شکوفه های زیتون- دکتر نجفی در نشست بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی مصوب سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان که با حضور دکتر حاجی محمدی مشاور سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مسئول پیگیری مصوبات سفر برگزار شد با اشاره به گزارش وضعیت ساخت راه آهن رشت- قزوین به دکتر روحانی در حاشیه ضیافت افطار با استانداران و وزرا گفت : ریاست محترم جمهوری بصورت جدی دستور دادند تا راه آهن رشت- قزوین تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه باتوجه به آثار اقتصادی، بین المللی و مطالبه‌ی چندین ساله‌ی مردم ؛ راه آهن رشت- قزوین مهم ترین پروژه سفر رئیس جمهوری به گیلان محسوب می‌شود گفت : علاوه بر اختصاص مطالبات سال گذشته، ۴۲۰ میلیارد تومان نیز امسال برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : باتوجه به تأکیدات رئیس جمهوری و پیگیری‌های معاونین ایشان و وزرای مربوطه هیچ گونه تعلل و کوتاهی درخصوص روند اجرای این طرح پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به پیشرفت ۹۳ درصدی زیرسازی این پروژه گفت : امیدواریم زیرسازی راه آهن رشت- قزوین تا شهریور ماه پایان یابد.

دکتر نجفی افزود : تا ۱۰ روز آینده ۵۰۰ میلیارد ریال از مطالبات پیمانکاران از طریق اوراق خزانه پرداخت خواهد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای اجرای ۲۹ پروژه مصوب عمرانی سفر اردیبهشت ماه سال گذشته دولت به گیلان ۷۹۵ میلیارد تومان اختصاص یافت گفت : اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار تاکنون قطعی شده است که در چند ماه آینده به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : عزم عمومی در استان باتوجه به تأکیدات رئیس جمهوری، پیگیری برای محقق شدن وعده های  سفر است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :