شکوفه های زیتون/ حمیدشفایی- عصر روز شنبه نشست مجمع نمایندگان گیلان با اصحاب رسانه بمناسبت ۱۷ مرداد روزخبرنگار در سالن اجتماعات دیوان محاسبات استان گیلان با حضور کوچکی نژاد رئیس مجمع، دکترجمالی نماینده مردم رودبار، دلخوش نماینده مردم صومعه سرا، عباسی نماینده مردم رودسر، نیکفر نماینده مردم لاهیجان، لاهوتی نماینده مردم لنگرود و حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این نشست دکتر منوچهر جمالی ضمن گرامیداشت و تبریک روز خبرنگار طی سخنانی اظهار داشت: اعتقاد دارم که باهوش ترین افراد در عرصه ی خبرنگاری خدمت می کنند و از زمان به درستی بهره لازم را می برند و نسبت به مردم و میهن بسیار دلسوز و متعهد هستند.
نماینده مردم شهرستان رودبار در این نشست در پاسخ به سوالات مطرح شده از سوی اصحاب رسانه گفت: با مشارکت و مسئولیت اینجانب در کمیسیون بهداشت و درمان برای بیماران خاص و نادر نظیر بیماری سرطان، اوتیسم و …. اکنون قوانینی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی در نظر گرفته شده است. وی در ادامه به دیگر فعالیت های خود در بهارستان اشاره نمود و گفت: با جدیت در پیگیری توافق نامه بین المللی زیتون و دفاع مثبت در این زمینه و همچنین در رابطه با لایحه ای که مربوط به محیطبانان و جنگلبانان بود به موفقیت های خوبی رسیدیم.


با عبور آزادراه، راه آهن، خط لوله انتقال گاز و نفت مقدار زیادی از اراضی در این شهرستان به حریم تبدیل شده است و رفاه و مزیت های آن برای دیگر شهرهاست و تنها مشکلات آن نصیب مردم شهرستان رودبار شده است.


منتخب مردم شهرستان رودبار با اشاره به تعامل و همکاری خود با دیگر نمایندگان گفت: همواره تعامل و همدلی سبب بهبود و پیشرفت در کارها می شود. دکتر جمالی تصریح کرد: از زمانی که به عنوان نماینده ی مردم شهرستان رودبار انتخاب شدم، با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها اغلب شاخص های توسعه ی شهرستان بصورت معنادار افزایش پیدا کرده است بطوریکه ضریب برخورداری آسفالت راه روستایی شهرستان رودبار از ۲۶ درصد طی ۳۸ سال، در سال ۹۵ حدود ۱۱ درصد افزایش داشته و تا پایان سال ۹۷ به حدود ۴۷ درصد خواهد رسید و در رابطه با ضریب برخورداری گاز روستایی از ۲۲ درصد به بالای ۷۰ درصد در سطح شهرستان رسیده ایم که تا پایان سالجاری به بالای ۹۰ درصد خواهیم رسید.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص مشکلات آزادراه قزوین-رشت نیز گفت: هنگامی که از طریق بخش خصوصی آزادراهی تاسیس می شود باید از طریق عوارضی، هزینه هایی که این بخش متحمل شده است برگردانده شود. اما در خصوص جانمایی عوارضی باید کار کارشناسی از طریق افراد متخصص صورت بگیرید تا مشکلی بوجود نیاید که متاسفانه در خصوص عوارضی امامزاده هاشم این مهم به درستی صورت نگرفت.


دکتر جمالی خاطر نشان کرد: در پی این مشکلات، اولین خواسته ی ما انتقال عوارضی از محل فعلی به منتهی الیه استان گیلان و شهرستان رودبار بوده است. خواسته ی بعدی که تا به مرحله ی به اجرا رسیدن انتقال عوارضی بود، کاهش هزینه ی عوارضی و خواسته ی بعدی راجع به بحث الکترونیکی (ETC) بوده است. وی افزود: با افزایش مبلغ عوارضی به ۲۵۰۰ تومان، با پیگیری و رایزنی های مستمر بهمراه استاندار و فرماندار شهرستان، توانستیم مبلغ دریافتی عوارضی برای مردم شهرستان رودبار را به ۱۰۰۰ تومان کاهش دهیم تا مشکلات در این زمینه کاهش یابد.
منوچهر جمالی تاکید نمود: جانمایی عوارضی از امامزاده هاشم به قبل از اولین روستای استان گیلان و شهرستان رودبار از سمت قزوین تغییر خواهد یافت و این پروژه در کمترین زمان ممکن عملیاتی خواهد شد.


با عبور آزادراه از داخل شهر رودبار بازار زیتون کشور در رودبار حفظ می شود. بسیاری از محصولات و فرآورده هایی که در آن عرضه می شود حاصل زحمت کشاورزان شهرستان رودبار و سایر شهرهای استان گیلان است.


نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگاران در خصوص آزادراه قزوین-رشت و تکلیف اجرایی شدن ۸ کیلومتر باقیمانده نیز گفت: باید در نظر داشته باشیم که با عبور آزادراه، راه آهن، خط لوله انتقال گاز و نفت مقدار زیادی از اراضی در این شهرستان به حریم تبدیل شده است و رفاه و مزیت های آن برای دیگر شهرها شده و تنها مشکلات آن نصیب مردم این شهرستان گردیده بطوریکه برای لوله ی انتقال گاز که ابتدا حریم آن ۹۰ متر در نظر گرفته شده بود، با گذشت زمان و بدلیل فرسودگی خط انتقال، حریم آن به ۲۵۰ متر برای هر طرف افزایش یافته است. وی افزود: البته در این زمینه با وزیر نفت در خصوص تغییر کلاس لوله های انتقال گاز و کاهش حریم مکاتبات لازم صورت گرفته است. دکتر جمالی در ادامه گفت: علاوه بر تمامی این مشکلات، آزاد راهی که در شهرستان احداث گردید سبب کاهش رونق اقتصادی در بازار شهرهای رستم آباد، منجیل و لوشان شد و فرصت های شغلی فراوانی را از بین برد.

این نماینده مجلس تاکید نمود: در خصوص شهر رودبار و حساسیت هایی که در زمینه بازار زیتون کشور و حدود ۳۰۰۰ فرصت شغلی که در آن وجود دارد با اصرار اینجانب عبور آزادراه رشت به قزوین در محدوده شهر رودبار از داخل شهر رودبار و مسیر فعلی بود و مسیر قزوین به رشت از حاشیه ی رودخانه با بهره گیری از تونل و یا پل بود که با رایزنی های صورت گرفته موافقت وزارت راه نیز در این زمینه اخذ شده است و این مهم اجرایی می شود.
دکتر منوچهر جمالی در پایان تاکید نمود: اجرای این پروژه سبب حفظ بازار زیتون کشور در رودبار می شود که بسیاری از محصولات و فرآورده هایی که در آن عرضه می شود حاصل زحمت کشاورزان شهرستان رودبار و سایر شهرهای استان گیلان است

گفتنی است حیمدشفائی مدیر و خبرنگار هفته نامه شکوفه های زیتون، شاهین آبزن، عبداله بشارتی و الهام هاشمی از شهرستان رودبار در این نشست خبری حضور داشتند.


  

این خبر را به اشتراک بگذارید :