شکوفه های زیتون- این اتهام آنقدر تند و زمخت است که هزاران تبرئه و محکمه صالحه نیز جلودار تخریبش نیست. حتی اگر این اتهام ، تهمت ناروا هم باشد افکار عمومی جامعه دینی و مذهبی ایران اسلامی، او، خانواده، دوستان و حامیانش را به هزاران بار مجازات محکوم می کنند. گویند تهمت، مثل زغال است، اگر دست را نسوزاند او را سیاه و چرکین می کند. ستاره سازی و معصوم سازی انسان ها در راستای اندیشه ها و افکار ایدئولوژی بعد از کشف حقیقت و کشف عورت ذات انسان ها خانمان سوز و دین سوز خواهد شد.

گر چه من و شما از پرونده این مربی قرآنی اطلاعات دقیق و شفافی نداریم که آیا کسی در این پرونده اعمال نفوذ کرده تا قلم و رای قاضی را مهندسی کند؟ آیا حق داریم به صداقت و درستی عمل قاضی تردید کنیم؟ آیا مجاز هستیم خود بدون اسناد، مدارک، شواهد، قرائن و اماره رای صادر کنیم؟ لیک این را می دانیم که او و خانواده اش در این شرایط که فضای مجازی همه گیر شده چه می کشند؟  اگر مصادیق این فعل را به هر طریق که در حکم انشاء شده است، درست بدانیم، کودکان عاشق قرآن و اهل بیت(ع) و والدین آنان چگونه روزگار می گذرانند؟

ولی قاضی او می داند چطور، چگونه و چرا آن رای را صادر کرده است. صحت و سقم این رای در دستان او است. این قصه عبرتی است برای همه خانواده ها و جامعه که نقض یا نبود قوانین بازدارنده خصوصا قانون حمایت از کودکان که قریب ۱۰ سال است جامعه منتظر تصویب آن در مجلس شورای اسلامی هستند. شنیع ترین اعمال از سوی کودک آزارانی صورت می گیرد که به علت عدم شفافیت قانون متعرضین، مصون از مجازات و عقوبت سخت هستند.

گاهی اوقات کلمه ها از گلوله ها هم کشنده ترند و رها کردن این کلمات مثل شمشیر زدن با چشمان بسته است، حتی اگر این کلمات از لسان مبارک افراد و جایگاه های مقدس بیان شود. بالندگی جامعه و استقرار یک حکمرانی خوب رعایت الزامات و چارچوب های خدمت گذاری و حقوق شهروندی از جانب شاکی، متشاکی و یا قاضی است.

در این شرایط، افکار عمومی جامعه، متاثر از این رخدادها باید همگان گام های آهسته با وقار و سنگین بردارند. آبروی مومن از خانه خدا هم محترم تر است. دعا می کنیم که رای دادگاه و قاضی، عادلانه و صحیح صادر شده باشد؛ در غیر این صورت همه ذینفعان و جامعه اسلامی متضرر شده اند. و در این مقطع و برش تاریخی عاقبت به خیری دنیوی و اخروی برای هیچ کس متصور نیست. اخیرا دادگاهی در امریکا «لری نسار» پزشک سابق تیم ملی ژیمناستیک این کشور را به بابت آزار جنسی چندین نوجوان به ۱۷۵ سال زندان محکوم کرد و مقام های ارشد ژیمناستیک آمریکا به خاطر این رسوایی استعفاء دادند.

یکی از قربانیان در دادگاه خطاب به پزشک متهم گفت :

«دختر کوچولوها همیشه کوچک نمی مانند، بزرگ می شوند و زندگی ات را نابود می کنند.»

یکی دیگر از دخترکان قربانی پس از صدور حکم گفت :

«این حکم باید باعث وحشت همه آنهایی شود که فکر می کنند آسیب رساندن به دیگران عیبی ندارد»

آن پیر فرزانه حضرت امام خمینی(ره) فرمودند : عالم در محضر خدا است . در محضر خدا گناه نکنید و قرآن کریم می فرمایند: أَلَمْ یَعْلَم بِأَنَّ اللَّهَ یَرَى (۱۴علق ) آیا انسان نمی داند خدای بزرگ اعمال خوب و بد انسان را می بیند؟

ادامه دارد …….

 مدیر مسئول هفته نامه شکوفه های زیتون

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :