانی در بخش آزاد راه را نمونه ای از اقدامات ارزشمند دولت در استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد: انشاء الله هر چه بیشتر شاهد این گونه اقدامات ارزشمند در راستای رفاه و آسایش مردم باشیم.

*از ۲۰۰ هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر در کشور ۱۰۰ هزار واحد فاقد متقاضی است
قائم مقام وزیر راه و شهر سازی در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن مهر اختصاص یافته است گفت: ۴۵ هزار میلیارد تومان از محل خط اعتباری، ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از بازگشت اقساط و ۵ هزار میلیارد تومان دیگر هم از منابع داخلی بانک ها تامین می شود.
مهرآبادی با اشاره به احداث ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن مهر در مناطق شهری و ۴۲۰ هزار واحد در روستاها اعلام کرد: ساخت ۲ میلیون و۴۰۰ هزار واحد از این واحدها به پایان رسیده است که ۴۲۰ هزار واحد آن روستایی و تحویل شده است.
مهرآبادی قائم مقام وزارت راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر افزود: در شهرها از ۲ میلیون واحد ساخته شده یک میلیون و ۷۲۱ یک هزار واحد تحویل شده است و ساخت ۲۸۰ هزار واحد تمام شده است ولی خدمات زیر بنایی آب، برق و فاضلاب و خدمات روبنایی نیاز دارند تا تحویل مردم شود.
قائم مقام وزیر راه و شهر سازی گفت: ۲۰۰ هزار واحد نیمه تمام است که ۱۰۰ هزار واحد فاقد متقاضی است و دولت دو مصوبه گذارانده است و همه شرایط را برای دریافت این واحدها باز گذاشته است و مجلس هم مصوب کرده است ۵۰ هزار واحد تحویل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی شود.
مهرآبادی اعلام کرد: برای تحویل مسکن مهرهای باقی مانده ۴ هزار میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی ، ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای خدمات روبنایی و ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار هم برای آماده سازی و محوطه سازی نیاز داریم که رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه دستور دادند تا در دولت تصویب و تامین اعتبار شود.
وی افزود : با توجه به مصوبه کارگروه مسکن ریاست جمهوری تصمیم داریم هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان امسال اختصاص یابد تا وزارت نیرو، آب و برق ۲۸۰ هزار واحد مسکن مهر آماده را تامین کند.
شایان ذکر است در این مراسم تنها ۸۸ واحد مسکن مهر در رستم آباد و ۴۰ واحد از مسکن مهر لوشان افتتاح شد

این خبر را به اشتراک بگذارید :