مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: شاخصه‌های «گیلان استانی علوی‌تبار»، «گیلان استان نخبگان هوشمند» و «گیلان سرای اهل قلم» برای فرهنگ گیلان تبیین شده است. فیروز فاضلی  در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ۱۸۰ نشریه در گیلان اظهار کرد: گیلان ۹ روزنامه محلی دارد.

اسپرو-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: شاخصه‌های «گیلان استانی علوی‌تبار»، «گیلان استان نخبگان هوشمند» و «گیلان سرای اهل قلم» برای فرهنگ گیلان تبیین شده است. فیروز فاضلی  در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ۱۸۰ نشریه در گیلان اظهار کرد: گیلان ۹ روزنامه محلی دارد.

وی به فعالیت ۳۱ سایت اطلاع‌رسانی رسمی دارای مجوز در گیلان اشاره کرد و افزود: سایت‌های مذکور برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ملاک هستند.

فاضلی از پیگیری طرح ساماندهی سایت‌های بدون مجوز در گیلان خبر داد و بیان کرد: تعداد ۲۷۰ سایت موجود در استان پس از تصویب باید تبدیل به سایت دارای مجوز شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه قلم یکی از شاخصه‌های این استان است، تصریح کرد: خبرنگاران اهل فکر و قلم هستند و این موضوع برای بنده یک ارزش محسوب می‌شود و به همراه خبرنگاران مدیریت فرهنگی در استان را معنا می‌کنیم.

وی به طرح موضوع فرهنگ‌سازی با برش استانی از روز خبرنگار سال گذشته در گیلان اشاره کرد و گفت: پس از یک سال موضوع مذکور اجرایی شده و همراهی رسانه‌ها در این امر بسیار مهم است.

فاضلی همراهی رسانه‌ها در برطرف کردن مشکل مدیران و مردم را مهم عنوان کرد و یادآور شد: همدلی و همراهی بین رسانه‌های گیلان وجود دارد.

این مسئول با اشاره به برگزاری شورای فرهنگ عمومی گیلان، تصریح کرد: شاخصه‌های «گیلان استانی علوی‌تبار»، «گیلان استان نخبگان هوشمند» و «گیلان سرای اهل قلم» به عنوان شاخص‌های فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی استان تبیین شده است.

* فرهنگ بدون رسانه معنا ندارد

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور نیز در جمع مذکور هنر، فرهنگ و رسانه را جزو یک مقوله دانست و بیان کرد: فرهنگ بدون رسانه معنا و مفهوم ندارد و تفکیک آنها از همدیگر امکانپذیر نیست.

حجت‌الاسلام سید حسین شاه‌مرادی با بیان اینکه شورای فرهنگی عمومی بالاترین نهاد تصمیم‌گیری در استان‌ها محسوب می‌شود، افزود: مصوبات شورای مذکور حکم قانون را دارد.

وی، نماینده ولی فقیه در استان را رئیس شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها خواند و تصریح کرد: استاندار قائم مقام شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها است و ۲۲ نفر از مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو این شورا هستند.

شاه‌مرادی با اشاره به اینکه دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها مستقر است، اظهار کرد: موضوع‌های فرهنگی استان تبیین شده و توسط فرهیختگان در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح می‌شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور بر اجرایی شدن مصوبات این شورا توسط دستگاه‌های مربوطه تاکید کرد و گفت: صاحبان فکر از اعضای پشتیبانی‌کننده شورای فرهنگ عمومی هستند و باید به این شورا کمک کنند.

وی از فعال‌تر شدن شورای فرهنگ عمومی کشور از ابتدای فعالیت دولت جدید خبر داد و بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی کشور هدفمندتر شده است./فارس

 

 

 , فیروز فاضلی ,مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ,شاخصه فرهنگی

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :