شکوفه های زیتون- فرماندار رودبار، گفت: همه دستگاههای اجرایی شهرستان رودبار موظف هستند از تمام امکاناتی که دارند برای کمک به رفع مشکلات آب کشاورزان استفاده نمایند و با هر دستگاهی که در این زمینه تعلل و کوتاهی داشته باشد طبق قانون برخورد می شود.

 اسماعیل میرغضنفری در نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان با بیان اینکه آب الفبای آبادانیست و نداشتن آب مخل زندگی انسانهاست اظهار کرد: از ماهها پیش با بررسی وضعیت بارش نزولات جوی در حوزه آبریز گیلان مشخص گردید در سال آبی جدید با مشکلات جدی دست به گریبان خواهیم بود.

وی با اشاره به نشست شورای حفاظت از منابع آب استان در سد سفیدرود به ریاست استاندار گفت: در این نشست با بررسی راهکارهای مختلف بر اساس شرایط موجود یکی از تصمیمات جلو آوردن زمان کاشت بود که با توجه به فاصله معنادار این زمان در رودبار با مناطق پایین دست گیلان مدیر و کارشناسان جهادکشاورزی شهرستان جلسات مختلفی را با کشاورزان برگزار کردند.

فرماندار رودبار افزود: لایروبی توسط آبیاری و اب منطقه ای در اواخر سال گذشته و بعد از عید انجام گرفت تا ما از حد اقل آب موجود حد اکثر بهره برداری را داشته باشیم.

میرغضنفری حضور میدانی اعضای شورای حفاظت منابع آب را در میان مردم مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: حضور میدانی وداشتن اطلاعات بهنگام و پای کار بودن تمام دستگاههای اجرایی مرتبط بخشی از مشکلات را می تواند حل کند.

وی مدیریت مناسب در شرایط خاص را خاطر نشان کرد و گفت: هنراین است که به گونه ای مدیریت کنیم تا کمترین آسیب به کشاورزان و مردم برسد و از امکانات و آب محدود موجود که در حوزه کشاورزی است بیشترین بهره برداری را انجام دهیم.

وی اظهار امیدواری کرد: با لایروبی به موقع و مناسب انهار و بهسازی سر دهنه ها و آب بندانها بتوانیم به موقع آب را به مزارع کشاورزی برسانیم.

میرغضنفری از بخشداران خواست با تعامل و هماهنگی مناسب شوراها ودهیاران، حضور در روستاها و دیدار با شوراها و معتمدین، عدم ایجاد نگرانی در مردم و استفاده از ظرفیتها و قابلیتهای موجود در هر منطقه دغدغه ها را کاهش دهند.

فرماندار در پایان تاکید کرد: همه دستگاههای اجرایی شهرستان رودبار موظف هستند از تمام امکاناتی که دارند برای کمک به رفع مشکلات آب کشاورزان استفاده نمایند و با هر دستگاهی که در این زمینه تعلل و کوتاهی داشته باشد طبق قانون برخورد می شود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :