شکوفه های زیتون- فیروز فاضلی امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در مجتمع خاتم الانبیا برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، اظهار کرد: در استان گیلان ۱۷۶ نشریه مجوزدار، ۹ روزنامه و ۱۱۷ پایگاه خبری فعالیت دارد.

مدیرکل ارشاد گیلان افزود: در حال حاضر گیلان با صدور ۲۹۳ مجوز برای رسانه‌ها، رتبه ۶ کشور را دارد. همچنین از نظر تعداد روزنامه‌ها رتبه ۷ و تعداد پایگاه‌های خبری رتبه دوم را داریم.

فاضلی با بیان اینکه خانه مطبوعات هویت صنفی رسانه هاست، تصریح کرد: خبرنگاران باید برای پیگیری امورات رسانه‌ای عضو این خانه شوند، همچنین کمیته‌ای ویژه عکاسان در خانه مطبوعات گیلان تشکیل شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه اهل قلم، قلم‌شان سند است، گفت: معتقدم رسانه‌ها باید در رقابت با یکدیگر مطرح شوند.

وی ادامه داد: بیمه خبرنگاران همواره مطرح است که اصحاب رسانه با عضویت در سامانه می‌توانند نوع بیمه و رسته فعالیت خود را انتخاب کنند.

فاضلی با اشاره به جلسه شب گذشته فراکسیون رسانه و مطبوعات با وزیر ارشاد، خاطرنشان کرد: خبرهای خوبی برای رسانه‌ها و خبرنگاران مطرح است.

گفتنی است، در پایان این مراسم از خانواده‌های شهید «سیدمحمد اسحاقی»، شهید «مجید ثابت‌قدم» و «ابوالقاسم اخوان» تجلیل شد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :