شکوفه های زیتون/  در این نشست که امام جمعه، نماینده و مسئولان شهرستان رودبار شرکت داشتند اسماعیل میرغضنفری گفت: پایه های نظام اسلامی به اعتماد مردم استوار است و هر میزان این اعتماد مستحکم تر باشد پایه های نظام مستحکم تر خو اهد شد.

وی افزود: در عرصه مبارزه با مشکلاتی که از ناحیه دشمنان خارجی و نیز بد خواهان داخلی به کشور وارد می شود همانند چهل سال گذشته انقلاب باز مقاومت بیشتری از مردم را شاهد هستیم.

میرغضنفری خاطر نشان کرد: هر زمان که نظام به حمایت مردم نیاز داشته آنان پشت سر رهبری قرار گرفته اند و این پشتوانه موجب شده است تا مسئولین با قدرت پای مصالح نظام بمانند.

فرماندار یادآور شد: مشکلات و علیرغم تلاشها نگرانی هایی که برای مردم وجود دارد با کمک و همراهی مسئولان می تو اند حل شود و در این راه تلاش تک تک مدیران و همراهی شان با سیاستهای کلی دولت و نظام را می طلبد.
فرماندار گفت: مردم ما بسیار آگاه و عاقل هستند و جزء خوشفکر ترین مردم دنیا هستند و با دید سیاسی و اجتماعی بسیار بالا جاهایی که محدودیت های اعتباری و یا قانونی وجود داشته باشد با تبیین مدیران می پذیرند.

وی افزود: اگر ما مسئولین به حرف مردم گوش نکنیم آنان راه دیگری را برای بیان خواسته هایشان انتخاب خواهند کرد که راه خوبی هم نیست پس باید تلاش کنیم با عملکرد خودمان و با تمام توان و تلاش و اختیارات قانونی که در اختیار داریم مردم را نسبت به عملکرد دولت و نظام خوشبین کرده امید را در آنها زنده نگه داریم.

میرغضنفری وضعیت معیشت مردم را برای دولت و نظام بسیار مهم دانست و گفت: از نگرانی های جدی همه دولتها به ویژه دولت تدبیر و امید وضعیت نگران کننده معیشت مردم است که تمام تلاش خود را برای بهبود آن به کار بسته است.

فرماندار تصریح کرد: مردم در طول چهار دهه انقلاب همیشه با سختی ها و کمبودها مبارزه و تحمل کرده اند اما آنچه آنها را نگران می کند تبعیضهایی است که از عملکرد ما مسئولان روی می دهد و مردم را جدا” نگران می کند.
وی افزود: امام راحل بارها به مسئولین فرمودند که نگران زمانی باشید که مردم از شما روی برگردانند، منتظر نمانیم که دیگران بیایند و برایمان تصمیم بگیرند همه مدیران تلاش کنند و به مردم خدمت کنند، تازمانی که مردم را در کنار خودمان داشته باشیم موفق خواهیم بود.

میرغضنفری بیان کرد: شرایط امروز کشور گام های محکم تر و بهتر می طلبد و نیاز است توجه دقیق داشته باشیم که خدای ناکرده مشکل ایجاد نشود و نگذاریم از مسیر این نگرانی های مردم نظام و انقلاب آسیب ببیند.
وی با بیا اینکه ارتباطتان را با مردم باید حفظ کنیم گفت: تمام مسئولین نظام از امام راحل تا رهبر معظم انقلاب و سران قوا بحث مردم را در صحبتهایشان دارند، اگر ارتباط صادقانه با مردم داشته باشیم مردم هم پشتیبانمان خواهند بود.

وی همچنین گفت: وضعیت آب در کشور بسیار نگران کننده و مشکل آب جدی است باید درست مدیریت کنیم، ادارات باید در نوک پیکان این موضوع باشند و در صرفه جویی آب و برق و حامل های انرژی الگو باشند.
امام جمعه رودبار هم با بیان اینکه خالصانه ترین کارها نزد خدا خدمت به مردم است گفت: دشمنان این کشور گاهی از ابزارهای سخت استفاده می کنند و وقتی میبینند این ابزارها کاربرد ندارند از ابزاری استفاده می کنند که ما متوجه آن نباشیم و در مقابلش مقاومت نکنیم مثل رسانه و فضاهای خاص مجازی و سوء استفاده از هنر برای از بین بردن حیا در جامعه.

حجت الاسلام والمسلمین داوودی افزود: گاهی هنر و فضای مجازی ابزاری دشمن می شود و امروز او سعی می کند در جامعه ما و با نظام تعارض ایجاد کند.

وی گفت: مسئولین نظام از جنس مومنین هستند و ما هم با گردشگری مخالف نیستم و از خانواده هایی که برای گردشگری به رودبار می آیند استقبال می کنیم اما نباید بگذاریم شهرستان دچار ابتذال شود، برای کسب رضایت مردم موجب غضب خدا نشویم.

نماینده رودبار هم گفت: من عضو فراکسیونهای مختلف مجلس بودم و حاصل تلاشهایم در فراکسیونهای مختلف پیشنهاد حضور در هیات رئیسه کمسیون بهداشت و درمان مجلس بود که نمایندگان عضو با اعتماد انتخاب کردند.
منوچهر جمالی افزود: از زمانی که بعنوان نماینده مردم رودبار شروع به کار کردم سعی کردم با تلاش دسته جمعی همه مسئولین شهرستان به نتیجه مطلوب برسیم.

وی با اشاره به ضرایب برخورداری آسفالت و گاز و مقایسه آنها با ابتدای سال ۹۵ گفت: در شهرستان برای تامین آب شرب مناسب به دنبال ساخت سد دیورش بودیم که امروز ۴۸ درصد پیشرفت کرده و بصورت همزمان به دنبال بودجه برای ساخت خط انتقال نیز هستیم.

جمالی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه آزاد راه از شهرهای منجیل و لوشان و رستم آباد خارج شد تلاش کردیم که رودبار به این سرنوشت دچار نشود و ۳۰۰۰ فرصت شغلی از بین نرود که موفق شدیم آزادراه از داخل شهر رودبار عبور نماید.

وی گفت: در خصوص مشکلاتی که مردم شهرستان از ناحیه عوارضی داشتند ابتدا نرخ عوارض را برای مردم شهرستان به هزارتومان کاهش دادیم و در آخرین جلسه ای که هفته گذشته در وزارت راه با حضور استاندار و مسئولین دیگر برگزار کردیم تصویب شد که عوارضی به ابتدای لوشان تغییر مکان یابد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :