شکوفه های زیتون-  «راه» مهمترین وسیله برای رسیدن به مقصد است. راه ها از دیرباز مورد توجه بشر بوده و هست. امروزه راه ها شکل گسترده تر و پیچیده تری به خود گرفته است. آن چیزی که لا به لای پیچیدگی راه ها و محورها اهمیت پیدا می کند، «امنیت و ایمنی» است. ایمنی جاده بعنوان جدی ترین دغدغه برای مسئولین و مردم تبدیل شده و البته راهکارهای خوبی برای کاهش تصادفات جاده ای اتخاذ شده است. سالیانه هزاران نفر جانشان را در راه ها از دست می دهند و این موضوع بعنوان یک چالش بزرگ در جامعه مطرح است. شهرستان رودبار یکی از شهرستان های وسیع و پراکنده گیلان است که از لحاظ محورهای مواصلاتی با سایر شهرستان ها شرایط متمایز و منحصر به فردی دارد. اداره راهداری این شهرستان با کمک مسئولین ارشد شهرستان و استان توانسته تا حدودی آیتم های ایمنی جاده ها و محورها را رعایت نموده و نسبت به تامین امنیت جاده ای همت بگمارد. در ادامه گفتگویمان را مهندس سلیم قاسمی رئیس اداره راهداری شهرستان رودبار را می خوانید که گزارش کوتاهی از عملکرد چن ماه اخیر این اداره را تشریح می کند.

 

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رودبار در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز ایمنی و حمل و نقل، اظهار کرد: رودبار یکی از شهرستان های بزرگ، پراکنده و از سوی دیگر با اهمیت از لحاظ محورهای ارتباطی است.

مهندس سلیم قاسمی با تاکید بر لزوم توجه به امنیت جاده ها، به تشریح عملکرد اداره راهداری شهرستان در حوزه ایمنی محورها پرداخت و بیان کرد: با کمک و حمایت همه جانبه نماینده، فرماندار، معاونین فرمانداری شهرستان توانستیم اقدامات ارزشمندی در حوزه راهداری انجام دهیم.

وی ادامه داد: نصب و اصلاح گاردریل محور اصلی به طول ۸۳۲ متر، نصب و اصلاح گاردریل محور آزادراه رشت- قزوین به طول ۲۷۲ متر، نصب و اصلاح گاردریل محور فرعی جیرنده- لوشان به طول ۳۰۰ متر، ایجاد گارد خاکی محور فرعی علی آباد به طول ۴ کیلومتر و ایجاد گارد خاکی محور فرعی توکابن- بره سر به طول یک کیلومتر بخش از اقدامات اداره راهداری شهرستان رودبار بوده که با کمک نماینده شهرستان، فرماندار و معاونین فرمانداری صورت گرفته است.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رودبار با بیان اینکه با همدلی و همراهی مسئولین و مردم بسیاری از مشکلات برطرف می شود، به تشریح بخش دیگری از عملکرد این اداره در چند ماهه اخیر پرداخت و اذعان کرد: نصب و اصلاح گاردریل محور فرعی توتکابن- بره سر به طول ۴۰۰ متر، نصب گاردریل محور راه روستایی نوده و خورگام، نصب گاردریل محور راه روستایی پشتهان به طول ۱۰۰ متر، نصب گاردریل محور راه روستایی فتحکوه به طول ۲۰۰ متر و نصب گاردریل محور راه روستایی خاصکول به طول ۲۰۰ متر از دیگر اقدامات و فعالیت های راهداری شهرستان می باشد که با کمک نماینده، فرماندار و سایر مسئولین به منصه ظهور رسیده است.

قاسمی اضافه کرد: نصب گاردریل محور راه روستایی پره به طول ۵۰ متر، نصب گاردریل محور راه روستایی کیاآباد به طول ۱۰۰ متر، نصب گاردریل محور راه روستایی فیلیده به طول ۳۰۰ متر، نصب گاردریل محور راه روستایی مازیان به طول ۲۰۰ متر، نصب گاردریل محور راه روستایی تکلیم به طول ۱۰۰ متر، نصب گاردریل محور راه روستایی دارستان به طول ۲۵۰ متر و نصب گاردریل محور راه روستایی پارودبار به طول ۱۰۰ متر از دیگر اقدامات اداره راهداری شهرستان بوده است.

وی با بیان اینکه ایمنی و امنیت محورها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: در اختیار قراردادن پایه گاردریل به تعداد ۱۰۰ عدد به شورای اسلامی و شهرداری بره سر جهت نصب در محور توتکابن- بره سر، در اختیار قراردادن پایه گاردریل به تعداد ۱۰۰ عدد به شورای اسلامی و شهرداری جیرنده جهت نصب در محور لوشان- جیرنده، در اختیار قراردادن پایه گاردریل به تعداد ۵۰ عدد به شورای اسلامی و دهیاری داماش جهت نصب در محور داماش و در اختیار قراردادن پایه گاردریل به تعداد ۲۰ عدد به شورای اسلامی و دهیاری آغوزبن جهت نصب در محور آغوزبن از دیگر اقدامات می باشد.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رودبار با بیان اینکه تلاش می کنیم با نصب گاردریل و رعایت نکات ایمنی، امنیت جاده ها را تامین کنیم، اظهار کرد: نصب گاردریل محور راه روستایی استخرگاه به طول ۱۰۰ متر، نصب تابلو و علائم در محور راه فرعی توتکابن- بره سر، نصب تابلو و علائم در محور راه فرعی لوشان- جیرنده، نصب تابلو و علائم در محور راه فرعی منجیل- گیلوان، نصب تابلو و علائم در محور آزادراه رشت- قزوین محدوده امامزاده هاشم- پاچنار، نصب تابلو و علائم در محور راه اصلی امامزاده هاشم- پاچنار و همچنین لکه گیری آسفالت محور راههای حوزه استحفاظی شهرستان رودبار به میزان ۱۶۰۰ تن از دیگر اقدامات راهداری شهرستان بوده است.

قاسمی به تشریح بخشی از پروژه های در دست اقدام راهداری شهرستان پرداخت و بیان کرد: از جمله پروژه های در دست اقدام می توان به؛ احداث دیوار حائل محور راه روستایی دیزکوه، احداث دیوار حائل محور راه روستایی رشته رود، روکش آسفالت محور راه روستایی حاجیده، روکش آسفالت محور راه روستایی گنبک، روکش آسفالت محور راه روستایی کیاآباد، روکش آسفالت محور راه روستایی پشته، روکش آسفالت محور راه فرعی بره سر- پشتکلاء، روکش آسفالت محور راه فرعی لوشان- جیرنده، بولدر ریزی پل انارکول و احداث دیوار برگشتی پل ذکابر اشاره کرد.

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات و حمایت های نماینده محترم شهرستان، فرماندار محترم، از تلاش های مدیرکل محترم راهداری گیلان، معاونین فرمانداری شهرستان رودبار، بخشداران، شهرداران، مسئولین و روسای ادارات و همچنین پرسنل خدوم راهداری شهرستان رودبار تقدیر و تشکر نمود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :