شکوفه های زیتون- منوچهر جمالی سوسفی روز شنبه در گفت وگوی با خبرنگاران افزود: با جانمایی دریافت عوارضی آزادراه قزوین به امام‌زاده هاشم در داخل رودبار، مردم این شهرستان و روستاهای اطراف برای تردد مسیر کوتاه بایستی مانند بقیه عوارضی پرداخت می‌کردند که پیگیری‌های لازم برای رفع این مشکل انجام شد.
وی خاطر نشان کرد: در همین زمینه جلسه هایی با حضور استاندار و مجمع نمایندگان استان با وزیر راه و شهرسازی و نیز معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار و مکاتبه های لازم انجام شد و در نهایت، نرخ عوارضی برای خودروهای با پلاک انتظامی رودبار، به یک هزار تومان رسیده است.
به گفته جمالی سوسفی، البته شهروندانی در رودبار هستند که خودروی آنها، پلاکی غیر از پلاک انتظامی این شهرستان را دارد که برای شناسایی این خودروها نیز، سازوکارهایی در نظر گرفته می‌شود.
وی تغییر جابجایی مکان دریافت عوارضی را از جمله پیگیری‌ها برای رفع این مشکل عنوان و اضافه کرد: در زمان حاضر، تصمیم کاهش نرخ پرداخت عوارضی برای خودروهای با پلاک انتظامی شهرستان رودبار گرفته شده و در گام های بعدی، می کوشیم با اتخاذ بهترین راه، این مشکل به صورت کامل مرتفع شود.
در حال حاضر نرخ دریافت وجه عوارضی امام زاده هاشم در آزادراه رشت – قزوین، ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.
شهرستان رودبار با چهار بخش مرکزی، رحمت آباد، عمارلو و خورگام و هفت شهر رودبار، منجیل، لوشان، رستم آباد، جیرنده، بره سر، توتکابن و ۱۷۴ روستای دارای سکنه در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز گیلان واقع شده و دروازه ورود به استان از سمت جنوب است.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :