شکوفه های زیتون- مردمی که برای حفظ اصول اسلام و آرمان های انقلاب ایستاند و با صدای رسا اعلام نمودند که نخواهند گذاشت بیگانگان برای بر هم زدن اتحاد و یکپارپگی ایرانیان، چه شیعه و سنی- با هر قومیتی- به نقشه های شوم خود دست یابند.

هر چند این روز را روز عزت طلبی و اتحاد نیز نامگذاری کرده اند اما یقینا همگان می دانند که به منصه ظهور رساندن این اتحاد علی الخصوص در این روز در میان امت، از هر حرکت اجتماعی نیز مهم تر است. در واقع حفظ انسجام بین نظام مقدس و مردم خود از مهم ترین خواسته های شیردلان ایران زمین است.

در شهرستان رودبار همچون سال های گذشته، این مراسم با حضور پرشور خانواده های معظم شهداء، مردم با بصیرت، ایثارگران، روحانیون معزز و مسئولین شهرستان در مصلی امام خمینی(ره) برگزار گردید.


نباید احساسات مردم  شهرستانی که یک نفر غیر شیعه ندارد را  با یک انتصاب تحریک کرد

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام ربانی نژاد نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه رودبار با بیان اینکه تکلیفی از سوی هیئت های مذهبی، اُمنای مساجد، بسیجیان، مذهبی ها و مردم به من واگذار شده است طی سخنانی اظهار داشت: رودبار شهرستانی است با ظرفیت ها و قابلیت های فراوان که مردم بسیار خوب، خونگرم، مذهبی و انقلابی در این شهرستان زندگی می کنند.

وی افزود: در سال ۸۸ مردم شهرستان رودبار با رأی بالای ۸۰ درصدی خود  به جریان انقلاب بالاترین آمار رأی در استان را داشتند.

ربانی نژاد تصریح کرد:  پس از وقوع حوادث سال ۸۸ مردم شهرستان رودبار نیز همزمان با مردم مرکز استان گیلان در روز ۸ دی راهپیمایی عظیمی را در محکومیت آشوبگران داشتند و غوغایی در دفاع از انقلاب در سطح شهرستان رودبار را شاهد بودیم. بنابراین هویت مذهبی، دینی و انقلابی مردم رودبار اقتضا دارد با توجه به این هویت با آنها برخورد شود البته من خواهشم به عنوان کسی که فکر می کنم مورد اعتماد قشر عظیمی از مردم شهرستان هستم این است که مردم ما نهایت آرامش، متانت، خونسردی و همراهی را داشته باشند برای اینکه گاهی ممکن است یک شعار ناخواسته هم مورد استفاده سوءاستفاده گران شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گیلان در ادامه خطاب به فرماندار و نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: خودتان می دانید نسبت به شما چقدر ارادت دارم و شما هر دو عزیز را دوست دارم. عرایض بنده مطالبات مردم است.

حجت الاسلام ربانی نژاد نماینده محترم ولی فقیه در سپاه قدس گیلان که مدت مدیدی در کنار مردمان خونگرم شهرستان در سپاه ناحیه رودبار مشغول به انجام وظایف بودند، با عنوان مسائلی در باب فعالیت های سیاسی ستاد انتخاباتی آقای میرحسین موسوی و موضوعات پیش آمده برای رییس ستاد وی در گذشته اظهار داشتند: در این شهرستان در زمان وقوع فتنه جزء فتنه گران بوده است و برای آقای میرحسین موسوی به عنوان رأس فتنه ستاد انتخاباتی شکل داد و فعالیت و تلاش خود را تا جایی که می توانست برای وی بکار گرفت اما بعد از زمان فتنه چندین سال پای خود را به شهرستان نگذاشت و نتوانست وارد شهرستان شود برای اینکه مردم وی را قبول نداشتند و او را راه نمی دادند. امروز آن شخص و امثال وی نباید از وقوع برخی مسائل خوشحال باشند و مردم بصیر، مومن، انقلابی و متدین ناراحت شوند و با قاطعیت عرض می کنم و هشدار می دهم به کسانی که بدنبال سوءاستفاده هستند اگر بخواهند به سوءاستفاده های خود ادامه دهند آنها را به مردم معرفی خواهم کرد و به مردم خواهم گفت که آنها چه کسانی هستند. مردم شیعه و سنی نمی کنند و هر کسی که این حرف را می زند دشمن است دشمن مردم و دشمن انقلاب.

وی افزود: مرحومه مرجان نازقلیچی فرماندار زن سنی مذهب بود که توسط وهابی های تکفیری در جریان مکه به شهادت رسید و بیش از یکسال عکس و بنر وی در تمام محافل و مجالس سپاه، بسیج و مذهبی ها بوده و هست. بنابراین مردم نمی گویند این چرا سنی است و شیعه نیست.

حجت الاسلام ربانی نژاد در ادامه اظهار داشت: آقای میرغضنفری و جمالی که هر دوی شما عزیزان از مسئولین ارشد بومی و دلسوز این شهرستان هستید و خواهان همراهی با مردم می باشید به شما عرض می کنم که از دولت تدبیر بی تدبیری انتظار نیست. دولت تدبیر نباید بی تدبیری بکند. نباید احساسات مردم  شهرستانی که یک نفر غیر شیعه ندارد را  با یک انتصاب تحریک کرد حتی اگر یکسری از افراد بخواهند مردم را تحریک کنند. بنابراین موضوع دو چیز است.

*اول اینکه کسی نگوید شیعه و سنی کردند زیرا این غلط است زیرا هیچکس چنین قصدی نداشته است. من شینده ام به امام جمعه شهرستان رودبار تهمت هایی در این خصوص زده شده است. من از شما سوال دارم کی امام جمعه رودبار فرمود که این فرد چرا سنی است؟ حرف و موضوع عوض نشود.

*دوم اینکه اُمید مردم در دولت تدبیر و اُمید تبدیل به نااُمیدی نشود. در عرصه های گوناگون از قبیل معیشتی، اقتصادی، بیکاری و … مردم مشکل دارند حداقل یک دلخوشی برای مردم بگذارید و یک شخصی را که از حامیان دولت و از اصلاحات و اعتدال در شهرستان بود را بعنوان بخشدار مرکزی معرفی می کردید. آقای نماینده محترم آیا واقعا در شهرستان رودبار شخصی با چنین ویژگی هایی را پیدا نمی کردید که به عنوان بخشدار وی را معرفی کنید تا مردم این گونه احساساتی نشوند؟

وی افزود: حرف اینهاست. این موضوعات در دولت تدبیر و اُمید برای مردم نااُمیدی ایجاد می کند. من خواهشم این است که مطالبات مردم دیده بشود و با کمک مسئولین بالاتر برای رفع آن تلاش صورت بگیرد.

از مردم، مسئولین، نماینده مردم رودبار در مجلس و فرماندار و از همه عزیزانی که به صورت حضوری و تلفنی با بنده تماس داشته اند عاجزانه متانت مردم و اقدام مسئولین شهرستان رودبار را درخواست دارم.

پس از سخنان حجت الاسلام ربانی نژاد نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان رودبار که خطاب به نماینده عالی دولت در شهرستان رودبار و نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی بود و در حالیکه قرار بود دکتر زارعی سخنران مراسم برای سخنرانی پشت تریبون حاضر شود، اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار برای ارائه توضیحات و روشن شدن اذعان عمومی و پاسخگویی به مسائل مطرح شده در پشت تریبون حاضر شد.


نگرانی را به جامعه تزریق نکنید

اسماعیل میرغضنفری در ابتدا ضمن سلام و صلوات به روح همه شهداء و شهدای راه استقلال و آزادی و سلام به روح حضرت امام (ره) و محضر مقام معظم رهبری طی سخنانی اظهار داشت: قبل از هر چیز از عزیزان که مبدع این مراسم هستند تشکر و قدردانی می کنم و از اینکه اجبارا برای ارائه برخی توضیحات جهت تنویر افکارعمومی پشت تریبون قرارگرفتم از شما و مهمان عزیز هم عذرخواهی می کنم.

فرماندار رودبار ضمن قدردانی از حجت الاسلام ربانی نژاد خطاب به وی گفت: سپاسگزارم از اینکه شرایطی را فراهم نمودید تا بنده پاسخ لازم را در راستای روشنگری به استحضار شما و عزیزانی که شرف حضور در این مراسم را دارند داشته باشم.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودبار در ادامه گفت: در روزی که نماد وحدت ، همدلی و بصیرت افزایی است چقدر خوب بود که با طرح چنین موضوعاتی فضای همدلی را به فضای تفرقه تبدیل نمی کردید.

میرغضنفری با اشاره به دو جمله از رهبر معظم انقلاب، قضاوت را به مردم سپرد و گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند که نگرانی را به جامعه تزریق نکنید، طرح موضوعات این چنینی رافع مشکلات نیست جز اینکه جامعه را در وضعیتی که فعلا کشور با آن مواجه است و از ذهن شما عزیزان هم قطعا دورنیست. فکر می کنم با طرح سوالاتی این چنینی و زیر سوال بردن دولت صلاح نباشد که جامعه را نگران کنیم.


شروع تنش ها و بی نظمی در مراسم ۹ دی مصلی رودبار

در این هنگام حجت الاسلام داودی امام جمعه رودبار  از جای خود برخاست و با اعتراض های مکرر خواستار پایان دادن فرماندار به سخنانش شد. عده ای نیز پس از این اتفاق با سر دادن شعارهایی مراسم را از روال عادی خارج کردند. فرماندار رودبار نیز علیرغم اعتراض امام جمعه رودبار سعی در ادامه سخنرانی خود داشت که با ادامه یافتن حواشی ضمن بیان اینکه اگر شروع کننده شما باشید قطعا تمام کننده مردم خواهند بود به سخنان خود پایان داد و تصمیم به خروج از مصلی را گرفت. اما در حین خروج  یکی از افراد از میان مردم برخواسته و با لحنی تند به فرماندار شهرستان نسبت هایی ناروا داد و به سوی ایشان با تندی حرکت کرد و قصد درگیری فیزیکی با نماینده عالی رتبه دولت در شهرستان را داشت که با هوشیاری نیروهای انتظامی از حرکات و یا درگیری فیزیکی فرد معترض با فرماندار جلوگیری شد.

پس از ترک فرماندار از مراسم، معاونین فرماندار، روسای ادارات و بخشی از حاضرین در مراسم به عنوان اعتراض به اهانت علیه فرماندار از مصلی خارج شدند. این در حالی بود که دکتر جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی که چندین بار از سوی حجت الاسلام ربانی نژاد مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود پس از ایجاد این تنش ها هیچگونه واکنشی نشان نداد و تا پایان مراسم در مصلی حضور داشت.

نکته قابل توجه این است که همگان می دانند احترام و دوستی خاصی بین امام جمعه محترم و فرماندار وجود داشته است اما حال سوال اینجاست که چه مسئله ای موجب شد تا در پیشگاه مردم که به فرموده معمار کبیر انقلاب، ولی نعمتان هستند، برخی از مسئولین رفتاری غیر قابل باور که تاکنون در شهرستان شهید پرور رودبار مسبوق به سابقه نیز نبوده از خود نشان دهند.


راه بصیرت گوش به فرمان رهبری بودن است

در ادامه این مراسم و پس از ترک فرماندار، معاونین، روسای ادارات و برخی از مردم و ملتهب شدن فضای مراسم نوبت به دکتر زارعی سخنران این مراسم رسید. وی طی سخنانی با بیان اینکه تاریخ ایران اسلامی پر است از فتنه جویی های آمریکایی ها اظهار داشت: ضروری است همه تاریخ را مرور کنیم تا اتفاقات تلخ سال ۸۸ در کشور تکرار نشود.

معاون پدافند غیرعامل کشور، بیان داشت: مدیریت صنعت نفت در هشت سال دفاع مقدس تا کنون، پیشرفت و دستیابی به انرژی هسته ای از دستاوردهایی است که ثابت کرده ایم می توانیم به تکنولوژی دست یابیم.

دکتر زارعی افزود: آمریکا و ایادیش از اقتدار و توان دفاعی ایران اسلامی خوف و وحشت دارند و توان مقابله با این توانمندی را ندارد.

نماینده سابق مجلس، با تاکید بر اینکه نباید دشمن را گم کنیم، ادامه داد: آمریکا و انگلیس از اولین روز پیروزی انقلاب اسلامی با ترفند و توطئه های مختلف به دنبال این بودند تا انقلاب را متوقف کنند.

وی با بیان اینکه، حوادث سال ۸۸ تلخ ترین و پرخسارت ترین و توطئه هماهنگ شده بین دشمنان داخلی و خارجی بود، گفت: بصیرت اجازه گم شدن دشمن را نمی دهد و می توانیم فتنه های آینده را خنثی کنیم.

معاون پدافند غیرعامل کشور، با اشاره به حوادث اخیر کشور بیان کرد: در شرایطی که مردم با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند مسئولین حرف قطع یارانه و گران شدن بنزین را مطرح می کنند.

دکتر زارعی تصریح کرد: اگر مردم گلایه مند و اعتراض دارند به دلیل عدم تدبیر مسئولان است بجای اینکه امیدواری ایجاد کنند زمینه را برای نا آرامی در کشور فراهم می کنند. وی تصریح کرد: پس از حوادث سال ۸۸ بسیاری از قراردادها لغو شد، تحریم ها کلید خورد و همین امر آغاز گر بسیاری از مشکلات در کشور شد.

معاون پدافند غیرعامل کشور، افزود: کسانی که نان مملکت را می خورد درد مردم را خواهند فهمید آنوقت صنعت نساجی کشور را تعطیل نمی کنند تا کارگرانش بیکار شوند و درهای واردات را به روی کشور وا کنند.

نماینده سابق مجلس، بیان داشت: مسئولین در رفع مشکلات مردم نباید بی تدبیری کنند، مردم به حرف آقایان در انتخابات اعتماد و باور کردند نباید الان به مشکلات مردم بی توجه بود.

زارعی گوش به فرمان رهبر بودن را راه سعادت دانست و گفت: راه بصیرت گوش به فرمان رهبری بودن است.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :