شکوفه های زیتون- علیرضا تاج شهرستانی بازیگر، متولد ۱۳۵۶ در روستای شهرستان بخش سنگر و دانشجوی کارشناسی کارگردانی نمایش می باشد.

علیرضا تاج شهرستانی بازیگر، متولد ۱۳۵۶ در روستای شهرستان بخش سنگر و دانشجوی کارشناسی کارگردانی نمایش می باشد.

او بازیگری را از سال ۷۴ در تئاتر و با افشین جعفری خواه آغاز نمود و از سال ۷۹ همکاری خود را با سیمای گیلان شروع و در طول این سالها فعالیت های بیشماری با این شبکه داشته است.

به بخشی از فعالیت های این هنرمند اشاره میکنیم:
همسایه تی احوال چطوره ۱۳۸۰
خانه پرماجرا-۱۳۸۳
روز شمار زندگی-۱۳۸۴
ایستگاه آخر-۱۳۸۵
سریال باجناقها-باقر پیران-مرکز ارومیه-۸۵/شبکه دوم سیما
جدایی-پیران-زنجان-۸۵
ایکی سلطان-پیران-۸۶/شبکه اول سیما
برنده جایزه اول بازیگری به خاطر ایفای نقش در تله فیلم ایکی سلطان در جشنواره تولیدات صدا و سیما
سقفی برای همه ۱۳۸۸
ف مثل فامیل ۱۳۸۹
چای و زندگی ۱۳۹۳
تقدیر شده به خاطر بازی در نقش حشمت در سریال چای و زندگی توسط سیمای استانها
جایزه ۹۵
جایزه ۲- ۹۶
به بهانه درخشش او در سریال جایزه به کارگردانی علی حلوی و بازی تاثیر گذار و قابل قبولی که در نقش ولی شکوفه سرایی داشته است گفتگویی با ایشان انجام داده ایم.


وی در ابتدا در خصوص جایزه ۲ و تفاوت های آن با سری اول سریال گفت: در جایزه ۱ یک سری اتفاقات و ماجراها برای شخصیت ولی پیش آمد و به یک جایی رسید و سریال به پایان رسید. جایزه ۲ از یک برش دیگری از زندگی ولی شکوفه سرایی و شخصیت های دیگر ادامه پیدا کرده، همچنان که برای هر فردی در زندگی اتفاقات مختلفی ممکن است رخ دهد برای این شخصیت نیز پس از یک سال ماجراها و قصه های جدیدی رخ داده که انشالله بتوانیم رضایت مخاطب را نیز به همراه داشته باشیم.

تاج شهرستانی راجع به تفاوت‌های سری دوم سریال و بازخوردهای مردمی جایزه ۲ نیز گفت: یکی از حسن های این کار قصه های خوبی است که علی حلوی بعنوان نویسنده و کارگردان سریال طراحی می کند. از مزیت های دیگر جایزه ۲، استفاده از ابزارهای جدید تصویربرداری است که توانستیم زمان بیشتری را در حرکت داشته باشیم که مازیار بهروز و همکارانشان زحمت می کشند. سعی شده که از تمامی امکانات استفاده شود تا مخاطبی که پای سریال می نشیند راضی باشد.

با توجه به لطف و توجه مردمی که در کوچه و خیابان دیده ام مردم از سریال رضایت دارند و این برای من بازیگر و دیگر عوامل این مسئولیت را ایجاد می‌کند که با تلاش بیشتری فعالیت کنیم. البته ممکن است عده ای هم باشند که کار را دوست نداشته باشند چون ذات هنر همین است و شما نمی توانید همه را راضی نگه دارید. طیف مخاطبان شبکه باران طیف خاصی هستند (در طبقات مختلف اجتماعی) مثلا یکی از قضات درجه یک استان به من گفت مخاطب هر شب این سریال هستم. شاید من اصلا توقع نداشتم که وی فرصت یا علاقه دیدن سریال شبانه را داشته باشد. حتی از استان های دیگر و حتی شهر مذهبی کربلا پیام داشتم که با اینکه زبان فارسی را متوجه نمی شوند اما پیگیر سریال هستند. به نظر من مردم سری دوم را بیشتر از اول دوست داشتند و ما مانند نموداری رو به صعود در حال حرکت هستیم.

این بازیگر مطرح تلویزیون با اشاره به مطرح نمودن معضلات اجتماعی روز در این سریال با زبان طنز گفت: در هر قالبی که ما بخواهیم کار کنیم مهتر از همه این است که تماشاگر آن را باور کند. شخصیت ولی در داستان با فوت همسرش، با چالش هایی مانند تربیت فرزندان و مشکلات مالی و… دست و پنجه نرم می کند. کارگردان سریال جوری چیدمان کرده که نقش اصلی، نمونه ای از مردم همین جامعه و بازگو کننده مشکلات آنان باشد. ما با رویکرد طنز آنها را مطرح می کنیم که بیننده علاوه بر همذات پنداری لبخندی نیز بر لبانش بنشیند. به شخصه این نوع کار را می پسندم و خدا را شکر مورد استقبال مردم هم قرار گرفته است.

وی در خصوص ویژگی های کار با علی حلوی کارگردان جایزه ۲ نیز گفت: اگر اغراق نباشد من به خاطر او کار در این سریال را پذیرفتم. چون اولین کار حرفه ای را به کارگردانی علی حلوی آغاز کردم و با کارهای او در استان گیلان مطرح شدم و سبک کاری ایشان را می‌پسندم. قبلا هم گفته ام که این تیم کاری نشان داده که برنده است و خوشحالم که عضوی از این گروه هستم.

 

تاج شهرستانی در خصوص ژانر طنز و کم توجهی به آن در جشنواره ها و… نیز گفت: این موضوع که به مقوله طنز در جشنواره ها کمتر توجه می شود را قبول دارم. باید پذیرفت که کار طنز سختی های خاص خودش را دارد و کسانی که در جشنواره ها داوری می کنند باید این مسائل را در نظر بگیرند. انرژی که در یک سکانس طنز از یک بازیگر گرفته می‌شود به مراتب بیشتر از بازی در ژانر جدی است، چون قرار است از بیننده عکس العمل خنده بگیریم.

وی که در سالهای گذشته تجربه بازی در آثاری برای شبکه های سراسری را در کارنامه داشت، در خصوص توانایی و ظرفیت بازیگران گیلانی در کشور گفت: گیلان در طی دوران، ثابت کرده که معرفی کننده بازیگران زیادی در سطح کشور بوده است و این باعث افتخار است. به خاطر اینکه استانی چهار فصل است و سرسبزی بسیار و باران و… را بیشتر از جاهای دیگر می بینیم، از نظر حسی و عاطفی برای بازیگری غنی هستیم و این یک حسن بزرگ است. شاید تنها مشکل لهجه باشد که آن هم با زندگی کردن در تهران رفع می شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا حضورش در شبکه های سراسری ادامه پیدا نکرد گفت: این موضوع تا حدی خود خواسته بود، حتی گروههایی که از تهران می آیند بازیگران استانی خودشان را به کارگردان یا گروه معرفی می کنند که من این کار را انجام نمی دهم. در صورتی که با من تماسی حاصل شود و دعوت به کار شوم می پذیرم، مانند سریال مرد که از طرف دستیار کارگردان تماس گرفته شد و من ایفاگر نقشی کوتاه در آن سریال هستم.

بازیگر جایزه ۲ در پاسخ به این سوال که کار کدام بازیگر کمدی را می پسندید پاسخ داد: من با دیدن بازی اکبر عبدی در سینما در سنین کودکی به اینکار علاقمند شدم و این باعث ایجاد انگیزه شد که به بازیگری و بخصوص ژانر کمدی علاقمند شوم. همچنین پرویز پرستویی که در چندین کار کمدی بازی های فوق العاده ای داشت را می پسندم.

وی در پایان صحبت های خود با تشکر از مردم و مخاطبین جایزه ۲ گفت: از نگاههای بینندگان سریال ممنونم که کار تولید شده توسط گروه علی حلوی را می بینند و از همه اعضای این گروه و عوامل و بازیگران سریال تشکر می کنم و اگر نقصانی در بازی من دیدند عذرخواهی می کنم.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :