شکوفه های زیتون- محمدباقر نوبخت در نشست خبری با خبرنگاران افزود : امروز دولت با اتکا به مردم و رهنمودهای رهبری و با تکیه بر منابع غنی و اندوخته‌های مالی خود، با قدرت و قوت مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستاده و کسی که امروز منزوی شده ، رئیس جمهور آمریکاست.

وی افزود: درگذشته، وقتی آمریکا پرچمی را بلند می‌کرد، همه دنیا زیر آن قرار می‌گرفتند اما امروز، به دلیل سیاست های منطقی و عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران، ترامپ منزوی شده است.

وی تصریح کرد: فریب آمریکا را نمی خوریم و در زمین او بازی نمی کنیم بلکه زمین بازی را ما تعیین می کنیم.

سخنگوی دولت در واکنش به مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره ایران گفت: دیپلمات های ما هم اکنون اقدامات موثری را در راستای دفاع از منافع ملی و انزوای بیشتر آمریکا در دست اجرا دارند.

محمد باقر نوبخت در پاسخ به سوالی درباره جزئیات نامه وزیر امور خارجه کشورمان به ۱+۵ ، تصریح کرد: آمریکایی ها پس از برجام کنش های داشتند که به همین دلیل کارگروه ویژه ای برای تشخیص نقض برجام در داخل کشور تشکیل شد.

وی افزود: لذا بخشی از این موارد برای ثبت به عنوان اسناد تاریخی به صورت نامه به مراجع ذیربط داده شد.

نوبخت همچنین در خصوص سفر فدریکا موگرینی به آمریکا نیز گفت: برای اولین بار در تاریخ معاصر جهان شاهد بودیم که بلافاصله پس از اعلام موضع آمریکا درباره برجام ، بدون گذشت حتی ساعتی از سخنان رئیس‌جمهور آمریکا، اتحادیه اروپا موضعی مخالف، مغایر و متفاوت با مواضع امریکا اعلام کرد.

وی افزود: طبیعی است که اتحادیه اروپا در راستای مواضع خود دیپلماسی فعالی نیز خواهد داشت .

سخنگوی دولت تاکید کرد: دیپلمات های کشور ما نیز هم اکنون اقدامات موثری را در دست اجرا دارند که در راستای دفاع از منافع ملی و انزوای بیش از پیش آمریکا است.

وی اضافه کرد : قطعا فعالیت های خانم موگرینی در سفر به آمریکا در راستای همان مواضع متفاوت اتحادیه اروپا با مواضع امریکا است./پارسینه

این خبر را به اشتراک بگذارید :