شکوفه های زیتون- اسفندیار ضیایی عصر دیروز در نشست فصلی مربیان ادبی استان گیلان با اشاره به اینکه ظرافت‌های فرهنگی در جامعه امروز نیازمند توجه ویژه است اظهار داشت: با حمایت از ظرافت‌های حوزه فرهنگ باید از ظرفیت‌های مراکز فرهنگی و هنری استان به‌طور مطلوب بهره‌مند شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان خاطرنشان کرد: نشست‌های فصلی مربیان ادبی مراکز فرهنگی هنری استان به‌منظور بررسی روند فعالیت‌های شش ماهه نخست آفرینش‌های ادبی و ترسیم چشم‌انداز برنامه‌های این واحد برای نیمه دوم سال انجام می‌شود.

ضیایی با تاکید بر ظرفیت‌های گسترده فرهنگی استان گیلان و با اشاره به اینکه حمایت از ظرافت‌های حوزه‌ فرهنگ لازمه‌ پیشبرد اهداف فرهنگی استان گیلان است بیان کرد: کارشناسان و مربیان ادبی مراکز فرهنگی استان از پیشگامان توسعه فرهنگ هستند.

وی با بیان اینکه نگاه ادیبانه و هنرمندانه مربیان ادبی می‌تواند به مدیریت و توسعه ظرافت‌های فرهنگی کمک‌ چشمگیری کند گفت: بهره‌گیری از نقش کلیدی والدین به منظور استفاده از فرصت‌ حضور کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگی هنری نقشی اساسی دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان تصریح کرد: ضرورت هم‌گرایی، هم‌افزایی و لزوم بهره‌گیری از شیوه‌های خلاقانه به‌منظور تشویق کودکان و نوجوانان در استفاده هدفمند از قلم و مطالعه از راهکار‌های دیگر مربیان ادبی در توسعه فرهنگ است.

ضیایی با اشاره به اینکه نوگرایی، مخاطب‌شناسی و هم‌گامی با نیاز‌های نسل امروز از اولویت‌های فعالان عرصه‌ فرهنگ است، بیان کرد: دستیابی به توسعه فرهنگی نیازمند مطالعه افزون‌تر، برنامه‌محوری و انضباط کاری است.

سرپرست معاونت فرهنگی کانون  پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان نیز در این نشست با اشاره به شاخصه‌ فعالیت‌های ‌کانون پرورش فکری استان جهت ارتقاء سواد‌ خواندن و افزایش آگاهی‌های ادبی افزود: جذاب‌سازی برنامه‌ها و بهره‌گیری مناسب از تجارب به تداوم موفقیت کار مربیان ادبی کمک می‌کند.

آمنه جاوید طبع‌پسند یافتن منابع اطلاعاتی، ارائه‌ی راهکار‌های مناسب و همراه‌سازی خانواده‌ها را امری ضروری در توسعه فرهنگ دانست و گفت: همراهی با نظام آموزشی کشور و انتقال آموزه‌ها با بهره‌گیری از شیوه‌های آموزشی غیرمستقیم به مخاطبان در جامعه امروز نیازمند توسعه است.

کارشناس مسئول واحد آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان نیز در این نشست با اساره به اینکه فعالیت‌های ادبی فرآیند محور هستند بیان کرد: توجه به مباحث و اقدامات فرهنگی در نسل جوان و نوجوان به‌طور ویژه در جامعه امروز مشاهده می‌شود.

حمیرا خدابنده فرآیند‌محوری، خلاقیت، نوآوری، جذاب‌بودن برنامه‌ها و حرکت گام به گام با کودکان و نوجوانان را از شاخصه‌های فعالیت‌های واحد آفرینش ادبی کانون استان نام برد و گفت: توفیقات گسترده اعضای واحد آفرینش ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان بیانگر این امر است./تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید :