به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون (اسپرو) رییس‌جمهور گفت: با توافق نهایی که اگر اراده جدی وجود داشته باشد در ماه‌های آینده امکان‌پذیر است، شرایط تولید بهتر خواهد شد لذا دلالان تحریم از هم‌اکنون به فکر شغل دیگری باشند.حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی طی سخنانی در مراسم بیست و ششمین جشنواره ملی امتنان از جامعه کار و تولید اظهار کرد: بعضی فکر می‌کنند در ماجرای مذاکرات هسته‌ای دولت تنها دنبال این است که یک معضل به نام پرونده هسته‌ای را حل کند در حالیکه پرونده هسته‌ای اولین گام برای حل معضلات اساسی است.گزیده سخنان روحانی را در ادامه می خوانید:

 • دشمن دو معضل را برای ملت ما به ناروا ایجاد کرده است. اول اینکه بدخواهان این تهمت را زدند که ما دنبال سلاح مخرب هسته‌ای هستیم و دوم اینکه در کنار این تهمت سازوکاری برای ایجاد تحریم‌ها به وجود آوردند.
 • ما دنبال دو مساله هستیم؛ اول رفع اتهامات به این معنا که می‌خواهیم ثابت کنیم که بدخواهان ما به جهانیان دروغ گفتند و دوم اینکه تحریم‌ها و مشکلات ناشی از آنها را از بین ببریم.
 • با توافق نهایی که اگر اراده جدی وجود داشته باشد در ماه‌های آینده امکان‌پذیر است شرایط تولید بهتر خواهد شد. دلالان تحریم از هم‌اکنون به فکر شغل دیگری باشند.
 • مردم و مقام معظم رهبری راه تعامل سازنده با جهان را ادامه خواهند داد.
 • کسی در دنیا نمی‌تواند فشار و تحریم بر ایران را در ماه‌ها و سال‌های آینده ادامه دهد، سازمان تحریم در حال فروریزی کامل است و ۱+۵ به خوبی بداند دولت و ملت در سال همدلی و همزبانی در کنار هم و پشتیبان هم هستند.
 • بار شما سخت‌تر و سنگین‌تر است و مبادا به فکر شما بیاید که دولتمردان شما، کارگران و مشکلات فضای کار را فراموش کرده‌اند. ما به مشکلات شما آگاهیم و برای حل آنها از خداوند مدد می‌طلبیم.
 • باز هم به وزیر کار تاکید می‌کنم که نباید بین زنان و مردان امتیاز باشد. به وزیر کار می‌گویم فرصت‌های شغلی برابر ایجاد کنید و برای بازنشستگی کسانی که در محیط کار سخت و زیان‌آور کار می‌کنند، تلاش کنید.
 • ما نیاز به توسعه داریم. توسعه یک هدف والا برای همه کشورها است. ما ایران توسعه یافته را می‌خواهیم. چشم‌انداز بیست ساله ابلاغی رهبر انقلاب در یازده سال پیش به ما می‌گوید ایران ظرف بیست سال باید کشوری توسعه یافته باشد و این هدف بلندی است که همه ما باید دنبال کنیم اما توسعه چگونه حاصل می‌شود و چگونه می‌توانیم پرچم عزت ایران را بالا ببریم.
 • آن روزی که در این کشور بیکاری نباشد روز عزت ایران و عزت اسلام در ایران است. عزت برای جامعه ایرانی زمانی است که فرزندان این مرز و بوم بر سر کار و فعالیت و زندگی آبرومندانه باشند. ما به جمهوری اسلامی و اسلام‌مان افتخار می‌کنیم اما عزت اسلام روزی است که در کشور فقیر نباشد.
 • کشوری که دو سال پشت سر هم رشد منفی داشته است با حمایت شما، مردم و مقام معظم رهبری این افتخار را دارد که در سال ۹۳ دارای رشد مثبت باشد و ان شاءالله این رشد مثبت را ادامه خواهیم داد.
 • بدون رشد، اشتغال ممکن نیست، ما دو هدف مهم داریم؛ اولین هدف صیانت از شما کارگران عزیز است. این درد و غم همه ماست که یک نفر شب به خانه برود و در مقابل زن و فرزندش شرمنده باشد. هدف دوم این است تا برای آنها که تا امروز فرصت شغلی نیافتند فرصت اشتغال ایجاد کنیم.
 • باید تولید رشد کند، اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کند و روی پای خودمان بایستیم. سرمایه باید در این کشور مستقر شود. باید فناوری نوین در این سرزمین به برند تجاری تبدیل شود. همه باید دست به دست هم بدهیم. با شعار نمی‌توانیم توسعه ایجاد کنیم./فرارو

 

 

 

 

اخبار, رودبار, شکوفه های زیتون , پایگاه خبری , اسپرو , پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون , زیتون, پایگاه اطلاع رسانی اسپرو, ایرج ندیمی,محمد مهدی رهبری املشی,غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی,محمدحسین قربانی,حسن تامینی,جبار کوچکی نژاد,مهرداد لاهوتی,ناصر عاشوری,حمیدرضا خصوصی,حسن خسته بند,محمود شکری, صفر نعیمی رز,عطاالله حکیمی,گیلان, شهر نیوز , دکتر روحانی, رشت, گیلان, نیوز,

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :