شکوفه های زیتون- مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به برخی اظهارنظرهای اخیر پیرامون جذب و تأمین نیروی انسانی اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد.

«برخی از نمایندگان و دلسوزان، اخیراً در گفتگو با رسانه ها مطالبی را پیرامون استخدام در آموزش و پرورش عنوان کرده‌اند که لازم است نکاتی را برای تنویر افکار عمومی به استحضار برسانیم:

۱- اخیراً اظهاراتی مبنی بر اینکه طبق قانون برنامه ششم، دانشگاه فرهنگیان باید در هر سال۳۰ هزار نفر دانشجو بپذیرد و درحال حاضر فقط چهار هزارنفر در هر سال می‌پذیرد.

در پاسخ به این قبیل اظهارات باید گفت، اولاً سال تأسیس دانشگاه فرهنگیان همزمان با شروع برنامه پنجم توسعه و مربوط به دولت دهم است که تعداد دانشجوی پذیرفته شده در دوره مذکور به ترتیب در سال ۹۱ (۲۲٫۵۰۰ نفر) و درسال ۹۲ (۱۷٫۵۰۰ نفر) و در مجموع۴۰ هزار دانشجو بوده، حال آنکه تعهد مسئولان وقت، بر اساس برنامه پیشنهادی ۸۲ هزار نفر بوده است. اگر دانشگاه فرهنگیان ظرفیت پذیرش ۱۲۰ هزار نفر را داشته است، چرا در زمان تصدی خودشان، چنین تعدادی را پذیرش نکرده اند؟!

ثانیاً، اگر چه دانشگاه فرهنگیان در چهار سال اخیر به دلیل فقدان امکانات و سایر محدودیت ها، قادر به پذیرش ثابت سالانه ۲۵ هزار نفر نبوده است، اما درکنار این تعداد، در سه دوره اقدام به پذیرش و تربیت حدود ۲۵ هزار نفر دیگر نیز با استفاده از ظرفیت های قانونی نموده است که این ظرفیت پذیرش شده از نظر اکثر ایشان مغفول مانده است.

۲- طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، این دانشگاه با هدف تربیتِ معلمِ کیفی و «کیفیت بخشی» به نظام تعلیم و تربیت تأسیس شده و نباید کسوت معلمی به عنوان کلیدی ترین نقش در آموزش و پرورش را به هر کس سپرد و آموزش و پرورش را به ماشین استخدام دولتی و بنگاه کاریاب/دیاریونس

این خبر را به اشتراک بگذارید :