به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون (اسپرو) علی مطهری در مراسم بزرگداشت استاد مطهری با موضوع «از آرمان‌شهر شهید علی مطهری: احمدی نژاد نباید حتی یک روز رئیس جمهور باقی می ماند / او می گفت، هر قانونی که خودم تشخیص بدهم مخالف اسلام استمطهری تا جامعه امروز» در جمع دانشجویان دانشگاه مهندسی و فن آوری های نوین قوچان در بخش پرسش و پاسخ تاکید کرد: احمدی نژاد صراحتا می گفت من قانونی را که مطابق قانون اساسی تشخیص می دهم اجرا می کنم و قانونی را که خودم تشخیص بدهم مخالف قانون اساسی است، اجرا نمی کنم که به نظر من چنین کسی نباید حتی یک روز رئیس جمهور باقی می ماند. او همچنین با اعتراض به شیوه پرداخت یارانه به مردم بیان کرد:آقای احمدی نژاد در پرداخت یارانه ها خلاف قانون عمل کرد؛ بهتر است دولت صادقانه با مردم صحبت کند و بگوید که این کار از اول درست اجرا نشده و مردم هم اگر صداقت دولت را ببینند، قبول می کنند.
این نماینده مجلس در مورد حوادث رخ داده در سال ۸۸ هم گفت: درباره این حوادث باید عدالت رعایت شود و سهم همه طرف های آن حوادث مشخص شود و اگر لازم است محاکمه شوند و مجازات هر کسی معلوم شود.

او ادامه داد: این طور نباشد که بگوییم فقط آن دو نفر مقصرند و کار بقیه درست بوده که این به معنای پاک کردن صورت مساله است؛ زیرا تا عدالت اجرا نشود وجدان جامعه آرام نمی گیرد.

نماینده مجلس یادآور شد: هر انتقادی که از نظام می شود رسانه های خارجی از آن حمایت می کنند و این دلیل بر آن نیست که بگوییم منتقدان نظام با بیگانگان ارتباط دارند.

مطهری همچنین در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان گفت: با سخن رئیس جمهور که وظیفه نیروی انتظامی اجرای قانون است نه اجرای اسلام موافق نیستم، زیرا قانون ما همان قانون اسلام است.او تصریح کرد: شاید منظور رئیس جمهور عمل به برداشت شخصی از قوانین اسلامی در برخورد با متخلفان بوده است.

وی همچنین با اشاره به اختلاس های اتفاق افتاده در چند سال اخیر گفت: این تخلفات صرفا به معنی برداشتن پول از سوی شخص یا اشخاص برای خود نیست؛ بلکه بیشتر به معنای جا بجایی غیر قانونی و سوء استفاده اشخاص از مقام خود است که بخشی از مسوولیت این امر بر عهده مجلس هشتم و نهم و بخش دیگر متوجه دولت قبلی است.

او با اشاره به اینکه جامعه اسلامی تبعیض و شکاف طبقاتی را نمی‌پذیرد، بیان کرد: وجود بی‌عدالتی و تبعیض در جامعه سبب می‌شود جامعه تعادل روانی خود را از دست بدهد و دو طبقه محروم و دارای عقده و نیز رانت‌خوار و پرتوقع ایجاد شود.

مطهری اضافه کرد: در اثر بی عدالتی اندیشه بخت و اقبال و شانس جامعه را فرا می‌گیرد و مردم به این اعتقاد می‌رسند که تنها با پول و پارتی و رابطه کارها انجام می‌شود و کار و فعالیت شرط موفقیت نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این موضوع که ایمان به عدالت و عدم ملاحظه کاری لازمه اجرای عدالت است تصریح کرد: مجری و اجراکننده عدالت نباید اهل رفیق‌بازی و ملاحظه‌کاری باشد.

او در ادامه تشخیص انتشار گزارش برگ(فکت شیت) را برعهده وزارت امور خارجه و تیم مذاکره کننده دانست و افزود: شاید انتشار آن به ضرر مذاکرات باشد و مهم این است که ما مراقب متن نهایی توافق باشیم.

مطهری همچنین طرح استانی شدن انتخابات را دارای معایب و محاسنی دانست و بیان کرد: من خودم موافق این طرح بودم زیرا محاسن آن بیشتر از معایبش است و درمجموع به نفع نظام و انقلاب است. او در پاسخ سوالی مبنی بردسته بندی سیاسی هم تصریح کرد : دسته بندی سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب را قبول ندارم و هرگز در این قالب ها جای نخواهم گرفت ./انتخاب

 

 

اخبار, رودبار, شکوفه های زیتون , پایگاه خبری , اسپرو , پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون , زیتون, پایگاه اطلاع رسانی اسپرو, ایرج ندیمی,محمد مهدی رهبری املشی,غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی,محمدحسین قربانی,حسن تامینی,جبار کوچکی نژاد,مهرداد لاهوتی,ناصر عاشوری,حمیدرضا خصوصی,حسن خسته بند,محمود شکری, صفر نعیمی رز,عطاالله حکیمی,گیلان, شهر نیوز , دکتر روحانی, رشت, گیلان, نیوز,

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :