شکوفه های زیتون- اسماعیل میرغضنفری در دیدار و نشست اعضاء هیأت رییسه شورای اسلامی گیلان با وی در فرمانداری رودبار: امروز جایگاه شوراهای اسلامی در تصمیم گیریها مؤثر است و درچارچوب قانون در تصمیم گیری خرد و کلان نقش دارند.

وی افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا بعنوان پل ارتباطی هم نمایندگان مردم برای پیگیری مشکلاتشان هستند و هم برای اجرای سیاستهای دولت و حاکمیت در حوزه فعالیت تلاش می کنند.

فرماندار با اشاره به اهمیت شورا و مشورت در اسلام گفت: در دو سوره قرآن از جایگاه شوراها صحبت شده است و امام علی(ع) هم مشورت کردن با دیگران را شریک شدن در عقل آنها می داند.

میرغضنفری افزود: داشتن تفکر شورایی و مشورت در امور انسان را به مسیر درست رهنمون می کند.

وی یادآور شد: همه ما با هر تفکر سیاسی که داریم در چارچوب قانون و زیر سقفی به نام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنیم که گفتمان شورایی می تواند ما را در دست یابی به اهداف آن موفق کند.

فرماندار خاطر نشان کرد: برای کمک به رفع مشکلات و تسریع در روند ارائه خدمات باید شوراهای اسلامی شهر و روستا را در کنار هم ببینیم نه در مقابل هم.

وی همچنین گفت: بعد از قرآن و روایات، اصولی از قانون اساسی هم به شوراهای اسلامی اختصاص یافته است که به ابتکار رئیس دولت اصلاحات این اصول قانونی اجرا و شورا احیاء شد.

فرماندار رودبار ظرفیت شورای اسلامی استان گیلان را با توجه به نگاه جامع استاندار و تیم مدیریتی این استان نسبت به این مقوله ممتاز برشمرد.

وی همچنین مشاوره های شورای شهرستان رودبار را موثر دانست و افزود: این مشاوره ها و مطالبات در خیلی از موارد به روند اجرای پروژه ها کمک کرده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از روستاهای ما مشکل گاز داشتند گفت: در راستای خدمات دولت، اهتمام نماینده و کمک شوراهای اسلامی درصد برخورداری از گاز را افزایش داده ایم و امیدواریم در نیمه دوم سال شهرستان رودبار را سبز اعلام کنیم.

میرغضنفری بر اساس بیانات امام خمینی(ره) و منویات رهبر معظم انقلاب وحدت را به عنوان شاکله نظام عامل پیروزی دانست و افزود: در امور اجرایی تفکر سیاسی نداریم و در کنار همدیگر برای حرکت به سمت پیشرفت و آبادانی تلاش می کنیم.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :