شکوفه های زیتون- در ابتداي اين نشست خبري سرهنگ بابك عليزاده ضمن تقدير و تشكر از حضور پايا پاي خبرنگاران شهرستان در برنامه هاي مختلف نيروي انتظامي و انعكاس فعاليت هاي سبز پوشان نيروي انتظامي و تبريك فرارسيدن ولادت حضرت زهرا (س) و ايام عید باستانی نوروز برای مردم فهیم شهرستان رودبار آرزوي سالي پر خير و بركت، توام با سلامتي براي مردم كشور نمود و طي سخناني بيان داشت:  خبرنگاران همواره زحمات عوامل نيروي انتظامي را در سطح جامعه انعكاس می دهند و رسالت بزرگي بر عهده دارند.

سرهنگ عليزاده در ادامه در خصوص چهارشنبه سوری بيان داشت: با توجه به نزديكي چهارشنبه آخر سال و برگزاري مراسم چهارشنبه سوري تمهيدات خوبي از سوي فرماندهي انتظامي شهرستان در خصوص اين روز در نظر گرفته شده است كه در پيشبرد آن نيازمند حمايت و مشاركت مردم هستيم.

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان رودبار در جمع خبرنگاران تاكيد ورزيد: چهارشنبه سوري با تغييراتي كه از قديم تا به امروز پيدا كرده خطرات زيادي براي هموطنان ايجاد نموده كه متاسفانه هرساله شاهد فوت و یا مجروح شدن عزيزان زيادي در سطح كشور هستيم كه منجر به جريحه دار شدن جامعه شده است.

وي افزود: با فرهنگ سازي كه در طول سال صورت مي گيرد و با گذشت ايام اين خسارت هاي جاني و مالي كاهش پيدا كرده است اما همین مقدار اندک نیز برای ما زیاد است و جای تأمل دارد.


تلاش نيروی انتظامي اين است كه مردم و مسافران در ايام نوروز با خیالی آسوده، امنیت و آرامش خوش بگذرانند


سرهنگ بابك عليزاده تصریح نمود: خوشبختانه طي دستور العمل هاي ابلاغي تمهيداتي لازم و خاصي در نيروي انتظامي شهرستان رودباردر راستاي پيشگيري از صدمات احتمالي تدارك ديده شده كه برگزاري كلاس هاي آموزش همگاني در سطح مدارس شهرهاي لوشان، منجيل، رودبار، رستم آباد و توتكابن  و حضور فرمانده انتظامي شهرستان در خطبه هاي نماز جمعه شهر منجيل و رستم آباد و تذكر و هشدار در خصوص خطرات چهارشنبه سوري و موارد قانوني و قضايي متخلفان در اين روز براي نمازگزاران عزيز از جمله اين موارد است.

سرهنگ عليزاده ادامه داد: والدين عزيز در چنين روزي نظارت كافي و كنترل وي‍ژه بر فرزندان خود داشته باشند و از حمل مواد محترقه و آتش زا و انفجاري حتي به صورت مقادير اندك در جيب لباس و كيف فرزندان خود جلوگیری نمایند و در مواقع آتش بازي جهت اطفاع حريق، آب، كپسول و جعبه كمك هاي اوليه در دسترس خود داشته باشند و از پرتاب مواد آتش زا به طرف افراد و اشخاص توسط فرزندان خود جلوگيري نمايند.

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان رودبار در ادامه اظهار داشت: جوانان از آتش زدن لاستيك، هيزم و كارتن های خالي در واحدهاي مسكوني و كوچه و خيابان جدا خودداري كنند و در صورت هرگونه موارد تخلف در اين خصوص بلافاصله با فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل نمايند.

 

سرهنگ علیزاده با بیان اینکه در طول سه هفته گذشته عوامل نيروي انتظامي شهرستان رودبار موفق شدند ۳۱۰ هزار انواع مواد محترقه در سطح شهرستان كشف و ضبط كنند و متخلفين را به مراجع قضايي تحويل نمايند افزود: اداره اماكن نيروي انتظامي نظارت جدي بر مغازه ها و فروشندگان احتمالي دارد و در اين خصوص با احدي تعارف نداشته و به جد به فكر سلامت مردم مي باشد كه كشف ۳۱۰ هزار مواد محترقه يعني خاموش نمودن ۳۱۰ هزار صدا و مزاحمت براي مردم شهرستان رودبار است.

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان رودبار در بخش ديگر گفتگوي خود با خبرنگاران شهرستان رودبار به اقدامات و تمهيدات جدي نيروي انتظامي شهرستان رودبار در ايام نوروز اشاره نمود و در اين خصوص خاطر نشان كرد: تمامي نيروهاي جان بركف انتظامي شهرستان در ايام نوروز در آمادگي كامل به سر مي برند و با برنامه ريزي خوبي كه در اين خصوص صورت گرفته امسال نيز با برپاپي ۳ ايستگاه گيلان مطهر و استقرار روحاني محترم و عوامل انتظامي به ميهمانان و مسافران نوروزي خدمات خواهد داد، همچنين تمام سعي و تلاش نيروی انتظامي اين است كه مردم و مسافران در ايام نوروز با خیالی آسوده، خوش بگذرانند.

سرهنگ بابك عليزاده تاكيد نمود: يكي ديگر از دغدغه هاي كه مسافران  و شهروندان ما را تهديد مي كند بحث سرقت هاي احتمالي منازل، خودرو و موتورسيكلت است كه در اين خصوص با هشدارهاي پليسي كه توسط نيروي انتظامي صورت گرفته انتظار اين است كه شهروندان عزيز و مردم نسبت به اجراي اين هشدارها جدي بوده و با پليس همكاري لازم را داشته باشند. وي بيان داشت: با تقويت گشت هاي ويژه و بهره گیری از نيروهاي بسيج و پليس هاي افتخاري از میزان سرقت ها بكاهيم.

وی با بیان اینکه با ديدگاه جامع محور به تنهايي و بدون كمك و همكاري مردم در پيشگيري از سرقت موفق نخواهيم بود اظهار داشت: تجربه ثابت نموده كه همكاري مردم عزيز منجر به كنترل و كاهش سرقت ها در شهرستان رودبار شده كه از مردم عزيز شهرستان در اين خصوص تشكر فراوان داريم.

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان رودبار در ادامه گفت: مردم عزيز حتما از درب و حفاظ هاي آهني و دوربين مداربسته براي حفاظت از منازل خود در اين ايام استفاده نموده و حتي المقدور از خالي نمودن منازل خود جلوگيري و در صورت مسافرت منزل خود را در اختيار فرد يا افراد امين و مطمعن بسپارند و در صورت نبودن در منزل از لامپ هاي تايمر دار استفاده كنند تا نظر سارق يا سارقين را جلب نكنند و به محض مشاهده خودرو و موتور سيكلت پارك شده مشکوک در كنار منزل خود پليس را در جريان بگذارند. عليزاده تاكيد نمود:  مردم عزيز مواظب افرادي كه با عناوين مختلف مانند مامور آب، برق و گاز در ایام تعطیل به منازل مراجعه مي نمايند باشند و در صورت اطمينان از هويتشان درب را براي آنها باز كنند.

فرمانده انتظامي شهرستان رودبار در ادامه نشست خبري خود از مالكين خودروها خواست كه وسايل قيميتي و كيف و مدارك خود را در داخل خودرو و در انظار عمومي قرار نداده تا جلب توجه نكرده و منجر به سرقت نگردد.

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان رودبار در ادامه از اجراي طرح ويژه نوروزي كه از ۲۶ اسفند تا ۱۵ فروردين ادامه دارد خبر داد و تصریح کرد: از فرماندار محترم و معاونین، فرمانده محترم سپاه ناحيه رودبار، شهرداران و روساي ادارات و بسيجيان و پليس افتخاري كه در اين مدت همكاري دلسوزانه اي با فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان دارند تقدير و تشكر فراوان دارم.

سرهنگ بابك عليزاده در خاتمه نشست خبري خود با خبرنگاران شهرستان رودبار از سيستم مانيتورينگ فرماندهي انتظامي شهرستان براي كنترل ترافيك و كنترل جرايم در سطح شهرستان خبر داد و افزود: در طول ۱۱ ماه گذشته ۲۲۶۲۷ تماس با تلفن ۱۱۰ پليس شهرستان برقرار شده كه از اين تعداد۸۶۳۳ مورد منجر به ارشاد و ۱۰۱۰۲ مورد منجر به عمليات شده است . وي در خاتمه براي همه مردم ايران و مردم فهيم و قدرشناس شهرستان آرزوي سالي توام با سلامتي و سربلندي نمود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :