شکوفه های زیتون- اسماعیل میرغضنفری در مراسم تجلیل از معلمان رودبار در مجتمع فرهنگی سینمایی رودبار: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش نه تنها هزینه نیست بلکه عین سود است.

وی افزود: معلمان که فرهنگیان، فرهیختگان، فرزانگان و اندیشمندان جامعه هستند به حق قوه محرکه اصلی علم و دانش و اندیشه هستند.

رئیس شورای آموزش و پرورش با بیان اینکه از افتخارات شغل و جایگاه معلمی همین بس که آن را شغل انبیاء دانسته اند افزود: هیچ شغلی همانند معلمی جایگاه والا و سختی و صعوبت ندارد.

وی با گرامی داشت یاد استاد شهید مرتضی مطهری که به اعتبار اندیشه بزرگ و تفکر والای وی روز معلم را در تقویم ها نام گذاری کرده اند یاد آور شد: معلم شهید دکتر علی شریعتی بعنوان یکی از مبدعین تفکر سیاسی انقلاب اسلامی هم گفته است که کسی بتواند معلم خوبی باشد، خیانت کرده است اگر به کار خوب دیگری بپردازد.

فرماندار ارزش و افتخار و جایگاهی که برای معلمین قائل شده اند را یادآور شد و افزود: خداوند بعنوان اولین آموزگار تعلیم و تربیت در آیات قرآن از جایگاه خود بعنوان معلم و آموزش دهنده کرامت و انسانیت یاد می کند و انسان را به عنوان خلیفه الله معرفی می کند و جایگاه انسان را در جایگاه معلمی می ستاید.

میرغضنفری خاطر نشان کرد: پیام آوران الهی بویژه حضرت محمد(ص) بعنوان اولین معلم اخلاق و انسانیت برغم اضداد تفکر در بین جامعه توانست رأفت و مهربانی و عطوفت ایجاد نماید و جامعه را به سمت نور هدایت کند در حالیکه در جهل و ضلالت بود و امام علی(ع) هم فرموده است کسی که کلمه ای به من بیاموزد من را بنده خود قرار داده است.

فرماندار به اعتقاد و اعتمادی مردم به معلمان اشاره کرد و گفت: در سالهای قدیم معلمین در روستاها علاوه بر آموزش و تعلیم و تعلم و تربیت طبیب هم بودند و بعنوان شخص عادل اختلافات محلی را هم حل و فصل می کردند.

میرغضنفری نگاه دولت تدبیر و امید را به آموزش و پرورش ویژه دانست و گفت: با افتخار اعلام می کنم که دولت دکتر روحانی برغم مضایق و تنگناها تلاش کرده است مطالبات به حق فرهنگیان را در چارچوب قانون پرداخت نماید.

وی همچنین گفت: دست معلمینی را که برای اعتلاء علم و تفکر و اندیشه تلاش می کنند می بوسیم و تاکید می کنیم که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش عین سود است و تلاش برای ارتقاء اخلاق و علم و دانش در داشتن آینده ای سالم موثر است.

فرماندار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعلام خروج ترامپ از برجام و ایجاد وضعیت خاصی در جامعه بین المللی گفت: نمایندگان مجلس و کارگزاران نظام با همراهی و وحدت موضع گیری با تدبیر، عاقلانه و شجاعانه رئیس جمهور را در این مقطع ستوده اند.

میرغضنفری افزود: بنا نبود تمام مشکلات را با برجام حل کنیم، بلکه همین قدر که در برجام توانستیم حقانیت مان را به منصه ظهور گذاریم موفق بودیم.

وی یادآور شد: بدعهدی ۴۰ ساله آمریکا را دیده ایم، این کشور و رژیم صهیونیستی به یقین می دانند ایران بر اساس آموزه های دینی خود هیچ وقت دنبال تسلیحات هسته ای نبوده و نیست بلکه آنان نگران تفکر ارتقاء علم و پیشرفت تکنولوژی کشورمان هستند که در جامعه بین المللی نهادینه شده است و دانشمندان غالبًا جوان ایرانی به مرحله ای از دانش صلح آمیز هسته ای رسیده اند که تعجب همگان را برانگیخته اند و تیم دیپلماسی هسته ای هم بواسطه پشتکار و توانمندی مقتدرانه از حقانیت ایران اسلامی دفاع کرده است.

فرماندار تصریح کرد: اگر چه وظایف ما درقبال مضایقی که ایجاد می شود سنگین تر خواهد شد اما تدابیر ایران اسلامی آمریکا را از این تصمیم نابخردانه پشیمان خواهد کرد و نظام گزینه های مختلفی را با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیش رو خواهد داشت.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :