شکوفه های زیتون-حسین مرعشی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی به دعوت ستاد مرکزی دکتر حسن روحانی در راستای افزایش آگاهی و شور انتخاباتی در شهرستان رودبار دقایقی برای مردم دیار صلح ودوستی از اهمیت انتخابات و انتخاب دوباره دولت تدبیر سخن گفت.

حسین مرعشی در ابتدای سخنان خود با ابراز خرسندی از حضور دوباره در شهرستان رودبار به زمان زلزله سال ۶۹ گریزی زد و گفت: پس از آن حادثه تلخ حدود دو ماه در شهرستان رودبار و در یک چادر در کنار مردم زندگی کردم تا بتوانم از نزدیک مراحل کمک به مردم این دیار را پیگیری کنم. وی با اشاره به ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمان زلزله سال ۶۹ اشاره کرد و گفت: آیت الله هاشمی پس از بازدید در مناطقی از شهرستان رودبار و مشاهده وضعیت و داغ مردم خونگرم رودبار بسیار سخت اندوهگین شدند و اشک ریختند.

مرعشی در آغاز سخنان خود با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو گفت: اکنون باهمه شواهد موجود و با تاکید آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در وصیت خود، باید از دکتر حسن روحانی که اصلح‌ترین شخص در میان دیگر نامزدهای ریاست جمهوری است حمایت کنیم.

معاون رئیس دولت اصلاحات همچنین افزود: سال ۹۲ رسالت تاریخی اصلاح‌طلبان بود. در آن برهه پراهمیت آیت‌الله هاشمی نه‌تنها از رد صلاحیت خود نرنجید و از عرصه‌ی سیاست کنار نرفت، بلکه با تاکید بر خرد و وحدت جمعی، تمام مساعی خود را برای رای آوردن دولت روحانی به کار گرفت.

مرعشی همچنین گفت: بی‌شک اقدام آقایان عارف و خاتمی در حمایت قاطع از دولت آقای روحانی سهم بسزایی در رای آوری دولت تدبیر و امید داشت.

او افزود: در دوره دوم دولت روحانی آماده آن است تا با استفاده از زیرساخت‌های موجود، هرچه بیشتر کشور در زمینه‌های مختلف به سمت عقلانیت و شکوفایی هدایت کند. این فعال اصلاح‌طلب در ادامه سخنان خود گفت: در شرایط کنونی عده‌ای به این هدف نامزدهایی را وارد دور انتخابات می‌کنند که با استفاده از مقام و منصب آن‌ها بتوانند به خواست خود در این میان برسند و در هدف این گروه، مردم نقشی ندارند.

مرعشی ضمن «اشتباه تاریخی» خواندن انتخابات سال ۸۴ گفت:آن سال، سال آشفتگی سیاسی و عدم وحدت ملی بود و مردم ما با تحریم همه‌جانبه انتخابات دیدند که چگونه هشت سال سرمایه‌های مملکت به باد رفت.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: عقبه اقداماتی که احمدی‌نژاد در دو دوره ریاست جمهوری خود انجام داد هنوز هم وجود دارد و مردم ما با آن‌ها درگیر هستند. او در ادامه افزود: مردم به یاد دارند که در انتخابات سال‌های ۷۶ و ۸۰ آقای خاتمی در چه شرایطی در انتخابات شرکت کرد و با چه فشارهایی برنده قاطع انتخابات شد.

حسین مرعشی در ادامه گفت: مردم ما از رای خود در سال ۹۲ به دکتر روحانی رضایت دارند و می‌دانند که دولت در چه شرایطی زمام امور را به دست گرفت.

او در ادامه گفت: در سال ۹۲، مهم‌ترین پرونده سیاسی پس از انقلاب در بحران بود و ملت با تدبیر دولت تدبیر و امید و هوشمندی تیم مذاکره‌کننده حقوق ملت ایران را پس بگیرد.

این نماینده اسبق مجلس همچنین گفت: اکنون باوجود بحران جنگ در سوریه می‌بینیم که قطعنامه‌ای علیه سوریه صادر نمی‌شود اما در سال ۹۲ و سال‌های قبل از آن پنج قطعنامه علیه ما صادر شد و ما از دید جهان، مخل امنیت جهانی بودیم.

مرعشی توضیح داد: سرمایه‌های برجام نه‌تنها به دست آوردن عزت و امنیت بود بلکه ما حمایت رهبری و مردم را هم داشتیم که این بسیار امر مهمی است. او همچنین با «چتر ملی» خواندن برجام افزود: برجام مسئله‌ای نیست که تنها منافع قشر خاصی را به دنبال داشته باشد. برجام برای همه ملت ما است و همه مردم ما در سایه آن به آسایش نسبی رسیده‌اند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ضمن مقایسه دولت روحانی با دولت دکتر محمد مصدق و مقایسه اقدامات آن‌ها باهم گفت: به نتیجه رساندن برجام و مذاکره با ابرقدرت‌های سیاسی جهان، کم از اقدامات دکتر مصدق برای ملی کردن صنعت نفت نداشت. او همچنین در ادامه گفت: در زمان ملی کردن صنعت نفت تنها نفت به دست آوردیم اما امروزه و در به نتیجه رساندن برجام علاوه بر بازگشت عزت ملی ما، امنیت هم به کشور با بازگشته است.

 انتخابات شوراهای شهر و روستا را هم جدی بگیرید

نماینده اسبق مجلس ضمن ارائه دلایل اهمیت انتخابات شوراهای شهر و روستا هم گفت: ما باید مراقب باشیم که انتخابات محلی استان‌ها هم با عقلانیت برگزار شود تا بهترین گزینه‌ها به منصب برسند و کابینه دولت روحانی قوی‌تر از دوره پیشین ظاهر شود.

او همچنین افزود: با روی کار آمدن دوباره دولت تدبیر و امید و روی کار آمدن کابینه‌ای کاردان و لایق، من اولین منتقد دولت روحانی خواهم بود و به نمایندگی از مردم مطالبات آن‌ها را پیگیری خواهم کرد.

مرعشی گفت: مردم باید بدانند که دولت حسن روحانی با مشورت‌های زیادی که از نخبگان اقتصادی گرفت توانست تورم را به زیر هشت درصد کاهش دهد.

معاون رئیس دولت اصلاحات ضمن بیان بهتر بودن دولت دوم روحانی نسبت به دولت اول او گفت: دولت تدبیر و امید در تلاش است تا با استفاده از واردکردن اقتصاد خارجی در کشور به اقتصاد داخلی نفس بدهد. اکنون دولت روحانی آماده است که سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه به اقتصاد کشور تزریق کند.

او همچنین گفت: بخش زیادی از اقتصاد ما وابسته به نفت است و باید با مدیریت صحیح منابع نفتی از این نعمت برای اقتصاد نهایت استفاده را ببریم.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در ادامه گفت: اکنون‌که ترامپ و جریان‌های تندرو در آمریکا روی کار آمده‌اند، هرچه بیشتر خطر درگیری میان ما و جهان به وجود آمده و ما باید با تدبیر و عقلانیت مسیری را انتخاب کنیم که سیاستمداران ما بتوانند به گفتگوی سازنده با جهان بپردازند و ازاین‌رو دولت دکتر روحانی بهترین گزینه موجود است.

مرعشی در ادامه گفت: در دوره‌ای از تاریخ معاصر ما شاهد آن هستیم که اقدامات کسی مانند امیرکبیر ناتمام ماند و ملت ما نتوانست از اصلاحاتی که این سیاستمدار بزرگ در حال اعمال آن‌ها بود بهره بگیرد. امروز هم شرایط همان است. اگر اقدامات صورت گرفته در دولت اول روحانی ناتمام بماند ضرر آن به خود مردم خواهد رسید.

او در پایان‌بخش سخنان خود گفت: با تمام احترامی که برای دیگر نامزدها قائلم، معتقدم که خود آن‌ها نیز باید به دولت تدبیر و امید رای بدهند تا هرچه بیشتر شاهد شکوفایی جمعی کشور باشیم و سرمایه‌های نظام به مخاطره نیفتند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :