به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون (اسپرو) هنوز ۲۴ ساعت از خبر توافق هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ نگذشته که صدای مخالفتها و اعتراض دلواپسان نسبت به این توافق از رسانه های مختلف به گوش میرسد.

حسین شریعتمداری، مهدی کوچک زاده، حمید روحانی و اسماعیل کوثری از جمله افرادی بودند که ساعاتی پس از اعلام خبر توافق, در مصاحبه ها ، سخنرانی و یادداشت های خود در فضای مجازی به اعتراض پرداختند.

با هم بخشی از این مصاحبه ها را می خوانیم:

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون (اسپرو) هنوز ۲۴ ساعت از خبر توافق هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ نگذشته که صدای مخالفتها و اعتراض دلواپسان نسبت به این توافق از رسانه های مختلف به گوش میرسد.

حسین شریعتمداری، مهدی کوچک زاده، حمید روحانی و اسماعیل کوثری از جمله افرادی بودند که ساعاتی پس از اعلام خبر توافق, در مصاحبه ها ، سخنرانی و یادداشت های خود در فضای مجازی به اعتراض پرداختند.

با هم بخشی از این مصاحبه ها را می خوانیم:

 

حسین شریعتمداری در گفتگو با فارس:اسب زین شده را دادیم و افسار پاره تحویل گرفته‌ایمشریعتمداری

مدیر مسئول روزنامه کیهان اظهار داشت: در یک کلمه باید گفت که اسب زین شده را داده‌ایم و افسار پاره تحویل گرفته‌ایم.

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در خصوص بیانیه مشترک قرائت شده در پایان مذاکرات ایران و ۱+۵ که از سوی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که شامگاه پنجشنبه انجام گرفت، گفت: نام توافق دو مرحله‌ای را بیانیه مطبوعاتی گذاشتیم.

وی افزود: در یک کلمه باید گفت که اسب زین شده را داده‌ایم و افسار پاره تحویل گرفته‌ایم.

 

مهدی کوچک زاده نماینده تهران در وبلاگش منتسر کرد:در میزان انقلابی بودن ظریف تردید است!

متن یادداشت مهدی کوچک زاده نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی که در وبلاگش منتسر کرد به شرح زیر است:کوچک زاده

۱- همه یادشان هست که ظریف وقتی در جایی به اجنبی ها اظهار داشته بود که اگر در این مذاکرات چیزی به دست نیاید مردم (بخشی از پنجاه ممیز هفت دهم درصد) در انتخابات بعدی مثل انتخابات ۸۴ از همفکران ظریف (که البته طرفهای مذاکره بارها علاقه و محبت خود را به ایشان اعلام نموده اند) روگردان خواهند شد.

۲- همه به خاطر دارند که کسانی که امروز طرف مذاکره ظریف هستند طی سال های بعد از پیروزی انقلاب اثبات کرده اند که با اصل انقلاب اسلامی دشمنند و از هر وسیله ای برای نابودی و یا تضعیف آن استفاده می کنند.

۳- همه خوب به خاطر دارند که در فتنه ۸۸ همین طرفهای مذاکره چه پشتیبانی هایی از کسانی کردند که امروز تفکر حاکم در دولت از آنها به طور گسترده در پست ها استفاده می کند و قصد دارد سران آنها را تبرئه نیز بنماید و شعار مرگ بر آمریکا را موهوم می داند و معتقد است بدون ارتباط با آمریکا ممکن است زنده ماند اما با نان و پنیر بخور و نمیر!

۴- بنا بر این از دیدگاه طرفین مذاکره یکی از شرایط مهم در اعلام رسیدن به نتیجه در مذاکراتٰ که البته با توجه به ماهیت استکباری طرف های مذاکره نمی تواند منافع ملت ایران را تامین کند و تنها ابزاری تبلیغاتی برای یک جریان سیاسی خاص در کشور خواهد بود ٰ زمان اعلام آن است این زمان با توجه به بند یک و دو و سه باید به اندازه کافی به یک انتخابات مهم در کشور نزدیک باشد تا همه طرفهای مذاکره (ظریف و جریان سیاسی مطبوعش و سران ۵+۱) با استفاده تبلیغاتی از آن بهره کافی ببرند! اینکه بعد از انتخابات دلبستگان صاف و ساده به مذاکرات مواجه با سرابی بشوند مثل سراب حل صد روزه مشکلات و یا سراب به نتیجه رسیدن مذاکرات در زمان معین و محدود چندان اهمیتی ندارد کما اینکه در انتخابات قبلی و سیر مذاکرات نیز همین اتفاق افتاد و در حال افتادن است!
ما همه فعالیت هایمان را تعلیق کرده ایم و آنها هیچ عجله ای برای رسیدن به نتیجه ندارند بلکه تمایل به ادامه و طولانی شدن مذاکرات هم دارند تا به دنیا نشان دهند چگونه یک ملت مقاوم و انقلابی را می شود با مسئولینی که البته فرزند آن ملت و انقلابند ولی با توجه به سوابقشان در میزان انقلابی بودنشان به شدت تردید است پشت درهای هتل های لوزان و ژنو و . . . . تحقیر کرد!

خوشا آنانکه با عزت ز گیتی

بساط خویش برچیدند و رفتند

اسماعیل کوثری در گفتگو با تسنیم: تیم مذاکره کننده ایرانی فقط وقت کشی کرد و شعار داد!اسماعیل کوثری

اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه‌ای که در پایان مذاکرات هسته‌‌ای ایران با ۱+۵ در لوزان منتشر شد،گفت: متأسفانه حدود یک‌سال است که تیم مذاکره کننده ایرانی تنها وقت‌کُشی کرده است. طرف غربی مذاکرات نیز در طی یک‌سال گذشته همان مواضع ثابت خود را حفظ کردند و اتفاق جدیدی رخ نداد.

وی افزود: در طی این مدت هیچ حرف تازه‌ای زده نشد و تنها وقت ملت و کشور گرفته شد و در نهایت متأسفانه همان حرف‌هایی که تیم مذاکره کننده غربی گفت، اجرا شد و تیم مذاکره کننده ایرانی اقدامی در جهت مثبت بودن روند مذاکرات برای ما انجام نداد و در طول این یک‌سال تنها شعار داد.عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه نتیجه‌ای که امروز شاهد هستیم همان هدفی بود که غربی‌ها در یک‌سال گذشته به آن تأکید داشتند، اظهار داشت: از زمانی که تیم مذاکره کننده جدید ایرانی، سکان این مذاکرات را در دست گرفت، هیچ تغییری در مواضع طرف غربی ایجاد نشد.

کوثری با بیان اینکه آمریکا در بیانیه لوزان به تمام خواسته‌های خود در مذاکرات هسته‌ای رسید اما ایران به خواسته اصلی خود که لغو کامل تحریم‌ها بود، نرسیده است، خاطر نشان کرد: ما از آمریکا و متحدانش توقع نداریم به نفع ما عمل کنند اما از تیم مذاکره کننده خودمان توقع داشتیم در رابطه با مذاکرات قوی عمل کنند.

حمید روحانی در سخنرانی قیل از خطبه های نماز جمعه تهران: بیانیه مذاکرات هسته‌ای از نگرانی ملت ایران نکاست بلکه نگرانی‌ها را بیشتر کرد

حمید روحانی

حمید روحانی پژوهشگر و تاریخ‌نگار انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران  سخنرانی کرد.وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه ملت ایران هنوز از جریان مذاکرات هسته‌آی دلواپس و نگران است، به از بیانیه مشترک ایران و ۱+۵ که شب گذشته منتشر شد سخن به میان آورد و گفت: انتشار این بیانیه نه تنها از نگرانی ملت ایران نکاست بلکه نگرانی‌ها را بیشتر کرد، نکند با این مذاکرات و انتشار این گونه بیانیه‌ها آرمان ملت ایران پایمال شود، خون شهدا پایمال شود. نکند هدف ملت ایارن که شعار «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست» از دست برود.

حمید روحانی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: ملت ایران خواهان روشن شدن کامل این مسائل است، ملت ایران می‌خواهد درباره این موضوعات به طور کامل توضیح داده شود، ما ضمن اینکه از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تقدیر و تشکر می‌کنیم، آنها زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند اما باید بدانند ملت ایران این نگرانی و دلواپسی را دارد که نکند تیم مذاکره‌کننده فریب بخورد، نکند استکبار جهانی در جهت پیشرفت اغراض شوم خود برای اینکه بتواند بر این ملت مسلط شود، جنایت و خیانت‌های خودش را بخواهد به نحوی به ملت بزرگ ایران تحمیل کند؟ نکند استکبار جهانی بخواهد ما را از حقوق حقه خودمان باز بدارد؟/گیل خبر

 

اخبار, رودبار, شکوفه های زیتون , پایگاه خبری , اسپرو , پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون , زیتون, پایگاه اطلاع رسانی اسپرو, ایرج ندیمی,محمد مهدی رهبری املشی,غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی,محمدحسین قربانی,حسن تامینی,جبار کوچکی نژاد,مهرداد لاهوتی,ناصر عاشوری,حمیدرضا خصوصی,حسن خسته بند,محمود شکری,صفر نعیمی رز,عطاالله حکیمی,گیلان

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :