مهرداد بائوج‌لاهوتی،نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی، اظهار کرد: با تعیین نرخ برخی اقلام نامرغوب در صنعت کشاورزی می‌توانیم از جولان دلالان در این صنعت

شکوفه های زیتون-نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه راکد کردن خرید و فروش برنج با سوء استفاده دلالان به اقتصاد کشاورزی لطمه وارد می‌کند،گفت: زمانی که خرید و فروش محصولات کشاورزی راکد می‌شود، در گام نخست کشاورز ضرر می‌کند.

مهرداد بائوج‌لاهوتی،نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی، اظهار کرد: با تعیین نرخ برخی اقلام نامرغوب در صنعت کشاورزی می‌توانیم از جولان دلالان در این صنعت پردرآمد جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه راکد کردن خرید و فروش برنج با سوء استفاده دلالان به اقتصاد کشاورزی لطمه وارد می‌کند، افزود: کشاورزان مجبور هستند در همین راکدی خرید و فروش محصولات خود را بفروش برسانند چرا که کشاورزان باید بتوانند هزینه‌های تولید خود را جبران کنند.

لاهوتی گفت:زمانی که خرید و فروش محصولات کشاورزی راکد می‌شود، در گام نخست کشاورز ضرر می‌کند زیرا کشاورز مجبور است حتی با بهای پایین محصولاتش را به فروش برساند تا برای جبران هزینه‌های تولید مقروض نشود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تصریح کرد:اگر دولت نرخ توافقی برای دیگر اقلام محصولات کشاورزی نامرغوب تعیین کند، دلالان نمی‌توانند از قیمت توافقی که دولت در نظر می‌گیرند محصولات کشاورزی را پایین‌تر خریداری کنند.

وی ادامه داد:در مجموع دولت باید از حقوق کشاورزان در زمینه تولید محافظت کند زیرا اگر حمایت به نحو کارشناسی شده انجام نشود بدیهی است که کشاورزان انگیزه‌های برای کاشت، داشت و برداشت محصولاتشان نخواهند داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس،یادآورشد: کشاورز صف اول تولید در اقتصاد کشاورزی است و بنابراین اگر تولید محصولات کشاورزی برای کشاورز توجیه منطقی نداشته باشد لذا کشاورز رغبتی به کاشت محصول نخواهد داشت و در نتیجه ما به واردات وابسته می‌شویم./ایسنا

 


 

 

 

 

 

 


مهرداد بائوج‌لاهوتی, نماینده مردم شهرستان لنگرود , صادرات برنج ,

 کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :