شکوفه های زیتون- اسماعیل میرغضفری فرماندار شهرستان رودبار در گفتگوی اختصاصی با شکوفه های زیتون در خصوص عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان گفت: در اسفند ماه سال گذشته با تشکیل جلسه و پیش بینی های لازم تمام توان و همت خود را برای استقبال از مسافرین و گردشگران نوروزی به کار بستیم تا مهمانان خاطره خوبی از شهرستان داشته باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودبار تصریح کرد: برخی از گردشگران و مهمانان مناطق مختلف رودبار را برای مقصد نوروزی خود انتخاب نمودند و بخش دیگری هم برای دیدن جاذبه های گردشگری گیلان از رودبار تردد داشتند که برنامه ریزی و ساماندهی عبور و مرور آنها در حوزه مدیریت این شهرستان قرار گرفت.

اسماعیل میرغضنفری با تشریح برنامه های فرمانداری رودبار در ایام نوروز گفت: مفتخریم که سال جدید برایمان در کنار مزار ستارگان درخشان ایران اسلامی در لوشان آغاز شد و دیدارهای نوروزی با خانواده معظم شهداء، ائمه محترم جمعه و اقشار مختلف در برنامه های مدیریت شهرستان قرار گرفت.

وی با اشاره به بهره برداری مرکز اطلاع رسانی و گردشگری شهرستان رودبار در لوشان اظهار داشت: از نخستین گردشگران نوروزی شهرستان رودبار و استان گیلان هم زمان با بهره برداری مرکز اطلاع رسانی و گردشگری لوشان با سوغات و صنایع دستی رودبار استقبال شد.

فرماندار رودبار در ادامه ضمن تقدیر از زحمات پلیس، بخشداران، شهرداران، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها، جمعیت هلال احمر، راهداری و حمل و نقل جاده ای، آموزش و پرورش و دیگر متولیان خاطر نشان کرد: تمامی این عزیزان تلاش نمودند تا گردشگران نوروزی بدون دغدغه تعطیلات خوشی را در شهرستان ما سپری نمایند.

میرغضنفری با بیان اینکه خداوند رحمان هم متصف به صفات زیاد از جمله ارحم الراحمین است و می فرمایند ارحمو ترحموا اظهار داشت: وقتی ما مردمان مهربان، نجیب و با فرهنگ والا داریم چه خوب است در سال جاری با کنار گذاشتن معدود نامهربانی ها، همدلی ها و همراهی ها را تقویت کرده، به پیشرفت و اعتلای شهرستان زیبایمان بیاندیشیم و در این راه متواضعانه دستان همشهریان عزیز و توانمندمان را چه در داخل شهرستان و چه در اقصی نقاط کشور که دل در گرو پیشرفت زادگاهشان دارند برای هر اقدام عام المنفعه ای به گرمی می فشاریم. بر اساس مشی اعتدالی و گفتمانی دولت در شهرستان رودبار انتقادهای منصفانه و مشفقانه که همراه با ارائه راهکار باشند مورد استقبال قرار می گیرند و فرماندار هم نشان داده است وقت ذی قیمت شهرستان را برای پاسخ به تخریبها نمی گیرد اما توام با حضور در بین اقشار مختلف مردم و دیدار با آنان به دیدار منتقدین هم رفته است و نظرات، پیشنهادات و انتظارات آن را احصاء کرده است.

اسماعیل میرغضنفری در ادامه گفت: با نگاهی به سال گذشته خوب است که یادآور شویم به رغم تنگناهای مالی و اعتباری دولت تدبیر و امید در شهرستان رودبار با عنایت استاندار محترم و پیگیری های مستمر نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، نصایح و ارشادات ائمه محترم جمعه، اهتمام اعضای محترم شورای تأمین و فرزندان مردم در دستگاههای اجرایی خدمات قابل قبولی ارائه داده است که می توان بصورت ملموس آن را مشاهده نمود به طوری در سال گذشته فقط پروژه ها و طرح هایی که در هفته دولت و دهه فجر مورد بهره برداری قرار گرفت ۶۳۴ پروژه و طرح  به ارزش ۹۶۲ میلیارد ریال بود و برای ۷۱۸ نفر هم فرصت شغلی فراهم شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودبار خاطر نشان کرد: بی شک دولت برآمده از رأی و خواست مردم، مورد تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی و در بطن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با مدیریت اندیشمندی مدبر بر اساس میثاقی که با مردم بسته است خود را متعهد به تحقق آن میثاق که خدمت صادقانه به مردم است می داند و در این راه بیشترین فشار را تحمل می کند تا کمترین فشار بر مردم وارد آید.

فرماندار رودبار با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری به حمایت از کالای ایرانی گفت: رهبر حکیم انقلاب اسلامی راهبرد و نقشه ترسیمی کشور را بر محور حمایت از کالای ایرانی تبیین فرموده اند و حسب تاکید ریاست محترم جمهور و ابلاغ معاون اول در نخستین روز کاری شهرستان رودبار برای تحقق این مهم به مدیران و مسئولان ابلاغ گردید که اقدامات و تدابیرلازم را داشته باشند. وی افزود: همه می دانیم که حمایت از تولیدات داخلی پاسداری از اقتصاد و تولید ملی است که حفظ و افزایش اشتغال پایدار را در پی دارد.

فرماندار تصریح کرد: در این بین جلوگیری از انتقال سرمایه ها به بیرون کشور، رقابتی شدن فضای کسب و کار، پویایی بخش خصوصی، کاهش تورم و وابستگی به منابع نفت از نتایج مطلوب مصرف کالای داخلی است که نباید از نظر دور نگه داشت و برای محقق نمودن شعار سال بدیهی است که همراه با اولویت بخشی تقاضای مصرف کننده به کالای داخلی، تولید کننده نیزکیفیت و مرغوبیت کالای عرضه شده را ارتقاء بخشد و دولت هم نقش تسهیل گری خود را به خوبی ایفا نماید.

اسماعیل میرغضنفری در پایان گفت: امیدوارم در چله انقلاب اسلامی با تلاش روزافزون و برنامه محور همگام با پیشرفت کشور، روند توسعه و عمران شهرستان رودبار نیز با شتاب بیشتر تداوم داشته باشد./ حمید شفایی

این خبر را به اشتراک بگذارید :