شکوفه های زیتون- اسماعیل میرغضنفری در این نشست رودبار را به عنوان دروازه ورودی گیلان و نخستین منظرگردشگران استان حائز اهمیت دانست و گفت: قابلیتها و جذابیتهای گردشگری این شهرستان را به گونه ای تبلیغ و تبیین نمائیم که بیشترین حضور گردشگران و مسافران را در آن داشته باشیم.

وی زیباسازی و نظافت عمومی سطح شهرستان و نیز مسیر عبور مسافران و گردشگران را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای نیل به این هدف بیست و ششم اسفند ماه و در آستانه عید نوروز با همکاری ادارت، بخشداریها، شهرداریها، دهیاریها، مردم و NGO  ها نظافت عمومی را در سطح شهرستان خواهیم داشت.

فرماندار با بیان اینکه مرخصی تمام مدیران در ایام تعطیلات نوروز خصوصًا دستگاه های خدمات رسان و نظارتی لغو است، افزود: مدیران باید در حوزه کاری و کشیک های ادارات هم برای پاسخگویی در ادارات حضور داشته باشند.

فرماندار با اشاره به حضور میلیونها گردشگر نوروزی در گیلان و لزوم دریافت خدمات ویژه گفت: حضور میدانی و نظارت دستگاههای  نظارتی به ویژه بر عملکرد واحد های صنفی ، نانوایی ها، رستورانها در این ایام بیش از پیش ضروریست.
وی با بیان اینکه مهربانی و مهمان نوازی مردم ما در کشور مثال زدنی است اما گاهی ممکن است یک حرکت نامناسب ذهن یک گردشگر یا مسافر را نسبت به شهرستان و استان مخدوش نماید مراقبت ویژه در این مورد مهم را خواستار شد.

میرغضنفری تنوع صنایع دستی در شهرستان رودبار را یادآور شد و گفت: برای عرضه آن توأم با سوغات این شهرستان مثل زیتون شهرداری و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید نمایشگاه ها و فروشگاه های صنایع دستی را در رودبار برنامه ریزی نمایند.

فرماندار رودبار با تاکید بر آماده کردن مدارس و نظافت مناسب آنها برای میزبانی از مسافران افزود: تلاش شود تا نوروز امسال برای مسافرینی که در رودبار توقف دارند خاطره انگیز باشد.

وی ضمن قدردانی از فعالیت اورژانس و شبکه بهداشت و درمان در برف سال جاری گفت: اورژانس بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی با تمام امکانات در ایام نوروز فعالیت مناسب داشته باشند.

فرماندار با اشاره به برنامه های نشاط اجتماعی دولت تدبیر و امید از متولیان برنامه های نوروزی خواست فضای شهرستان رودبار را در ایام نوروز بر اساس فرهنگ و هنجارهای اجتماعی و اسلامی عیدانه، شاد و مفرح نمایند.

فرماندار رودبار همچنین از مدیران بانکها خواست تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات خودپردازها به مردم در ایام تعطیلات بکار گیرند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :