شکوفه های زیتون-  مهیار رستگار امروز رشت با اشاره به وضعیت جاده‌های گیلان اظهار کرد: اکنون تمام محورهای ارتباطی گیلان باز است و محدودیت ترافیکی وجود ندارد.خبرگزاری فارس: سبقت مرگبار راننده کامیون از پراید در محوز امامزاده هاشم/ 2 نفر کشته شدند

وی با بیان اینکه رانندگان با رعایت مقررات رانندگی ایمن داشته باشند، به حادثه مرگبار رانندگی در محور امامزاده هاشم به رستم‌آباد رودبار اشاره کرد.

فرمانده پلیس راه گیلان گفت: صبح امروز یک دستگاه کامیون بر اثر سبقت غیرمجاز از خودروی سواری پراید موجب مرگ دو نفر و مصدومیت چند نفر شد.

وی با تصریح بر اینکه تخلف راننده همواره حادثه‌ساز است، افزود: گاهی تخلف راننده منجر به حادثه دلخراش مشابه آنچه که صبح امروز رخ داد، می‌شود که جبران‌ناپذیر است.

رستگار با اشاره به اینکه یک لحظه بی‌توجهی موجب وقوع حادثه بزرگ می‌شود، خاطرنشان کرد: بارها در زمینه رعایت مقررات و قوانین رانندگی هشدارهای لازم داده شده، اما برخی رانندگان نسبت به این موارد بی‌توجه هستند.

وی سرعت غیرمجاز را یکی از عوامل وقوع حوادث مرگبار عنوان کرد و گفت: سرعت و سبقت غیرمجاز دو عامل مهم وقوع تصادفات جبران‌ناپذیر است.

فرمانده پلیس راه گیلان بر ضرورت رعایت مقررات رانندگی تأکید کرد و یادآور شد: رانندگان با آرامش و صبر و حوصله رانندگی و از حوادث ناگوار پیشگیری کنند./فارس

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :