شکوفه های زیتون/شاهین آبزن-  سالهاست که در ایام تعطیل و روزهایی که هوای دلپذیر شالیزارهای شمال بوی برنج را در فضای پر اکسیژن مان پر می کند در آسمان نیلگون دیار شکوفه های زیتون، پرنده ای آرام و بی سرو صدا در هوا در حال چرخیدن و پرواز است، پرنده ای که سالهای سال در مراسمات و جشن ها و مناسبت های ملی برای اینکه مردم دیارش را خوشحال کند با پرواز سبکبال خود شادی را به عنوان تنها پرنده آزاد این سرزمین به مردم ارزانی می کند.

پرنده ای که در عنفوان جوانی و فارغ از هیاهوی روزمره و تنها با توکل بر خدا و بی نیاز از خلق با تمرین فراون سعی در فراگیری انواع ورزش های هوایی در شهرستان رودبار می نماید.
رضا فرد، متولد: ۱۳۶۵ ، عضو انجمن ورزش های هوایی ایران، ساکن شهر رستم آباد که از سال ۱۳۹۰ با عضویت در انجمن ورزش های هوایی کشور و با تکیه بر تلاش شبانه روزی و آموزش در تهران توانست با خرید پاراگلایدر نام خود را به عنوان اولین پرنده شهرستان رودبار به ثبت برساند.

رضا فرد که در این مدت با پروازهای متعدد در جای جای شهرستان رکورد خوبی از خود به جا گذاشته متاسفانه در سال ۹۳ به علت وزش شدید باد با برخورد به یک دیواره در شهر رستم آباد از ناحیه لگن دچار سانحه شد و مدت زمان کوتاهی از پرواز با پاراگلایدر دور بود که خوشبختانه پس از شش ماه گذراندن دوران نقاهت مجددا با تکیه بر جوانی و تمرین و پشتکار دوباره بالهای خود را برای پریدن گشود.

رضا فرد که پرواز با پاراگلایدر را از بهترین ورزش ها ی روز می داند در گفتگوی اختصاصی با دیار یونس علت انتخاب این ورزش مفرح هوایی را آرامش و هیجان بالای این رشته ورزشی و همچنین شناخت زیبایی های اطراف آنهم از آسمان دانست. وی بیان داشت: طبیعت زیبای خدا و الطاف خدای مهربان و تماشای آن آنهم از آسمان موجب می شود انسان بیشتر به وجود خداوند پی ببرد، وقتی در آسمان بزرگ خداوند در حال چرخیدن هستی انگار که خدای مهربان تو را حمایت می کند و آنجاست که وقتی به زمین نگاه می کنی تازه متوجه می شوی که زمین خدا چقدر بزرگ است و خدا به چه اندازه مهربان و بخشنده است.

رضا فرد که ۳۲ سال سن دارد در خصوص این ورزش پر هیجان گفت: پرواز با پاراگلایدر بسیار پر هیجان است و در عین حال خطرناک، امیدوارم هیچکدام از عزیزانی که در این رشته ورزشی فعالیت دارند دچار سانحه نگردند.


رضا فرد در خصوص اهمیت ورزش با پاراگلایدر بیان داشت: تعداد زیادی از جوانان مشتاق با تماس و درخواست از بنده تقاضای آموزش و یادگیری این رشته پرهیجان رادارند که متاسفانه به دلیل گران بودن تجهیزات پرواز و خود پاراگلایدر در توان همه خانواده ها نیست که بتوانند چتر مخصوص پاراگلایدر را تهیه کنند و از همین جا از نماینده محترم و فرماندار پرتلاش شهرستان درخواست دارم که با حمایت های خود و خرید یک دستگاه پاراگلایدر برای آموزش علاقمندان این رشته که در شهرستان رودبار به لحاظ موقعیت جغرافیایی بهترین مکان برای پرواز با پاراگلایدر است در ترویج رشته های ورزشی هوایی بتوانیم شهرستان رودبار را به یک قطب بی بدلیل ورزش های هوایی تبدیل کنیم.
تنها پرنده پاراگلایدر شهرستان رودبار در خصوص تجهیزات ورزش های هوایی بیان داشت: هزینه خرید چتر پاراگلایدر بسیار بالاست و در عین حال تهیه آن نیازمند هزینه و زمان کافی است که امیدوارم با حمایتی که در آینده از ورزش های هوایی توسط مسئولین محترم شهرستان و اداره ورزش و جوانان شهرستان رودبار خواهد شد با احداث کمپ پروازی در چند نقطه شهرستان شاهد پرواز پرندگان متعدد در شهرستان رودبار باشیم.
رضا فرد در خاتمه ضمن تشکر از مردم اقصی نقاط شهرستان رودبار که با تشویق ها و حمایت خود در این مدت موجب دلگرمی و امیدواری در این ورزش شده اند در خواست نمود که حمایت مسئولین موجب گردد تا دوباره همانند گذشته و به صورت هفتگی پرواز در آسملان شهرستان رودبار رونق گیرد.
فرد افزود: در حال حاضر نیازمند خرید چتر تازه پاراگلایدر هستم و مدت های زیادی است که به فکر تهیه چتر جدید هستم اما به دلیل گران بودن و هزینه ی بالا توان خرید چتر پاراگلایدر نو وجود ندارد، از همین جا از نماینده محترم شهرستان و فرماندار دوست داشتنی تقاضا دارم تا در این امر یاریگر بنده و دیگر جوانان علاقمند به این رشته مفرح باشند.
رضا فرد در خاتمه ضمن تشکر از خانواده خود و تمام کسانی که مشوق وی در این امر بودند از همه مسئولین دلسوزی که به فکر احداث سایت و کمپ پرواز در شهرستان رودبار هستند تقدیر و تشکر نمود./ دیاریونس

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :