شکوفه های زیتون- مصطفی سالاری عصر امروز در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد اظهار داشت: شرایط استان گیلان در خصوص جذب تسهیلات رونق تولید مطلوب نیست.

استاندار گیلان با گلایه از دستگاه‌های معرفی‌کننده طرح عنوان کرد: دستگاه‌های ذیربط و کمیته‌های فنی و بانک‌های عامل باید در پذیرش طرح‌ها سخت گیری‌ها را کم کنند زیرا وضعیت استان گیلان در حوزه معرفی طرح‌ها نگران کننده است‌.

وی افزود: در حال حاضر تنها با ۳۰ درصد طرح‌هایی که به کمیته‌های مربوطه ارجاع داده می‌شوند موافقت می‌شود و متاسفانه ۷۰ درصد طرح‌ها در کمیته فنی رد شده و از سوی بانک‌ها برای دریافت تسهیلات مورد موافقت قرار نمی‌گیرد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطرنشان کرد: ما موافق نیستیم که طرح‌های غیرموجه و یا افراد فاقد صلاحیت به بانک‌ها معرفی شوند اما نباید آنقدر سخت‌گیری‌ها زیاد شود که استان از جذب سهم خود محروم گردد.

وی با تاکید بر تسریع در انجام امور مربوط به تولید و سرمایه‌گذاران در استان افزود: کار مردم نباید معطل پیچ و خم‌های اداری شود بلکه باید با منصفانه کردن دیدگاه‌ها کارها را پیش برده و درخواست‌های منطقی تولیدکنندگان را هر چه سریعتر تعیین تکلیف کنیم.

استاندار گیلان ابراز داشت: باید حداکثر مساعدت و همکاری با طرح‌هایی که منجر به اشتغالزایی می‌شوند انجام گیرد و بانک‌ها نیز در این موارد باید رویکرد خود را جذب سرمایه‌گذاری قرار دهند.

وی گفت: سهم استان گیلان از تسهیلات ۳۰ هزار میلیاردی رونق تولید حدود هزار میلیارد تومان است که باید تا پایان سال توسط واحدهای صنعتی و کشاورزی و گردشگری جذب شود و این امر نیاز به همت دوچندان دستگاه‌ها و بانک‌ها دارد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطرنشان کرد: موارد مربوط به تسهیلات اشتغال روستایی و طرح تکاپو هم از این پس باید در کارگروه رفع موانع تولید تجمیع شوند تا در مسائلی که مشترک هستند هم‌افزایی ایجاد شود./تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید :