شکوفه های زیتون/ برخی که در سیطره افرادی اند که خود را مدعی العموم می دانند ما را جا مانده از آرزوهایمان نامیدند. تلفن ها، تهدیدها، پیامک ها، بد دهنی و قهر و غضب ها شروع شد تا جایی که گاهی گره نگرانی را در پیشانی همکارانمان دیدیم، اما از همان ابتدای بسم الله توکل بر صاحب قلم کردیم و لحظه ای از یادش غافل نبودیم.

ماجرا تنها به اینجا ختم نشد، کسانی بر ما جبهه گرفتند که خود پایبند هیچگونه اخلاق نبودند و در عوض خود را پادشاه قلم و رسانه می دانستند، غافل از اینکه در سرزمین ما هیچ کس پادشاه نیست و در این  دیار مردمان پادشاهی می کنند. از همان ابتدا، ساکنان این جغرافیای پهناور را تشویق به حضور پرشور کردیم و فارغ از جناح بازی سیاسی همه را دعوت به آرامش نمودیم و از همه کاندیداها خواستیم تا در دفتر هفته نامه حضور داشته و با مردم گفتگو کنند.

بعد از ۱۲ سال فعالیت صادقانه ذیل قانون مطبوعات و کسب عناوین برتر استان در جمع بزرگان رسانه، برخی در ما توان اظهار نظرسنجی ندانستند. این در حالی است که مسئولین و مدیران این نشریه خود از دانشگاهیان و مدیران ارشد کشور در مرکز آمار و دارای تجربه ذی قیمت چند ده ساله در این امر هستند.  برخی، در حالی که خود برای مطامع دنیا با نظرسنجی کاذب و بدون رعایت قوانین رسانه ای تنها برای حمایت از یک نفر نظرسنجی نمودند که آن هم کاملا یک طرفه و جانب دارانه بود، آنوقت در بوق و کرنا ما را فاقد دانش علمی برای یافته های میدانی دانستند.

شکوفه-هاي-زيتون

در بخشی دیگر، دوستانی که چند صباحی است خود را در این جرگه خطیر می آزمایند، نوشتند که عملکرد ما قابل نقد و بررسی است؛ که باید معروض داریم ما آماده پذیرش هرگونه نقد منصفانه تخصصی رسانه ای هستیم و خود را همیشه در بوته نقد و بررسی مردم قرار داده ایم و۱۲ سال هر هفته با مردم هستیم و از این موضوع غافل نشده ایم. نکته جالب تر اینکه ما را متهم به این نمودند که در  یافته های میدانی قالب و تحلیل درستی ارائه نشده است و همه این موارد آمال و آرزوی دست نیافتنی نویسندگان این گزارش است.
حال سوال ما از این عزیزان این است که پس از برگزاری پرشور انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در رودبار و انتشار لیست منتخبین، با توجه به پیش بینی هفته نامه شکوفه های زیتون – احتمالا انتخابات شهرستان رودبار به دور دوم خواهد رفت و سه نفر اول انتخابات و جایگاه آرایی تعداد بسیار دیگری از کاندیداها را به درستی تشخیص داده بود- آیا باز هم ما بدون قالب و اسلوب و روش صحیح به  این یافته ها پرداختیم؟ آیا ما به دنبال آمال و آرزو بودیم یا شمایی که تنها به حرف زدن و متهم کردن و تشویش اذهان عمومی نمودید؟
باز هم سوال می کنیم، لااقل شکوفه های زیتون در یافته های میدانی خود درصد بسیار بالایی را درست تشخیص داد که چه کسانی به بهارستان می روند؛ شما که این همه مدعی دلسوزی مردم را دارید چه کردید؟ ما به رسالتمان عمل کردیم یا شما؟ کداممان درست گفتیم؟ بهتر نیست این موارد و قضاوت در مورد آن را به عهده مردم بگذاریم؟ و دیگر اینکه یکی از این رسانه ای ها که خود را دایه ی مهربان تر از مادر در شهرستان می داند و خود را خادم استوار و صدای مردم شهرستان رودبار می خواند، چرا تا قبل از انتخابات سکوت مطلق داشت و حتی کور سویی از آن دیده نمی شد اما در هفته های منتهی به انتخابات با انتشار تنها اخبار عده ای معدود سعی در القای فکری به نفع جریانی را داشت؟ جواب این سئوال را باز به عهده مردمان فرهیخته شهرستان رودبار می گذاریم.
چه کسی در بیشتر از یک دهه، حامی صادق و همراه همیشگی مردم بوده است؟ آیا ما به دنبال ثروت و قدرت بودیم؟ آیا ما قلم خود را به مال دنیا فروختیم یا کسانی که جانب دارانه تنها از جریانی حمایت کردند؟ ذکر این نکته ضروری است که درب هفته نامه شکوفه های زیتون و پایگاه های تحلیلی خبری اسپرو و شکوفه های زیتون به روی همه کاندیداها باز بوده و همه فراغ بال آمدند و گفتند و ما نوشتیم. به نظر شما خوانندگان فهیم، در طول این مدت چه کسی صدای ملت شهرستان رودبار بود؟ نکته مهم تر اینکه یکی از همین رسانه ای های به اصطلاح دلسوز مردم در مطلبی آورده که ما با تیترهای تفرقه افکنانه باعث دو دستگی در بین مسئولان شده ایم. توصیه ما به این به اصطلاح دلسوزان و دلواپسان این است کمی به عقب برگردید و سوابق را بررسی کنید. ببینید پای چه کسانی به دفتر ما باز شده و مسئولان چه گفتند؟

حضور فرماندار محترم و رئیس ستاد برگزاری انتخابات شهرستان تنها سه روز مانده به روز اخذ رای،  در دفتر هفته نامه و تشویق ایشان با بیان اینکه هفته نامه شکوفه های زیتون بدون جانب داری از کسی عملکرد خوبی دارد مبین این مدعا است و اما دوست عزیزی دیگری در فضاهای مجازی مطلبی را منتشر نمود که ای کاش نظر ایشان زودتر از اعلام نتایج نبود.  حال با شمارش آراء این عزیز نیز پاسخ خود را با رای مردم گرفت.

لازم است به نکته ای مهم و اساسی اشاره کنیم، افراد معدود و کوته فکری که عجولانه و بدون صبر و حوصله بر علیه نشریه ما قلم فرسایی نمودند یک بار به خود زحمت ندادند گزارش ما را تا آخر و با نگاه پاک و بی غل و غش بخوانند. آنقدر عجولانه و تند مآبانه عمل نمودند که اجازه ندادند تا انتخابات تمام شود، آنوقت بعد از اعلام نتایج شروع به نوشتن کنند. آنهایی که خود را تابع محض قانون می دانستند و لقب دلسوز مردم به خود را داده بودند صبر پیشه ننمودند تا لااقل بر اساس ادله بعد از انتخابات ما را مورد هجوم ادبیات نامتوازن خود قرار دهند. خنده دار تر اینکه یکی از همین رسانه ای ها که خود را مدعی اخلاق مداری و ادب می داند، بدون دلیل و برهانی ما را زنجیره ای می خواند.

خطاب ما به دوستان عزیز این است، ما خود را تافته جدا بافته از مردم نمی دانیم و اگر دست به قلم شدیم نه به این دلیل که جواب نوشته های مسمومتان را بدهیم که خدا می داند اگر بنا بود جوابتان را بدهیم آنطور می نوشتیم که شما بر علیه ما نوشتید. ما بر اساس رسالت پیامبر گونه خود ضمن دعوت همه مردم به آرامش و حضور حداکثری در پای صندوق های رای، یک بار دیگر بر مواضع صلح طلبانه و رعایت اخلاق رسانه ای با احترام به نظر همه نویسندگان، بار دیگر ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری سالم و پرشور انتخابات در شهرستان رودبار و حضور پرشور مردم و دفاع از مواضع رسانه ای خود باز هم اثبات نمودیم که به لطف ایزد متعال و حضور مردم عزیز شهرستان رودبار در انتخابات
گذشته، آنچه گفته بودیم شد، البته با کمی تغییرات که آن هم دور از انتظار نبود. جا دارد که از همه عزیزانی که در فضاهای مجازی و برقراری تماس تلفنی و ارسال پیامک از تلاش تیم شکوفه های زیتون و یافته های میدانی صورت گرفته، بعد از انتخابات تشکر نموده و مثل همیشه ما را مدیون محبت های خالصانه خود نمودند و در این راه خطیر و طولانی یار و یاور ما بودند مجددا تشکر نموده و از مردمان قدر شناس و فهیم شهرستان رودبار که شوری دیگر آفریدند سپاسگزاری نماییم.
از همه عزیزانی که عجولانه و بدون مستندات ما را مورد هجمه قرار دادند در خواست می نمائیم که بر اساس رسالت و تنها با در نظر گرفتن خدا قلم فرسایی نموده و دست از این دست اندازی ها برداشته و همگان مردمان سرزمین مان را برای یک حضور پرشور دیگر تشویق نمائیم.
در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم
سرزنش ها چون کند خار مغیلان غم مخور

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :