شکوفه های زیتون-به نقل از سانا، فرماندهی ارتش سوریه به تجاوز آمریکا به فرودگاه نظامی الشعیرات در استان حمص سوریه واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

در بیانیه فرماندهی ارتش سوریه آمده است: آمریکا در ساعت ۳:۴۲ دقیقه صبح بامداد جمعه در تجاوزی آشکار به یکی از پایگاه های هوایی ما در منطقه «الوسطی» حمله کرد که منجر به جان باختن ۶ نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر به همراه وارد آمدن خسارات مادی فراوان شد.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: این تجاوز آمریکایی ها که از سوی ما محکوم است، نشانگر ادامه راهبرد اشتباه این کشور است و روند مبارزه با تروریسم از سوی ارتش سوریه را مختل می کند. همچنین آمریکا را شریک داعش و جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی قرار می دهد که از روز اول جنگ ظالمانه علیه سوریه، به نقاط و مواضع ارتش سوریه و پایگاه های نظامی ما حمله کردند.

فرماندهی ارتش سوریه تاکید کرد: آمریکا به بهانه استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در خان شیخون بدون اینکه حقیقت آنچه رخ داد را بداند و مسئولان این اقدام را مشخص کند، در تلاش است تا تجاوز امروز خود را توجیه کند ولی با این اقدام پیام هایی اشتباه را به گروه های تروریستی ارسال کرده است و موجب می شود که این گروه ها علیرغم متحمل شدن شکست های سنگین در عرصه میدانی، در آینده از سلاح های شیمیایی استفاده کنند.

فرماندهی ارتش سوریه در پایان اعلام کرده است: تجاوز آمریکا مخالف تمام قوانین و عرف بین المللی است و واشنگتن از این راه در صدد است تا بر قدرت ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم تاثیر بگذارد ولی ما به وظیفه خود در دفاع ازمردم سوریه و نابودی تروریسم و بازگرداندن امنیت به سرزمین سوریه ادامه می دهیم و این تجاوز عزم ما را افزایش داد.

بامداد امروز ارتش ایالات متحده آمریکا با ۵۹ موشک «تام هاوک» پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را مورد حمله قرار داد.

این حمله از روی همان دو ناو جنگی «یواس‌اس راس» و «یواس‌اس پورتر» انجام شده که ساعتی پیش، خبر آماده‌باش آنها در شرق مدیترانه منتشر شده بود.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در اولین سخنان خود پس از حمله به پایگاه ارتش سوریه گفت:حمله به سوریه در راستای منافع حیاتی امنیت ملی ما بود.

تلویزیون دولتی سوریه حمله آمریکا به سوریه را «تجاوز» توصیف کرد.

«طلال البرازی» استاندار حمص اعلام کرد که حمله نظامی آمریکا به پایگاه نظامی «الشعیرات» سوریه تاکنون ۵ کشته و ۷ زخمی برجای گذاشته است./پارسینه

این خبر را به اشتراک بگذارید :