شکوفه های زیتون/ حمیدشفایی- عبدالرحیم جوادی حسینی رئیس شورای شهرستان رودبار در ابتدای این نشست صمیمی طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از میرغضنفری فرماندار رودبار و مهندس پورعلی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری، یاد و خاطره ی شهدای عرصه ی قلم را گرامیداشت و گفت: یاد و خاطره شهید عرصه قلم، محمود صارمی را گرامی می داریم که روز خبرنگار به خاطر شجاعت، قهرمانی و رسالت پیامبر گونه ای که بر عهده ی این شهید بود نام گذاری شد و جمله ی تاریخی این شهید که « مزار شریف سقوط کرد، طالبان وارد حیات کنسولگری شد. به من بگویید وظیفه ام چیست» ماندگار شد. وی با اشاره به آخرین صحبت های شهید صارمی گفت: این جمله ی وی سرشار از پیام های ارزشمندی است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رودبار با بیان اینکه قلم است که در نهایت رویدادها را تبدیل به خبر می کند اظهار داشت: اخبار و رویدادها تاریخ کشور ما را رقم می زنند. خبر سبب تثبیت تاریخ بشر می شود و به گونه ای مردم کشور های جهان را به یکدیگر نزدیک می کند تا مردم اتفاقات گذشته و حال خود را کنار یکدیگر قرار دهند و تاریخ را با هم مقایسه کنند.

جوادی حسینی با تاکید بر اینکه ارزش خبرنگاری بر هیچ کس پوشیده نیست اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مرداد سال ۱۳۷۷ به احترام پاسداشت مقام خبر و خبرنگار روز ملی خبرنگار را به یاد شما بزرگواران نامگذاری کرده است. وی افزود: قطعاً خبر و خبرنگاری برای تمام مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است.

رئیس شورای شهرستان رودبار امانت داری را مهم ترین ویژگی در عرصه ی خبرنگاری دانست و تصریح کرد: خبرنگاران همراه همیشگی مردم و مسئولین هستند و از این رو هیچ مسئولی نمی تواند خود را جدا از خبرنگاران و اصحاب رسانه بداند. وی افزود: پل ارتباطی بین مسئولین و مردم شما خبرنگاران هستید این پل ارتباطی هرچه با صداقت و با امانت داری و استقلال کامل همراه باشد، نگاه مردم را نسبت به نظام و مسئولین مستحکم تر خواهد کرد که لازمه آن صداقت در گفتار و اخلاق مداری خبرنگاران است.


حضور رسانه ها در میان مردم و میادین خبری سبب می شود تا نسبت به مشکلاتی که مردم دارند آگاهی پیدا کنیم


عبدالرحیم جوادی حسینی با بیان اینکه هیچ مسئولی از نقد فرار نمی کند خاطر نشان کرد: وقتی نقد تخریب کننده باشد، همه از نقد فرار خواهند کرد. نقد زمانی که تبدیل به یک فرصت و موضوعی جهت به چالش کشیدن فرد و رسیدن به منافع شخصی شود، در آن صورت از رسالت عظیم خبرنگاری، که برای تنومند شدن ریشه هایش خون ها ریخته شده است، فاصله می گیریم و قطعاً هویت این صنف زیر سوال خواهد رفت.

رئیس شورای شهرستان و عضو شورای شهر لوشان با تاکید بر اینکه جایگاه خبرنگاران در رأس همه ی مسائل اجتماعی و فرهنگی قرار دارد اظهار داشت: یکسال از عمر شورای دوره ی پنجم گذشت، یک سالی که متقارن شد با روز خبرنگار، شورا بر پایه ی قانون اساسی کشور ما بنا شده است. وی گفت: شما خبرنگاران در این یک سال همواره همراه ما بوده اید، حضور شما در میان مردم و میادین خبری سبب می شود تا نسبت به مشکلاتی که مردم دارند آگاهی پیدا کنیم.

جوادی حسینی با بیان اینکه نباید روزی فرا برسد که مشکلات برای مردم عادی شود گفت: در شورای اسلامی شهرستان رودبار، جایگاه ما جایگاهی نظارتی است و در کنار فرماندار و نماینده ی مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین وظیفه ما به حداقل رساندن مشکلات مردم است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم رئیس شورای شهرستان با اهدای لوح و هدایایی از اصحاب رسانه و خبرنگاران فعال شهرستان تجلیل نمود.
 


این خبر را به اشتراک بگذارید :