شکوفه های زیتون/ اسماعیل میرغضنفری با اشاره به اهمیت مساله پیشگیری و مقابله با مواد مخدر بعنوان یکی از آسیب های مهم اجتماعی در جامعه گفت: به رغم تمام تلاشها در این عرصه آمارهای ارائه شده همچنان روند افزایشی را نشان می دهد که به نظر می رسد مشکلاتی در زمینه خلاهای قانونی و یا اجرا و پیگیری قوانین وجود دارد.

وی افزود: اگر نتوانیم این موانع را حل کنیم به دور تسلسل دچار شده ایم، البته این باعث نمی شود که وظایف ذاتی خود را کنار بگذاریم، مدیران ادارات و دستگاههای عضو باید ابتدا عملکرد خودشان را مورد ارزیابی قراردهند و ببینند که آیا از عملکردشان راضی هستند یا خیر و آیا راهکار بهتری برای رفع مشکل دارند؟

فرماندار با بیان اینکه یکی از روشهای حل مشکلات در جوامع تقریبا” توسعه یافته این است که ابتدا از روند یک موضوع گزارش گیری و سپس برای اجرای بهتر مساله هدف گذاری می کنند، اظهار داشت باید مدیران ادارات ما روند گذشته در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر را بررسی و ارزیابی نموده و سپس راهکارهای متناسب برای رفع مشکل را ارائه کنند.

وی افزود: البته بحث خلاهای قانونی هم باید مورد بررسی قرار گیرند، اگر واقعا” به این نتیجه برسیم که در حوزه ای خلا قانونی موجب بروز مشکل شده باید دستگاهها پیشنهاد بدهند تا در حوزه قانونگذاری پیگیری شود.

میرغضنفری خاطر نشان کرد: اگر کارها موثر و عمیق نباشد این معضل و آسیب ضمن شیوع برگشت پذیر خواهد بود، شاید امروز ما درگیر مساله نباشیم اما ممکن است در اثر غفلت حتی فرزندان و نزدیکان ما هم روزی گرفتار این پدیده شوم شوند.

فرماندار یادآور شد:  بعد از جنگ جهانی دوم ، هیئت حاکمه کشورهای ابرقدرت ، بجای جنگ نظامی ، بدنبال جنگ نرم و فرهنگی  از جمله شیوع و گسترش مواد مخدردر کشورهای در حال توسعه رفتند.که در طول این سالها رهبر معظم رهبری همواره در مورد پیشگیری و مقابله با این آسیب، تذکرات جدی داده اند.

وی همچنین  عملکردهای جزیره ای و بخشی نگری را یکی از معضلات جدی دانست و گفت: باید با کمک همه دستگاههای عضو شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رودبار با هم افزایی و همپوشانی گام های موثری را در این زمینه برداریم.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :