شکوفه های زیتون- فرماندار رودبار گفت: امکان دارد در نشریه ای حضور یابم که آن نشریه مخالف دولت نیز باشد اما این را برای خود کسر شأن و خلاف آداب اداری نمی دانم.

میرغضنفری در ادامه با بیان اینکه نگاه ما به شکوفه های زیتون است اظهار داشت: مجموعه شکوفه های زیتون منتسب به حمایت از دولت است و نگاه ما به این نشریه است نه به این دلیل که به دنبال اخبار خود در آن باشیم بلکه جویای مطالب آن در جهت پیگیری اوضاع و احوال دستگاههای اجرایی دولت در شهرستان هستیم تا ببینیم نگاه مردم به عملکرد دولت در شهرستان چگونه است.

اسماعیل میرغضنفری با تاکید بر اینکه شکوفه های زیتون نشریه ای جا افتاده است تصریح کرد: به جهت نگاه حرفه ای تحریریه شکوفه های زیتون و با توجه به سوابق و قدیمی تر بودن، از آب و گل در آمده است و به نسبت دیگر مجموعه ها در نزد افراد روزنامه خوان جایگاه بسیار بهتری دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودبار ادامه داد: به جهت اعتقادی که در این نشریه وجود دارد وظیفه سنگینی به دوش می کشد و آقای کاظمی، مدیر مسئول آن فردی جامع نگر و منطقی می باشد که رفتار و عملکرد ایشان در طول سال های خدمتشان به نظام و انقلاب در پست های مختلف نشانگر این مدعاست زیرا وی علیرغم اینکه می توانست از جایگاه خود بهره مند گردد اما به جهت اعتقاداتی که دارد این محدودیت را برای خودش ایجاد نموده است. وی افزود: قطعا مجموعه ای که ایشان مدیر آن است در چهارچوب همان اعتقادات عمل خواهد کرد و هرگز این نشریه، روزی نامه، نشریه زرد و یا باری به هر جهت نخواهد بود و وارد مقابله به مثل کردن ها نخواهد شد.

فرماندار شهرستان رودبار خاطر نشان کرد: وزن هر نشریه به تفکر آن مجموعه، هیئت تحریه و مدیر مسئولی که آن را رصد می کند است.

این مسئول ارشد شهرستان با اشاره به اینکه نشریات می توانند به مسئولین کمک کنند اظهار کرد: بنده همواره از انتقاد سازنده و درست استقبال می کنم و هرگز بدنبال تعریف و تمجید رسانه ها نبوده و نیستم.

 

وی با اشاره به سخنانی از مقام معظم رهبری گفت: ما مسئولین نباید نگرانی را به جامعه منتقل کنیم و رسانه ها باید بدانند چاپ برخی از مطالبی که از واقعیت به دور است دردی از جامعه دوا نخواهد کرد.

فرماندار رودبار با اشاره به درخواست مردم در خصوص مشکلات و مطالبات آنها از مسئولین که در قالب صدای شهروند در فضای مجازی مطرح می شود گفت: از رسانه های رسمی که در فضای مجازی نیز فعال هستند این انتظار را داریم که با طرح موضوع و مشکلات مردم در سطح شهرستان، پاسخ مسئولین مربوطه دستگاههای اجرایی را در آن خصوص جویا و منتشر کنند تا نیت خیر خود را در رسالت خطیر بجا آورده باشند و روحیه مطالبه گری را در پیگیری خواسته های مردم نشان دهند.

میرغضنفری با بیان اینکه برخی از مشکلات موجود در شهرستان از جمله بیکاری بصورت سراسری در کشور وجود دارد گفت: در زمینه رفع معضل بیکاری در شهرستان پیگیری های بسیاری صورت گرفته است اما عدم اطلاع رسانی در این زمینه که بدلیل نامشخص بودن نتایج آن می باشد دال بر بی توجهی ما در خصوص مسئله مهمی چون اشتغال نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودبار با اشاره به پیگیری های مسئولین ارشد شهرستان و اعضای شورای تأمین در استان برای رفع مشکل شرکت کاشی گیلانا گفت: در این زمینه به جهت نگرانی های کارگران و مردم رایزنی های فراوانی صورت گرفت و مسئولین شهرستان با وحدت و همدلی در این زمینه تمام توان خود را گذاشتند اما متاسفانه بی کفایتی مدیران این شرکت سبب تعطیلی آن شد. فرماندار رودبار با تاکید بر پیگیری معضل این شرکت گفت: تمام توان خود و شورای تأمین در راستای رفع مشکلات شرکت کاشی گیلانا را بکار گرفته ایم و در این راستا قدم های خوبی با تعامل برخی از سهامداران در جهت رفع توقیف و مشکلات موجود بر سر راه اندازی آن برداشته ایم و ان شالله امیدواریم در آینده به لطف خداوند هر چه زودتر چرخه تولید دراین شرکت به راه افتد.

وی با اشاره به اینکه عبور آزادراه و راه آهن در شهرستان آسیب های زیادی را به بازار لوشان، منجیل و رستم آباد وارد آورده است خاطر نشان کرد: در اولین حضور استاندار جدید گیلان در رودبار با وی در خصوص این مشکلات گفتگو داشتم و برای حفظ بازار رودبار و بر عبور آزادراه در این شهر و ظرفیت بالای آن در اشتغال شهرستان تاکید نمودم، زیرا معتقدم روح زندگی در شهر رودبار همین بازار است و حفظ آن در عبور آزادراه از داخل شهر است که سبب رونق بازار و شهر می شود.

اسماعیل میرغضنفری در پایان سخنان خود با اشاره به دغدغه های فرماندار بومی در شهرستانی همچون رودبار گفت: هجمه هایی که به ما وارد می شود بسیار ناجوانمردانه است و اما در این راه با توکل به خداوند بزرگ، صبوری، پیشه بنده است.


صیادپور سردبیر شکوفه های زیتون:

دوستی ما با مسئولین موجب چشم پوشی از رسالتمان نخواهد شد

محمدحسین صیادپور نیز در این دیدار ضمن تشکر از سومین حضور فرماندار شهرستان رودبار در هفته نامه شکوفه های زیتون و پایگاه های خبری اسپرو و شکوفه های زیتون ضمن بیان اینکه این نشریه با بیش از ۱۴ سال در کنار مردم فهیم و عزیز شهرستان رودبار بوده است گفت: قدیمی ترین نشریه شهرستان همچون همیشه استوار و پایدار است و هیئت تحریریه آن با رهنمود های مدیرمسئول محترم، توانایی هایی بیش از آن دارد که هم اکنون آن را به کار بسته است.

وی با تاکید بر اینکه حتی یک شماره از شمارگان شکوفه های زیتون به تاخیر نیافتاده گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد که کم لطفی برخی که با نگاه سیاسی سعی در ضعیف نمودن این نشریه داشته و سال ها است که خاموشی آن را در ذهن می پرورانند، محقق شود.

مهندس صیادپور در ادامه فرماندار شهرستان رودبار را مدیری مدبر، جوان گرا، دارای روحیه قوی و فرهیخته دانست و گفت: از منظر اکثر فرهیختگان و صاحب نظران شهرستان، جناب میرغضنفری مدیری فرهنگی، پر تلاش و بسیار دلسوز می باشند. سردبیر شکوفه های زیتون همچنین با تشکر از تعامل خوب روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودبار در انعکاس اخبار در قسمت دیگری از سخنان خود اذعان کرد: هر چند جناب کاظمی تکلیمی، مدیرمسئول محترم شکوفه های زیتون رییس ستاد انتخاباتی جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری در شهرستان بوده اند اما، هرگز دوستی ما با مسئولین موجب چشم پوشی از رسالتمان نخواهد شد و این خود بارها موجب ناراحتی برخی از عزیزان نیز شده است.  وی در پایان تاکید کرد: چرخ نشریات مستقل در سراسر کشور به سختی می چرخد و امید است مسئولین ذیربط برای بقای رسانه ها، بسته های حمایتی جدید تعریف نمایند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :