پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون (اسپرو)-مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا به کنگره گفت که رادار جدید برای کمک به حفاظت در برابر توانمندی های روبه افزایش کره شمالی و ایران در زمینه شلیک موشک به سمت آمریکا بسیار مهم است.دولت واشنگتن گفت برای مقابله با موشک های احتمالی ایران و کره شمالی، در شمال آمریکا رادار نصب می کند. خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد قصد دارد برای رهگیری موشک های احتمالی ایران و کره شمالی، رادارهای دوربرد را در منطقه آلاسکار مستقر کند.هدف از نصب این رادارهای دوربرد در آلاسکا کمک به سامانه دفاع موشکی آمریکا برای تشخیص بهتر موشک های شلیک شده از سوی ایران یا کره شمالی و افزایش قدرت موشک های ضدموشک آمریکا مستقر در مناطق الاسکا و کالیفرنیاست.

نصب رادار در خاک آمریکا برای مقابله با موشک های ایرانهمچنین سه شرکت آمریکایی ریتیون ( raytheon)، نورثروپ گرومن ( Northrop Grumman) و لاکهید مارتین (Lockheed Martin) برای ساخت این رادار جدید باهم رقابت می کنند. پیش بینی می شود ساخت این رادار با هزینه ای کمتر از یک میلیارد دلار انجام شود.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است: فعالیت رادار جدید بعد از تکمیل بررسی های زیست محیطی و امنیت مطلوب، در سال ۲۰۲۰ آغاز می شد.
جیمز سرینج  مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا به کنگره گفت که رادار جدید برای کمک به حفاظت در برابر  توانمندی های روبه افزایش کره شمالی و ایران در زمینه شلیک موشک به سمت آمریکا بسیار مهم است.
همچنین ژنرال جیمز ویینفیلد معاون رئیس ستاد مشترک آمریکا گفت که آمریکا خطر ایران و کره شمالی را جدی می گیرد حتی اگر این دو کشور قدرت کافی برای شلیک موشک های بالستیک قاره پیما نداشته باشند.
ریتیون شرکت آمریکایی متخصص در ساخت سامانه های دفاعی یکی از ۱۰ شرکت بزرگ فعال در زمینه های دفاعی است. این شرکت در سال ۱۹۲۲ تاسیس شد در سال ۲۰۰۸ درآمد ۲۳ میلیارد دلاری داشت. ریتیون بزرگترین تولیدکننده موشک های هدایت شونده در جهان است./عصر ایران

 رودبار,اسپرو, پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون, آمریکا ,رادار  ,ایران  ,

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :