شکوفه های زیتون- عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌سرعت بالای ریل‌گذاری و نیاز به واگن در کشور گفت: ضرورت دارد تولیدکنندگان با سرعت بیشتری ریل و واگن تولید کنند تا برای رفع این نیاز لازم به واردات آن‌ها نباشیم.

حسن خسته بند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، با اعلام اینکه ناوگان ریلی کشور به‌شدت نیازمند واگن و لوکوموتیو است، اظهار کرد: تاکنون هرچقدر که شرکت‌های تولید واگن و ریل محصول تولید کرده‌اند توسط دولت خریداری‌شده اما نیاز دولت بیش از تولید داخل است.

وی بابیان اینکه همچنان در حال خرید واگن و ریل از کشورهای دیگر هستیم، افزود: حجم نیاز ما به واگن‌های باری و مسافربری و همچنین ریل به‌اندازه‌ای هست که شرکت‌های داخلی نمی‌توانند پوشش بدهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه تاکنون هر چه شرکت‌های داخلی واگن و ریل تولید کرده‌اند، دولت خریداری کرده است، گفت: کشور در صنعت ریل‌گذاری و واگن به‌سرعت قابل‌توجهی رسیده و نمی‌توان منتظر ماند تا واگن و ریل صرفاً در داخل تولید شود.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران به واجبی در ریل و واگن رسیده که ناچار به خرید ریل و واگن از خارج است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر اینکه شرکت‌های داخلی تولید ریل و واگن باید سرعت تولید خود را به‌سرعت نیاز داخل برسانند، خاطرنشان کرد: وسعت کار و پیشرفت صنعت ریل‌گذاری و حمل نقل ریلی در مقایسه با تولید داخل فاصله‌ای زیاد وجود دارد که لازم است شرکت‌های داخلی تلاش بیشتری در راستای تولید خود داشته باشند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :