شکوفه های زیتون- حجت الاسلام علی اکبر صابری منش در خطبه های عبادی و سیاسی جمعه منجیل که با حضور نمازگزاران ولایی این شهر در مسجد طاهریه برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: امام حسین سرچشمه یک حادثه سرنوشت ساز، انسان ساز و بی بدیل به نام کربلا است.

وی با اشاره به ابعاد و زوایای حادثه عاشورا، گفت: حجاب، عفاف، نماز، اخلاص، مودت، فداکاری، ایثار و شهادت، درس آزادگی، دینداری و خدا شناسی از ویزگیهای منحصر به فرد عاشورا می باشد.

خطیب موقت جمعه منجیل، با بیان اینکه جذب قلبهایی که زمینه عدالت خواهی و آزادگی داشتند را از پیامدهای کربلا و حرکت سیدالشهدا در کربلا عنوان کرد و افزود: معرفی پیامدهای عاشورا و کربلا مغفول مانده و کمتر به آن توجه شده است.

حجت الاسلام صابری منش، بیان کرد: خیلی ها در کربلا صحبتهای امام چهره به چهره را شنیدند اما سعادت در رکاب امام حسین(ع) را نداشتند و در مقابل آن حضرت صف کشیدند و ایستادند.

وی، ضمن تبریک روز پاسدار، ادامه داد: سپاه پاسداران در تاریخ انقلاب پر افتخار بوده است و دشمن از توانمندی نیروهای مسلح از این افتخار و اقتدار هراس دارد.

امام جمعه موقت منجیل، با بیان اینکه، شکست داعش شکست تمام ابر قدرتها بود، گفت: جبهه مقاومت داعشی را شکست داد که پشتوانه اش آمریکا و کشورهای عربی منطقه بودند.

صابری منش حمایت از کالای ایرانی را مورد تاکید قرار داد و افزود: تولیدکنندگان داخلی کیفیت را بالا ببرندتا مردم در خرید اجناس داخلی فرصت انتخاب کنند.

وی، بیان کرد: هرچه قدر خودمان را وابسته به غرب و بیگانگان بدانیم، همواره مورد همجمه، تهدید و تحریم قرار می گیریم لذا غیرت ایرانی در حمایت از کالای ایرانی باید پشت دشمن را به زمین بزند.

خطیب جمعه منجیل با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی ایجاد اشتغال را به همراه دارد، گفت: خرید تولید داخلی در عرصه های کشاورزی نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا حوزه اقتصاد در کشاورزی نیز رونق بگیرد.

حجت الاسلام صابری منش، با بیان اینکه کسانی که می خواهند اقتصاد کشور را وابسته به بیگانگان بدانند به کشور خیانت کرده اند، بیان کرد: گوش به فرامین رهبری بودن راه سعادت و نجات اقتصاد کشور است./زیتون خبر

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :